לילדים ומבוגרים כאחד 10 טיפים לגלישה בטוחה

 

  1. אפליקציות ותוכנות ריגול- אין להשאיר את הסלולרי ללא השגחה בכדי להימנע מהתקנת תוכנות ריגול או אפליקציות דומות על ידי זר.
  2. הגדרת סיסמא- הגדר סיסמא למכשיר והחלפתה כל תקופה לשמירה על פרטיות.
  3. WI FIלהימנע מגלישה בwi-FI חיצוני ולהיכנס דרכו לחשבונות אישיים מכל סוג מחשש לפריצת האקרים.
  4. הורדות – הורידו אפליקציות ותוכנות נוספות מאתרים מוכרים ומורשים לכך והכי חשוב מאובטחים על מנת להימנע מוירוסים למיניהם ותוכנות המשמשות לריגול שעשויות לעבור בעת ההתקנה.
  5. רכישה איטנרנטית- הקפידו לוודא שרכשתם באופן מאובטח בלבד על מנת להגן על פרטיכם האישיים וכמובן להימנע מהונאה ושימוש בכרטיס האשראי שלכם על ידי זר.
  6. הודעות וקישורים- לעיתים מתקבלות הודעות וקישורים לכל מיני אתרים שעשויים להכיל וירוסים ועשויים להוביל למקרי הונאה (למשל שולחים הודעה מהבנק במרכאות ומבקשים אימות פרטים ועושים בהם שימוש שלא כדין).
  7. גישה- הורדתם תוכנה או אפליקציה לנייד שלכם חשוב לשים לב לפני שמאשרים את ההורדה מה ה"אותיות הקטנות" למשל אתה עשוי לאשר גישה לפרטים במכשיר, פרטים שלך ואישור חיובים למינהם שעשויים להופיע לפתע בחשבונן הטלפון או לחילופין כהונאה ללא ידיעתך ולהופיע בחשבונות האשראי.
  8. אבטח את מכשירך- ישנן אפליקציות שמאפשרות אבטחה על המכשיר זיהוי פעילויות חריגות תוכנות ווירוסים.
  9. חשבונות אישיים- חשבונות בנק, חשבונות לאתרי קניות וכ' כל אחד מוגן בסיסמא החף מידי פעם סיסמאות על מנת להגן על פרטיותך וכספך.
  10. ביקורת- ערכו בדיקות לנייד שלכם מידי פעם וודאו אם ישנן אפליקציות לא מוכרות על המכשיר שלא זכור לכם שהתקנתם ועשויות לעורר את חשדכם כאפליקציות שהוטמנו במכשירכם למטרות שאינן כשרות.

 


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *