אתרים למובטלים

10 אתרים שכל מובטל צריך להכיר

תקופת האבטלה אכן יכולה להיות לא קלה ומבאסת. אבל אם נסתכל על הצד החיובי, את פסק הזמן מהעבודה ניתן לנצל למציאת עבודה עתידית טובה יותר, עבודה עליה תמיד חלמת- אך לא העזת ליזום את השינוי בעצמך, או אפילו להעשיר את הידע ולרכוש כישורים חדשים! האינטרנט הוא בהחלט המקום ללמוד, למצוא השראה ורעיונות חדשים ולהתעדכן במידע על כל מה שקורה בשוק העבודה. אפילו קיימים אתרים שכל מובטל צריך להכיר, אשר יעשו את הדברים הרבה יותר פשוטים:

אתרים למובטלים

כל זכות

מיזם מוצלח ביותר הפועל בסיוע משרד המשפטים, ג'וינט ישראל ומטה ישראל דיגיטלית של המשרד לשוויון חברתי. האתר הוא בעצם מאגר מידע מקיף ביותר בו על זכויות תושבי מדינת ישראל והדרכים השונות לממשן. באתר מגוון נושאים מלבד לשוק העבודה. אך אין ספק, שכל מובטל אשר רוצה להכיר טוב יותר את זכויותיו, בהחלט ימצא בכל זכות דברים אותם לא ידע, אשר יסייעו לו.

ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי נועד להבטיח לאוכלוסיות החלשות או לאלה אשר נקלעו למצוקה זמנית או קבועה בסיס כלכלי לקיומן. יש אשר יגדירו את המוסד לביטוח לאומי אחרת לגמרי, אך בין אם הוא מסייע לך ובין אם הוא מערים קשיים ובירוקרטיות- עד שאינך מרוצה מהסכום הלא מבוטל אשר חובה בחוק לשלם עבור הביטוח הלאומי, זה עדיין אתר שחשוב להכיר. גם משרדי הממשלה השונים עושים בהדרגה מעבר לדיגיטל- חלק משירותי הביטוח הלאומי זמינים באינטרנט וגם אם עלייך להגיע פיזית לאחת מלשכות הביטוח הלאומי- יש להזמין תור מראש באתר

לשכת התעסוקה

אולי את העבודה העתידית שלך אינך מתכנן למצוא בעזרת שירות התעסוקה הישראלי, אך ביקור באתר לשכת התעסוקה בהחלט יתרום לך דבר או שניים. מלבד האיזור האישי ורישום ללשכת התעסוקה (תנאי לקבלת דמי אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי אשר מוזכר בסעיף הקודם) באתר לשכת התעסוקה קורסים אונליין הפתוחים לכל אחד, מאמרים ומחקרים מעניינים בנוגע לתעסוקה בארץ ועוד.

משרד העבודה

משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים אם נקפיד על השם המלא. אל תתבלבל בין משרד התעסוקה למשרד העבודה כמו שעושים רבים, מדובר בשני גופים שונים. במידה ואתה מחפש סיוע אותו לא מצאת באתר ביטוח לאומי או אתר לשכת התעסוקה, בהחלט יכול להיות שמשרד העבודה הוא הגוף הרלוונטי. אחד השירותים הנפוצים ביותר של המשרד הוא דיווח על תאונת עבודה לדוגמא, באופן מקוון בכל זמן ובכל מקום. במסגרת רווחה ושירותים חברתיים, ניתן לקבל מידע על קהילות חלשות יותר ואפילו לנצל את תקופת האבטלה כדי להתנדב בהם ולסייע להם, דרך משרד העבודה.

מובטלי.קו

"ביחד נוציא את המקסימום מתקופת האבטלה ונצא מחוזקים לשוק העבודה" זה המוטו שמובטלי.קו עומד מאחוריו ובהחלט עושה עבודה מצוינת ועונה על הצרכים השונים של כל מובטל. אינו מספק שירותי תעסוקה אך יעיל יותר מלשכת התעסוקה בכל הקשור במידע- עם רעיונות יצירתיים למציאת תעסוקה וטיפים עדכניים לחיפוש עבודה. מתמקד בענייני תעסוקה בלבד- וקליל ומרענן בהשוואה לאתר כל זכות. מובטלי.קו נוצר על-ידי מובטל אנונימי אחד, במטרה ברורה לסייע לכמה שיותר מובטלים במצבו- אם זה הסטטוס שלך כרגע, זה בדיוק הזמן להכיר את מובטלי.קו.

מייקו

אין ספק שתקופת האבטלה היא גם זמן טוב ללמוד משהו חדש. במייקו תמצא מגוון רחב של קורסים דיגיטליים אונליין- קורסים מקצועיים קצרים אשר את כולם ניתן ללמוד מהבית! גרפיקה ועיצוב, פיתוח תוכנה, כלכלה ופיננסים וקורסים נוספים שיקפיצו את הקריירה, לצד לימודי שפות, מוזיקה, קולינריה וסגנון חיים להעשרה. גם קורסים להתפתחות אישית, קריירה, תעסוקה ותכנון עבודה תוכלו למצוא במייקו. המחירים משתנים ורובם הגדול אף נוח לכל מובטל.

Udemy

אנגלית טובה לא רק שתפתח דלתות בתעסוקה, אלא גם תאפשר לך לקחת קורסים מכל העולם- בשפה האנגלית כמובן. למעלה מ-150,000 קורסים ולמעלה מ- 295 מיליון משתמשים רשומים אליהם, יותר מ-57,000 מרצים ויותר מ-33 מיליון דקות של קורסים כרגע ב-Udemy! וזה במגמת עליה מתמדת. קורסים בחינם לצד קורסים יקרים יותר ומגוון מבצעים והטבות המתעדכנים לעיתים קרובות!

הסולידית

עצמאות כלכלית היא השאיפה של מובטלים, שכירים ועצמאיים כאחד. הסולידית היא עצמאית כלכלית אשר כבר מימשה את שאיפתה. בבלוג האיכותי של הסולידית תוכלו לרכוש הכשלה פיננסית ואף ללמוד על מינימליזם- סגנון חיים מינימליסטי. התוכן של הסולידית מקורי ומעשיר- ובהחלט מומלץ לקריאה ואף ליישום עתידי.

אולג'ובס

אם סיימת לנצל את תקופת האבטלה כדי להבין את זכויותיך, כמו גם רכשת כישורים וכלים חדשים לשימוש עתידי, מציאת עבודה זה השלב הבא. AllJobs הוא אחד מלוחות הדרושים הגדולים בישראל, עם משרות המוצעות במגוון תחומים ושלל שירותים חינמיים ובתשלום לשיפור קורות החיים, הכוונה תעסוקתית ועוד. המערכת ידודתית וקלה לשימוש- ובהחלט יש סיכוי שהעבודה הבאה שלך, תגיע דרך AllJobs.

Fiverr

להיות שכיר זו אינה האופציה היחידה לתעסוקה כמובן. Fiverr היא פלטפורמה בין-לאומית בה פרילאנסרים מציעים את שירותיהם השונים- שירותים דיגיטליים. העבודה מבוססת פרוייקט ומתבצעת מכל מקום שתבחרו. יש לקחת בחשבון שמדובר בהכנסה לכל דבר ועבודה לכל דבר- גם מבחינת רשויות המס ולהתנהל בהתאם. אך אם יש לך שירות טוב וייחודי להציע, זו בהחלט דרך מצוינת להתחיל למכור אותו ולייצר עבורך תעסוקה והכנסה.

מכירים אתרי אינטרנט נוספים שאתם חושבים שכל מובטל צריך להכיר? מוזמנים לספר לנו בתגובות!


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *