10 הדיברות על קידום אתרים בגוגל

עשר הדיברות על קידום אתרים בגוגל

תהליך קידום האתרים הופך למורכב יותר ויותר עם כל שנה שעוברת. גוגל ממשיכים להשתכלל ולכן מקדמים צריכים ללמוד את המשחק יותר לעומק.

בעקבות עובדה זו, הכנו לכם את עשר הדיברות לקידום אתרים בגוגל:

1.  תשקיעו באופטימיזצייה באתר

היום גוגל מתייחסים יותר ויותר לפרמטרים שנמצאים באתר עצמו כדי לקבוע אם הוא רלוונטי או לא, בניגוד לעבר בו הוא ייחס הרבה יותר חשיבות לביטויים שמהם יוצאים הקישורים לאתר.

אותם פרמטרים כגון צפיפות הביטוי בתוכן האתר, הופעה בכותרת, בתגי הmeta בקוד האתר וכו' הם פרמטרים שנמצאים לחלוטין בשליטת המקדם או בעל האתר והם קלים לשינוי, ולכן זהו הדבר הראשון שמקדם צריך לעשות.

2. אל תגזימו עם האופטימיזציה

בעבר צפיפות גבוהה של הביטוי שאותו רוצים לקדם בתוך התוכן היה נותן עדיפות לאתר במנוע החיפוש ולכן לעיתים קרובות היו נתקלים בעמודי תוכן כמעט בלתי קריאים לבני אדם.

כיום גוגל מעוניינים שהביטוי המקודם יופיע בתוכן, בכותרת וכו' אבל לא בצפיפות שתעורר חשד. צפיפות מוגזמת תגרום לענישה מצד גוגל.

3. אל תשתמשו בתוכן כפול

גוגל עולה היום בקלות על תוכן כפול ומאפס את הכוח של אותו עמוד. כמות קישורים גבוהה מעמודים שהכוח שלהם אופס מסמן לגוגל שמישהו מנסה לקדם את האתר בשיטות הכוללות ספאם ותכן משוכפל ולכן האתר יהיה בסיכון לפגיע בדירוג.

4. צרו שיתופי פעולה

השיטה הטובה ביותר לקדם אתרים היום היא בעזרת שיתופי פעולה ופרסום פוסטים אורחים באתרים אחרים באותו תחום או בתחומים רלוונטים. ניתן להציע החלפות לינקים מתוך מאמרים, מאמר איכותי תמורת לינק, או אפילו לשלם תמורת פרסום הלינק.

לינקים אלו הם רלוונטים וחזקים מאוד, וכמה בודדים יכולים לעשות שינוי משמעותי בדירוגי האתר.

5. תשמרו על גיוון בקישורים

החלק החשוב ביותר בקידום הוא הקישורים. צריך לקשר מכמה שיותר אתרים חזקים ואמינים אל האתר שלכם. בעבר ככל שהביטוי שמקודם הופיע יותר פעמים בתור קישור לאתר שלכם כך גוגל ראה באתר שלכם יותר רלוונטי לאותו ביטוי.

כיום לאחר שמקדמים רבים ניצלו פירצה זו כדי לקדם אתרים, גוגל שיכללו את האלגוריתם שלהם והוא מעניש אתרים שמקבלים יותר מידי קישורים עם אותו ביטוי.

כלל האצבע הוא תמיד לחשוב טבעי. אם זה נראה מזוייף, גוגל יוכלו לעלות על זה והאתר יפגע.

6. תחשבו על הגולש

בעבר הייתה התנגשות מסויימת בין חווית הגולש לבין אופטימיזציית האתר למנוע החיפוש, אך כיום גוגל עוקבת אחרי זמן השהייה של הגולש באתר ואתר אשר בנוי רק למנועי חיפוש "יבריח" את הגולש מהר, ובעקבות זאת יביא לירידה משמעותית של הדירוגים בגוגל.

לאומת זאת, אתר הבנוי טוב יגרום לגולש להשאר, להתעמק בתכנים ולהמשיך לעוד עמודים בתוך האתר. גוגל יקלוט את זמן השהייה הארוך ויתגמל את האתר בדירוגים גבוהים.

7. אל תתעסקו עם קידום שחור

גוגל הופכים ליותר ויותר טובים בהתמודדות עם קידום שחור לכן גם אם לא נתפסתם עדיין, זה רק עניין של זמן. קידום שחור מתמקד בעיקר בבניית קישורים אל האתר שלנו בעזרת תוכנות היוצרות ספאם ברחבי האינטרנט.

תמיד עדיף לקדם בשיטות הזהירות ביותר ולחשוב על מטרות לטווח ארוך.

8. תחשבו לטווח ארוך

קידום אתרים בגוגל הוא תהליך שלוקח זמן ודורש סבלנות, אך עם התמדה ועבודה נכונה אפשר להפוך את הקידום לאפיק הפרסום המשתלם ביותר באינטרנט ומחוצה לו.

9. צרו רק קישורים איכותיים

בעבר הייתה אימרה נפוצה בקרב מקדמי האתרים – "קישור זה קישור". כלומר, אין דבר כזה קישור רע, במקרה הכי גרוע ערך הקישור יהיה שווה 0. לא מזיק לא מועיל. כיום גוגל מענישה אתרים שיש להם יותר מאחוז מסויים של קישורים הנחשבים קישורי ספאם.

בנוסף לכך גוגל פיתחו חלק חדש באלגוריתם שנותן לאתרים דירוג אימנות – Trust Rank. דירוג אמינות גבוהה ייתן לאתר לא רק דירוג גבוהה במנוע החיפוש אלא גם "חנינה" מפני טעויות קידום. אתרים רבים "הותפקו" עם קישורי ספאם כדי לפגוע בדירוגם אך בעקבות דירוג אמינות גבוהה דירוגם לא נפגע בכלל.

10. השארו מעודכנים

החוק החשוב ביותר בקידום אתרים בגוגל הוא תמיד להשאר מעודכן. זהו תחום המתפתח ומשתנה בקצב מהיר ביותר.

מקדמי האתרים תמיד ינסו לנצל את הידע שלהם כדי לגרום לאתרים להופיע בעמוד הראשון בגוגל וגוגל תמיד ינסו לעלות על הפעולות של מקדמי האתרים ולדאוג שתוצאות החיפוש ישארו "אורגניות", לכן הדרך היחידה להצליח בתחום הזה היא תמיד להוביל מבחינת הידע והנסיון, ולהשקיע באופן קבוע בלימודים, מחקרים וניסויים, וכך להבטיח תוצאות גבוהות ויציבות לטווח ארוך.

בהצלחה!