דברים שחברות ניהול בתים עושות טוב יותר מועד בית מקומי

מזה קרוב לעשור לערך  שחברות ניהול בתים תופסות יותר ויותר את מקומם של ועדי בית מקומיים. המגמה הזאת אינה מתרחשת כיום רק בבניינים חדשים שנבנו, אלא גם חודרת ביתר שאת לבנייני מגורים ותיקים וישנים אפילו.

לחברות ניהול בתים יש כיום יתרונות על פני ועד בית מקומי בכמה היבטים:

 

א. חברת ניהול חיצונית נותנת את  מרבית השירותים שבניין צריך, כולל בניין ישן.

כך למשל – ניקיון פנימי וחיצוני של הבניין. טיפול בגינה. אחריות לחדר האשפה. אחריות למעלית. אחריות לחניה וניקיונה. אחריות לאחזקה שוטפת של הבניין כאשר ישנן תקלות חשמל או מים כלליות או מעליות. אחריות לתשלום שכר של מנקה, גנן, איש אחזקה ועוד. אחריות לגביה של תשלומים שוטפים מהדיירים.

 

ב. העברת האחריות והניהול מראש לחברת ניהול חיצונית משחררת את  הדיירים מצורך לפעול בכוחות עצמם בלבד בנושאים הנוגעים להתנהלות הבנין. אין צורך בבחירה אופרטיבית של ועד בית.

 

ג. לחברת ניהול חיצונית יש מערך של רישום, לוגיסטיקה, הנהלת חשבונות שהוא מוכן ומסודר מראש. לסדר. זה בהחלט משמעותי בבניינים חדשים אבל גם ותיקים יותר שבהם יש למעלה מ12 דירות.

 

ד. תהליכי האחריות של חברת ניהול מחייבים אותה תמיד לפעול ביעילות. ההסכמים וחוק הגנת הדייר מחייבים אותה לפעול באופן כזה שהדיירים יהיו מרוצים ממתן השירותים אצלה. ה. חברת ניהול מחזיקה בדרך כלל גם אב בית במרבית הבניינים, האחראי על התנהלותו השוטפת התקינה של הבניין מדי יום או אחת לכמה ימים. אחריות זו מהווה לכשעצמה איכות חיים.

 

ה. ככלל ועד בית מצריך בחירות והתעסקות רבה של נבחרי הועד בענייני הבנין. לעיתים נבחרי הועד יוצאים נניח לטיול בחו"ל ובמקרה של בעיה שצצה בבניין הרי אין למעשה למי לפנות ולא כך ביחס לחברת ניהול בתים

 

ו. התנהלות יעילה מול רשויות לחברת ניהול בתים יש אפשרות רחבה יותר להתנהלות יעילה מול עיריות, שכנים בבתים סמוכים ובכלל מול גורמים אחרים שלעיתים עלולים להשמיע תואנות וטענות כלפי הבניין ודייריו.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *