עשרת הדיברות לבחירת חברת הדברה

זקוקים להדברה? המאמר הבא יעשה לכם קצת סדר בטרם תזמינו אחת בין אם נתקלתם בחמת זעמם של נמלי אש מציקות ועוקצניות, ובין אם עכבר מטייל לכם בבית וזה לא בדיוק מתאים לכם, אין ספק כי אתם זקוקים למדביר. השאלה היא איזה מדביר? ואיך תדעו שאתם בוחרים בבעל מקצוע מיומן ומתאים למשימה, כזה שגם יבוא בזמן, גם יפתור את הבעיה וגם יגבה מחיר הגיוני. ובכן, עשרת הדיברות לבחירת חברת הדברה נכתבו בדיוק לשם כך.

המאמר בחסות המדבירים שלי  חברת הדברה מקצועית.

וותק – דאגו לבחור מדביר או חברת הדברה עם 5 שנים וותק לפחות, בעיקר אם מדובר בהדברה מורכבת. חברות הדברה וותיקות יחסית כבר ראו הכול ועשו הכול. לא תוכלו להפתיע אותם – ובכך תדעו מראש שהסיכויים לכך שהם יפתרו את הבעיה גבוהים, ולא תבזבזו זמן יקר וכסף.

רישיון הדברה – שמעתם נכון, לא כל מי שרוצה יכול להדביר, נדרש לשם כך רישיון. וודאו במשרד הבריאות כי המדביר אשר אתם עמו בקשר רשום ואוחז ברישיון הדברה.

שירותי פוסט הדברה – בהרבה מאוד מהמקרים צצה הבעיה שוב אף לאחר שבוצעה הדברה במקום, לעיתים אף בזמן קצר במיוחד. וודאו עם חברת ההדברה שהם אכן מספקים שירות נוסף לאחר ההדברה, במידה ויתגלה הצורך לכך.

זה גם התפקיד שלכם – וודאו עם חברת ההדברה מה הם ההכנות שעליכם לעשות בטרם הם יגיעו להדביר, ולא דיי בכך אלא שגם עליכם לעיתים לבצע מספר פעולות לאחר שכבר בוצעה הדברה במקום, חשוב מאוד לבדוק זאת עם החברה אותה אתם מזמינים.

אם מדובר בהדברה מאסיבית, דאגו שיהיה ביקור מקדים – כל חברת הדברה אמורה וצריכה לעשות ביקור מקדים בבית הלקוח. כמובן שאם מדובר במשימת הדברה קלה או פשוטה באופן יחסי אזי שאין צורך בביקור שכזה, גם לא במקרה של לכידת עכברים או הרחקת יונים. אולם במקרה של הדברה כללית של הבית, הדברת מסעדה או הדברת שטח חיצוני רצוי ונהוג לעשות ביקור מקדים, בו גם חברת ההדברה תגבש לכם הצעת מחיר. אתם לא מחויבים לסגור את העסקה טלפניות.

תעודת אחריות – וודאו שהמדביר עומד מאחורי מילותיו ומעשיו ומעניק תעודת אחריות.

השוואות מחירים – בטרם תזמינו מדביר או שירותי הדברה מחברת הדברה בצעו השוואת מחירים, קבלו מספר הצעות מחיר מכמה חברות וראו איזה מתאימה לכם ביותר. לא בהכרח שהחברה הטובה ביותר תציע את ההצעה היקרה ביותר, וכיום ניתן לבצע השוואות מחירים בקלות באמצעות מספר אתרים המיועדים לכך.

המלצות וסקר שוק – לאחר שביצעתם השוואת מחירים ובדקתם את שאר הפרמטרים לבחירת חברת הדברה ע"פ עשרת הדיברות שלנו, חפשו על החברה המיועדת ביקורות והמלצות.

סבלנות – בעיקר אם מדובר בהדברה גדולה, אם מדובר בלכידת נחש סעיף זה לא רלוונטי בעליל ומומלץ לחייג לבעל המקצוע הראשון שעולה לכם ברשימה.

חזות – הדברה זה מקצוע לכל דבר ודורש מיומנות וחומרי הדברה מתאימים, וכמו כן גם לבוש מתאים. אם המדביר מגיע בלבוש מרושל ולא מתאים, סביר להניח שלא כדאי לכם להיעזר בשירותיו. מדביר מקצועי יגיע עם בגדי עבודה, מכנסיים ארוכים, נעליים סגורות ומסיכת מגן.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *