בחירת אוכל לכלבים – מאיפה מתחילים?

בעולם אידיאלי היה קיים סוג אחד של אוכל לכלבים. במקום זאת, לבעלי כלבים מוצג מגוון עצום של אפשרויות, כל החברות טוענות כי הן מזון הכלבים שלהן הטוב ביותר בשוק. החיפוש אחר מותג מזון לכלבים בריא, זול ומושך את חיית המחמד שלך הוא לעתים קרובות מתסכל. ריכזנו עצות שיעזרו לך לצמצם את האפשרויות שלך.

מה הופך מזון כלבים ל"טוב"?

רוב האנשים מאכילים את הכלבים שלהם במזון יבש או שימורים לכלבים. המזונות המעובדים האלה אולי לא מושכים אותנו, אבל הם מכילים את כל אבות המזון שכלבים צריכים כדי להישאר בריאים. מזון מסחרי איכותי לכלבים עובר בדיקות קפדניות על ידי מומחים וטרינרים. אז מה בדיוק יש במזונות האלה?

כלבים, בניגוד לחתולים, אינם טורפים. בעוד בשר מהווה את רוב התזונה שלהם, כלבי בית יכולים גם להפיק חומרים מזינים מדגנים, פירות וירקות. מזונות שאינם בשר יכולים להיות מקור חשוב של ויטמינים, מינרלים וסיבים חיוניים. אוכל לכלבים איכותי יכיל בשר, ירקות, דגנים ופירות. המזונות הטובים ביותר לכלבים מכילים גרסאות איכותיות של מרכיבים אלו המתאימות למערכת העיכול של הכלב שלכם.

תזונה לכלבים

מזון הכלבים הטוב ביותר עבור בן לוויה הכלב שלך צריך לענות על הצרכים התזונתיים שלו. בעוד שרוב מותגי המזון המסחריים לכלבים מנוסחים במיוחד עם לפחות הדרישות התזונתיות המינימליות לכלבים, חשוב לזכור שלא לכל כלב יש בדיוק אותם צרכים תזונתיים.

כלבים זקוקים למגוון רחב של חומרים מזינים בכמויות שונות במהלך חייהם. הצרכים התזונתיים של גור שונים מכלב בוגר, ולכן יש לתת לו אוכל מתאים לגורים.

אם הכלב שלך אובחן עם אלרגיה למזון הנגרמת על ידי דגנים, אתה יכול לבחור דיאטה ללא דגנים בהנחיית הווטרינר שלך. עבור רוב הכלבים, דגנים הם למעשה מקור לחומרים מזינים בריאים.

כיצד לקרוא תווית מזון לכלבים

אחת הדרכים לפענח אם מזון טוב לכלבים היא לקרוא את התווית. זה קל יותר לומר מאשר לעשות, שכן התוויות עשויות להיות קשות לקריאה, הן בשל האותיות הקטנות והן בגלל הסירבול הפשוט של הטיפול בשקים גדולים של מזון לכלבים בחנות! אבל תוויות יכולות גם להטעות. תוויות מזון לכלבים נדרשות על ידי מינהל המזון והתרופות (FDA). מה כוללות תוויות המזון?

  • שם מוצר
  • משקל נטו של המוצר
  • שם וכתובת היצרן
  • ניתוח מובטח
  • רשימת מרכיבים
  • מינים של בעלי חיים מיועדים (כלב או חתול)
  • הצהרת הלימות התזונתית
  • הנחיות האכלה

רכיבים

רשימת המרכיבים על תווית מזון לכלבים לא תספר לכם את איכות המרכיבים או מאיפה הם הגיעו. אמנם רשימת המרכיבים אולי לא אומרת לך את איכות המרכיבים, אבל היא כן אומרת לך מה יש באוכל. זה חשוב במיוחד עבור כלבים עם צרכים תזונתיים מיוחדים או אלרגיות והוא שימושי גם לבעלים המעוניינים להאכיל את הכלבים שלהם במקורות ספציפיים לסיבים, חלבונים ופחמימות.

מזון הכלבים הטוב ביותר לגורים

הצרכים התזונתיים של הכלבים משתנים במהלך חייהם. לגורים יש צרכים תזונתיים שונים מאשר לכלבים בוגרים, לכלבים מבוגרים (סניור) יש שיקולים תזונתיים משלהם. לרוב חברות המזון לכלבים מזון מותאם לכל שלב בחייו של הכלב, מה שמקל על צמצום הבחירות שלך. אם אתם מודאגים מהו המזון הטוב ביותר לכלבים לשלב חיי הכלב שלכם, התייעצו עם הווטרינר שלכם.

הגור שלך דורש איזון תזונתי שונה מאשר כלב בוגר. זה נכון במיוחד עבור גזעים גדולים. המזון הטוב ביותר עבור הגור שלך תלוי בגודל ובגזע של הגור שלך.

הכמות המומלצת

השמנת כלבים רווחת בשנים האחרונות וגורמת  לדאגה בקהילה הווטרינרית. תופעה זו ונקשרה לבעיות בריאות רבות בכלבים. בגב השק ישנן הנחיות לגבי הכמות המומלצת. כלבים מסוימים עשויים לדרוש יותר מהכמות המומלצת, בעוד שאחרים דורשים הרבה פחות. רמת הפעילות, הזמן בשנה, הנקה, מחלות ועוד גורמים יכולים להשפיע על כמה הכלב צריך לאכול.

לסיכום

מזון הכלבים הטוב ביותר עבור הכלב שלך הוא בסופו של דבר תלוי בך. כבעלים, אתה זה שרואה את הכלב שלך על בסיס קבוע. אם הכלב שלכם מייצר צואה יציבה ובריאה, הוא פעיל ובכושר ובעל תיאבון בריא, כנראה שהמזון לכלב שלכם בסדר גמור. רויאל פט- חנות חיות מומלצת בה תמצאו מגוון סוגים של מזון לכלבים מהמותגים המובילים. מוזמנים ליצור איתנו קשר והצוות המקצועי שלנו ישמח לתת מענה.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *