10 טיפים בנושא עיצוב הבית

עיצוב הבית הוא תהליך מהנה, מרתק אבל גם מורכב ומאוד מקצועי. כלל, את ההחלטות הכבדות כדאי להשאיר לאיש מקצוע, אך בסופו של דבר אתם הם האנשים שצריכים להחליט האם אתם בוחרים מטבחים כפריים או מודרניים, חלונות בלגיים או אלומיניום, ריצוף פרקט או קרמיקה וכן הלאה. להלן 10 טיפים שיסייעו לכם לעבור נכון את התהליך:

  1. עיצוב הבית הוא תהליך מקצועי המבוסס על עקרונות מקצועיים ולכן יש לקיים את התהליך בסיוע איש מקצוע המתמחה בתחום זה, ולא לבסס את התהליך על טעם אישי או מצבי רוח חולפים
  2. את תהליך העיצוב עליכם להתחיל בעצמכם באמצעות צפייה בתמונות וקטלוגים על מנת לקבל רעיונות ולהכיר את סגנונות העיצוב השונים, ולבחון מה הם העיצובים המתאימים לכם ביותר, האם אתם מעדיפים מטבחים כפריים או מודרניים, ריצוף פרקט או קרמיקה וכדומה.
  3. לפני שפונים אל איש המקצוע, גבשו לעצמכם את תכנית העיצוב הפרטית והראשונית שלכם, תכנית שמפרטת את סגנון העיצוב הנבחר שלכם, הקווים המנחים שלכם ואת הקווים האדומים שאותם אתם לא רוצים לחצות. תכנית זו מהווה תשתית בלבד, אך היא אמורה לשקף היטב את ההעדפות האישיות שלכם.
  4. בחרו איש מקצוע על ידי איתור המלצות וחוות דעת מקצועיות, וכן נסו לבחון את תיק העבודות של המעצב כדי להחליט האם אתם מתחברים לעבודה, לטעם ולסגנון העבודה שלו.
  5. בדקו שאתם מתחברים אל המעצב גם ברמה האישית, ושיש לכם מספיק חופש להביע את עצמכם מצד אחד, ושאיש המקצוע יודע לבלום ולהכווין כשצריך מצד שני.
  6. בדקו כל פריט שנכנס אל תכנית העיצוב הסופית, בדקו את המרקם, את שילובי הגוונים, את ההתאמה לתאורה הטבעית בבית, את ההתאמה בין הפריטים וכדומה.
  7. סמכו על איש המקצוע ועשו זאת במידה. הקפידו להביא את עצמכם אל השולחן, ומצד שני תנו לאיש המקצוע את הקרדיט בהחלטות העיצוביות המתקבלות.
  8. לפני שמתחילים בתהליך של עיצוב הבית, וודאו שעברתם על הכל ואתם שלמים עם הכל. וודאו שבדקתם מטבחים כפריים מצד אחד ומטבחים מודרניים מצד שני, שחשבתם על ריצוף פרקט, חלונות בלגיים וכל אפשרות שאתם נחשפים אליה לפני שאתם מחליטים
  9. אם אין לכם את הפנאי והאנרגיה, תנו לאיש המקצוע גם לנהל את התהליך בפועל, לגייס ולתאם בין נותני השירות הנדרשים.
  10. שמרו על מעורבות גבוהה לאורך כל התהליך, הזמנת פריטי העיצוב, הריצוף, הקרמיקה וכל פריט אחר בתכנית העיצוב.

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *