10 סיבות לבר מצווה בכותל

כאשר בנכם הצעיר עומד להיות בן שלוש עשרה, אתם בוודאי חושבים כיצד ניתן לחגוג את המאורע החגיגי והמרגש הזה. אם כמשפחה אינכם מעוניינים באירוע באולם שמחות גדול ומפואר שבטח יעלה לא מעט כסף, הכנה, דאגות, כאבי ראש ולחץ נפשי לא קטן- יש לכם אופציה אחרת שאולי עברה לכם בראש אבל לא הייתם בטוחם בה. אם תרצו לעשות מהחגיגה הזאת אירוע בלתי נשכח- אולי כדאי שתשקלו לקיים אותה בירושלים, בכותל המערבי ולהרגיש קצת מסורת במיוחד ביום המרגש הזה. עיר הבירה שלנו מספקת אווירה שאין לה תחליף, במיוחד כאשר מדובר באירועים הקשורים לדת. ניתן למצוא בה את "כל החבילה" בכל הקשור לחגיגות בר מצווה, ואפשר למנות 10 סיבות לקיום אירוע בר המצווה בכותל המערבי שבירושלים:

  1. הבן נכנס לעול המצוות, ואין כמו לציין את האירוע במקום הקדוש ביותר לעם היהודי, הכותל. היו בטוחים שאין דומה לו, מבחינת עומק החוויה של ילדכם, והערך המוסף שיקבל.
  2. ישנן כמה חברות הפקה המציעות שירותי ארגון של חגיגות בר מצווה בכותל ומתמחות בכך- מומלץ לבדוק מה יש להן להציע- מדובר בהפקה הכוללת את כל היבטי החגיגה.
  3. נסיעה לירושלים היא אירוע מיוחד עבור האורחים- מי שיגיע לשמחה של הבן שלכם, יידע שהוא עומד להשתתף באירוע שעוד לא חווה כמותו.
  4. תחושת השייכות לעם היהודי והאחדות המשפחתית, מתגברת כאשר נמצאים במקום הקדוש מבחינה דתית, ובנוסף בעל משמעות היסטורית חשובה כל כך למדינה שלנו.
  5. לינה- תוכלו למצוא בית אירוח הקרוב לכותל, בכדי שגם האורחים שומרי השבת, יוכלו להגיע רגלית לעלייה לתורה. בירושלים לא חסרים בתי אירוח שכאלה, וגם בתקציב קטן תוכלו למצוא חדרים מכובדים בהחלט.
  6. אוכל- בירושלים יש מסעדות מדהימות, ותוכלו להתחיל את סוף השבוע בארוחת צהריים לפני כניסת השבת, עם כל האורחים.
  7. אטרקציות בירושלים- אפשר לשלב טיולים בחגיגה ולערוך סיור לימודי במנהרות הכותל, ובכך להקנות לבר מצווה בירושלים ערך לימודי.
  8. כדאי לבדוק מוקדי משיכה מיוחדים- ירושלים מלאה בפסטיבלים במהלך השנה.
  9. חומות העיר העתיקה, עיר דוד- הם רק חלק מהמקומות שמומלץ לסייר בהם עם המשפחה- תהיו בטוחים שעבור כל הגילאים מדובר בהנאה מהטיול באותם מקומות מיוחדים.
  10. כאשר תצאו מירושלים ותחזרו הביתה, תישאר לכם בזיכרון התחושה שעשיתם משהו מיוחד עבור הבן שלכם ובני משפחתכם, ואפשרתם להם לחוות דבר של פעם בחיים.

 

אז לסיכום, אם תבחרו לחגוג את הבר מצווה של בנכם בכותל המערבי, תזכו לחוות בר מצווה יחודי במינו עם חזרתם בזמן למסורת היהודים, בה בעצם התחלנו את דרכנו כעם הנבחר, העם היהודי בחגיגת בר מצווה מרגשת, מקודשת והכי חשוב- יהודית!


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *