10 טיפים שיעזרו לכם להימנע מאובדן מפתחות הרכב

דמיינו לכם את התסריט הבא: נסעתם אם בת הזוג שלכם לצימר רומנטי בצפון, הוצאתם את המזוודות מתא המטען, סגרתם את הרכב ולמחרת, כשתכננתם לחזור הביתה, גילתם שאיבדתם את המפתחות. מה מסתבר, שהם ננעלו בתא המטען. עכשיו, אין לכם ברירה, אלא לסיים את סוף השבוע הרומנטי הזה ע"י הזמנת מנעולן כדי שיפתח לכם את הרכב. אפשר למנוע זאת בקלות רבה. מה עוד יכול לקרות? אתם עלולים לאבד את המפתח באחד המסלולים בצפון או באיזה סופרמרקט. אז כדי שלא תאבדו מפתחות או תשאירו אותם ברכב ואז תאלצו להזמין פורץ רכבים, הכנו לכם כמה טיפים למניעת התקלה.

  1. שמרו את המפתחות תמיד בכיס בעת היציאה מהרכב – כיביתם את המנוע? הכניסו את המפתחות לכיס לפני היציאה מהרכב. כן, עוד רגע יהיה עליכם להוציא אותם כדי לנעול את הרכב, אבל כך אתם תמנעו את הסיכוי באופן ודאי להשארת המפתחות בתוך הרכב. עדיף להכניס את המפתחות לכיס ולהוציא אותם פעם נוספת מאשר להצטער ולהזמין לאחר מכן שירות פריצת רכבים.
  1. שכפלו 2 עותקים ממפתחות הרכב – חשוב שיהיו לכם 3 עותקים מהמפתחות. אחד שתמיד היה עליכם, שני שהיה אצל בת הזוג ושלישי שיהיה בבית במקום בטוח כך שאם בת  הזוג שלכם לא זמינה לעזור לכם, לפחות תדעו שיש עותק נוסף של מפתחות בבית.
  1. השתמשו במחזיק מפתחות גדול – כדי שהמפתח לא ייפול לכם מהידיים מבלי שתרגישו, רצוי שהוא יהיה על צרור מפתחות שמן, יותר מזה, רצוי שהוא יהיה על מחזיק מפתחות גדול. כך תקטינו את הסיכוי שהוא ילך לאיבוד. נכון, זה יהיה פחות נוח בכיס, ובכל זאת, זה עדיין יותר נוח מאשר להזמין מנעולן למטרת פריצת הרכב.
  1. מנו את בן הזוג שלכם לאחראי – ישנם אנשים רבים שמודעים לכך שהם מאבדים דברים, בין היתר זה קורה בגלל בעיות ריכוז. שכחתם את המפתחות ברכב לא אחת, כבר הספקת לספור כמה פעמים איבדתם את המפתחות? כאשר אתם יוצאים מהרכב לאחר נסיעה משותפת עם בת או בן הזוג, תנו להם את המפתחות.
  1. תמיד בתיק – כאשר אתם יוצאים לסידורים או העבודה, תמיד כדאי לשים את המפתחות בתיק ורצוי אפילו בכיס פנימי עם רוכסן. כך תוכלו לנטרל את הסיכוי לאובדן או לשכיחת המפתחות בבית.
  1. אחסנו אותם במקום קבוע בבית – לא אחת אנשים מאבדים את המפתחות בבית. לפעמים שעות עוברות עד שהם מוצאים אותם. כדי למנוע זאת, אחסנו אותם במקום קבוע כמו מגירה, מתלה או כערה ליד דלת הכניסה לבית.
  1. אפליקציה או גדג'ט – לפעמים אפשר לעשות את כל המאמצים, לשים אותם במקום מסוים, אבל לבסוף לשכוח אותם. אז כדי שיהיה באפשרותכם לאתר אותם בקלות, השתמשו באפליקציה. מחברים חיישן לצרור המפתחות ובעזרת אפליקציה שתתקינו תוכלו לדעת בדיוק איפה הם. יש גם  אפשרות פשוטה יותר. לחבר חיישן ובעזרת שלט רחוק לגרום לו לצפצף וכך לאתר את צרור המפתחות.
  1. לרשום איפה שמתם אותם – לא מצליחים להפקיד להניח את המפתחות במקום קבוע – קנו לוח מגנט למקרר ורשמו איפה אתם שמים את המפתחות בכל פעם שאתם חוזרים הביתה. לאחר שתבינו שמדובר בטרחה, יהיה לכם קל יותר להניח את המפתחות בכל פעם במקום קבוע.
  1. תזכורת בנייד – כאשר אתם מגיעים לעבודה או לבית –  תזמנו לעצמכם תזכורת בנייד שתזכיר לכם לשים את המפתחות במקום הנכון או לבדוק שלא איבדתם אותם.
  1. המוצא האחרון – מאבדים את המפתחות ואין זה משנה מה קורה? תדאגו שתמיד יהיה לכם עותק נוסף בתיק. רצוי עמוק בתיק. אל תשתמשו בעותק הזה אלא אם כן איבדתם את המפתח המקורי.

ואם אתם בכל זאת זקוקים לפורץ רכבים:

אם אתם נוטים לאבד את המפתחות, כדאי שיהיה לכם בחיוג מקוצר פורץ רכבים אמין באישור משטרה. חשוב להבין, מנעולן צריך להיות ללא עבר פלילי כדי לעסוק במקצוע ולכן אל תהססו לבדוק את האישור שלו בדיוק כמו שהוא לא יהסס לבקש מכם תעודת זהות כדי לדעת שהוא פורץ לרכב שלכם ולא לרכב שמישהו מנסה לגנוב. כמו כן, רצוי לבחור במנעולן שעובד 24/7 כולל שבתות וחגים. לא כל מנעולן עובד מסביב לשעון ולכן כדאי לוודא אתו האם הוא זמין לעבודה גם בשבתות וחגים.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *