כיצד לבחור את המזון המתאים לגור שלך?

אימצת גור חדש, איזו שמחה והתרגשות. כחלק מהבאתו למשפחה החדשה אתה צריך לדאוג לו למרחב משלו. חשוב למצוא את האוכל הטוב ביותר לגורים שיעזור לה לגדול.

חשוב להאכיל את הגור שלך בתזונה מתאימה שתומכת בצמיחתו ומייעלת את בריאותו. זו אינה משימה קשה כפי שאתה עשוי לחשוב. כמובן כל עוד אתה שומר על כמה דברים מרכזיים בבחירת התזונה של הגור שלך.

למה חשוב להאכיל את הגור באוכל גורים?

לגורים הגדלים יש צרכים תזונתיים שונים מאשר לכלבים בוגרים, וזה מה שהופך את האכלתם באוכל לגורים חיוני. הצעד החשוב ביותר בבחירת אוכל לגורים בריאים הוא לבחור מזון שמסומן במיוחד עבור גורים. מזון לגורים איכותי יספק את הדברים הבאים בכמויות שיתמכו בגור שלך כשהוא גדל:

  • חֶלְבּוֹן
  • שמן
  • פחמימות
  • סִידָן
  • נְחוֹשֶׁת
  • חומצות אמינו – במיוחד ארגינין, פנילאלנין וטירוזין

מערכת העיכול של הגור עדיין מתבגרת, כך שאוכל טוב לגור צריך להיות בעל רמת עיכול גבוהה כדי להפחית אי נוחות במערכת העיכול.

מה לחפש במזון טוב לגורים

יש הרבה מותגי מזון לגורים בשוק, בבחירת מזון לגור שלך צריך לקחת בחשבון:

1.    גודל הגור ככלב בוגר

עבור גורים מגזעים גדולים וענקיים (אלה שצפויים לשקול מעל 50 קילו כמבוגרים), שקול להשתמש במזון גורים שנוסח במיוחד עבור כלבים מגזעים גדולים או ענקיים.

הדאגה הגדולה ביותר בהאכלת גורים מגזעים גדולים או ענקים היא מתן יותר מדי קלוריות וחומרי מזון, מה שעלול לגרום לגור שלך לגדול מהר מדי. צמיחה מהירה זו גורמת למצב לא תקין בעצם וכן לפגמים בשלד.  מה שישפיע על יכולתו של הכלב ללכת ולהתאמן כרגיל בשלב מאוחר יותר בחיים. מזונות שנוסחו במיוחד עבור כלבים גדולים יותר מספקים פחות קלוריות ופחות סידן מאשר אפשרויות אחרות, מה שעוזר לווסת את צמיחת השלד והשרירים של הגור.

2.    גזע הכלב

ישנם מזונות שונים לכלבים המשווקים כ"מזון ספציפי לגזע". דיאטות אלו אינן הכרחיות באמת עבור הגור הגדל שלך, אך הן יכולות לעזור על ידי הצעת גודל אכילה עדיף עבור הגור שלך ופרופיל תזונתי ספציפי יותר לגזע הכלב שלך. לדוגמה:

  • גזעים עם פרווה ארוכה יותר עשויים להפיק תועלת מנוסחת צמיחה עם תוספת שומן וחומצות שומן חיוניות יותר, כדי לתמוך בפרווה ובעור בריאים יותר.
  • פורמולות מגזע גדול נוטות לשלב יותר סיבים כדי לעזור לשפר את איכות הצואה.

למרות שאין צורך, מזון גורים ספציפי לגזע עשוי לספק יתרון תזונתי נוסף לכלב שלך.

3. פרופיל מרכיבים

אין מרכיבים ספציפיים שצריך לחפש בבחירת המזון הטוב ביותר לגורים, אך בעלים לחיות מחמד חייבים לוודא שהמזון מיוצר על ידי חברה מוכרת ומכיל מרכיבים איכותיים.

לא מומלץ להאכיל גורים בתזונה נטולת דגנים בגלל הקשר שלהם להתפתחות קרדיומיופתיה מורחבת (DCM). ייתכן שהבעיה היא לא רק המחסור בדגנים, אלא יותר מכך המרכיבים המוספים במקום הדגנים שעשויים לשנות את חילוף החומרים של רכיבי התזונה הנחוצים להתפתחות ותפקוד תקין של הלב.

איך לבחור את מותג המזון לגור שלי?

בימים אלה, יש שפע של מותגי מזון לכלבים לבחירתכם – עד כדי כך שהמיבחר יכול להיות עצום. כדי לעזור לצמצם את הבחירות שלכם, בחרו חברת ייצור המחויבת לערוך מחקר מדעי על המזונות שהיא מייצרת באמצעות ניסויי האכלה מאורגנים. לחברות אלה יש הנחיות קפדניות של בקרת איכות כדי להבטיח שריכוזי חומרי המזון זהים למצויין על תווית המוצר.

מתי אפשר להחליף את המזון לגורים במזון לכלבים בוגרים?

עליך להאכיל את בן משפחתך החדש במזון גורים עד שהוא יגיע לכ-80% מגודלו הבוגר הצפוי. עבור כלבים קטנים ובינוניים, זה בדרך כלל כשהם בני 12 חודשים. עבור כלבים מגזעים גדולים וענקיים, זה יכול להתרחש בין גיל 18-24 חודשים. בשלב זה, עליהם לעבור למזון לכלבים בוגרים. אבל אין שום נזק בהאכלת גור בתזונה לבוגרים, כל עוד הקלוריות וכמות המזון שסופקו מותאמות כראוי למשקל הגוף ולמצבו של הכלב שלך.

לסיכום

חשוב להקפיד על מזון לגורים בריא ואיכותי לגור החדש שלך. המזון ישפיע על התפתחותו של הגור שלך ועל תיפקודו ככלב בוגר. פט בסט רשת חנויות לחיות מחמד מחזיקה מגוון רחב של אוכל לגורים מהמותגים המובילים ביותר. צוות המומחים שלנו ישמח לתת לכם מענה ולהמליץ על הסוג הטוב ביותר עבור הגור המתוק שלך.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *