איך להתמודד עם שותף מעצבן לדירה – עשר הדיברות

שותף מעצבן הוא אחד הדברים המטרידים והמציקים ביותר שיכולים להיות, אז מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם שותף מעצבן שכזה – שיטות נעימות ונעימות פחות…לנסות להפחית את האינטראקציה למינימום

עם מדובר על שותף מעצבן שפשוט לא נעים לכם להיות בחברתו, פשוט נסו לצמצם את האינטראקציה איתו למינימום וכך תקלו על סבלכם, זה אמנם לא כל כך נחמד וקצת חוטא למהות של מגורים עם שותפים, אבל עדיף על סבל מתמשך, יש דיירים שניהלו פחות מעשר שיחות עם שותפיהם במשך כל השנה!


לנסות לדבר בהיגיון

סביר להניח שרוב מי שמגיע לכאן כבר ניסה את הדרך הזו של התמודדות עם שותף מעצבן, אך בכל זאת, רצוי לדבר עם השותף המעצבן על הנושא ועל מה מפריע לכם ואולי תיפלו על אוזניים קשובות ותשפרו את האווירה בדירה.


נסו לקבוע כללי יסוד כתובים וברורים

שותף מעצבן יכול להיות פשוט שותף שלא מודע לסביבתו ממש ולא מבין שהוא מעצבן או פוגע בשלוותכם. אפשר לנסות לכתוב חוקים ונהלים מסודרים לדירה כך שלגבי דברים מעצבנים או שנויים במחלוקת אין מקום לספק – ניקיון, רעש, אוכל, קניות וכדומה.


נסו פסיכולוגיה הפוכה

אפשר לנסות להתמודד עם שותף מעצבן באמצעות פתיחת העניין כלפי עצמכם, שאלו את השותף מה אתם עושים שמעצבן אותו ומה מפריע לו לגבי הדירה. תופתעו לגלות שגם אתם עשויים להצטייר כשותף מעצבן וכך תוכלו להעלות את טענותיכם נגדו בצורה יעילה יותר.


מצאו עיסוקים מחוץ לדירה

עצה זו לגבי התמודדות עם שותף מעצבן היא בעייתית כי הרי שכרתם דירה כדי לגור בה, ללמוד בה, לבלות בה וכדומה ולא על מנת לברוח ממנה. אך אם המצב נהיה בלתי נסבל ושום דבר לא עוזר אז הרעיון של לישון בספריה הופך למושך יותר, כמובן אין צורך להגיע לקיצוניות כזו אך כל למצוא עיסוקים בחוץ, להיות אצל חברים וכדומה ורק להגיע לישון בדירה.

נסו להכיר את השותף טוב יותר

אם לא מדובר על שותף מעצבן שאתם לא סובלים אז אפשר לנסות לבלות איתו יותר זמן, אולי תכירו אחד את השני טוב יותר ותעריכו דברים בצורה חדשה וכך הדברים המעצבנים יכולים להיפתר בצורה נעימה יותר.

לא להשאיר פתקי הוראות בכל מקום

השארת פתקי הוראות על ניקיון המקלחת או שטיפת כלים אינה יעילה והופכת אתכם להיות שותף מעצבן, זו התנהגות פסיבית-אגרסיבית קלאסית שלא תשפר את המצב או תזכה אתכם בכבוד מצידו של השותף המעצבן.

החזירו להם באותה מטבע

אסטרטגיה התקפית יותר לגבי התמודדות עם שותף מעצבן היא פשוט להתחיל לעשות ההיפך או בדיוק את מה שהוא עושה ומעצבן אתכם. אם הוא מלוכלך ואתם תלכלכו זה בטח לא יטריד אותו אבל נסו להיות יצירתיים ופשוט עשו מה שאתם רוצים בלי לשאול – אולי זה יזעזע אותו לשנות את דרכיו.

להעביר את הבלגאן לחדר שלו

אפשר לקחת את כל הלכלוך והבלגאן ולהעביר אותם לחדרו של שותף מעצבן, כך הוא יהיה חייב להתמודד עם העניין, אתם תבצעו אמירה מפורשת ואולי הוא ישנה את דרכו או שפשוט יגור בדיר החדירים שלו רק בתוככי חדרו.

במצבים קיצוניים – זרקו את הדברים שלו על העץ הקרוב

אם שום דבר לא עוזר לגבי שותף מעצבן ומלוכלך, אפשר לקחת את הדברים שלו שזרוקים בסלון, במטבח ובמקלחת ולזרוק אותם החוצה, על צמרת העץ הקרוב לדירה יהיה פיתרון יעיל, אמנם לא תימנעו מעימות אך לעיתים זה בלתי נמנע.

כותב המאמר:
מאמר מערכת אתר המאמרים 'תן דיברות'