עשרת טיפים לטיפוח הגינה

הגינה כיום מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית כולו ולכן ניתן דגש רב לעיצובה כמו גם לטיפוחה. גינה מוזנחת יוצרת רושם שלילי ולכן חשוב למצוא את הדרכים לכך שהגינה תישאר מטופחת לאורך זמן שכן מדובר  במלאכה פשוטה ואפשרית גם עבור מי שאינו מומחה בגינון.

המאמר מוגש באדיבות אתר הכל בו לגן – מוצרים לגינה

10 טיפים לטיפוח גינה:

  1. בחירת הצמחים- בעת תכנון הגינה, עם הגנן או מעצב הגינה חשוב לקבל את מלוא המידע על הצמחייה והעצים שעומדים לשתול בגינה ואת הדרך שבה יש לטפל בכל אחד מהם, שכן ישנם צמחים שדורשים טיפול מקצועי שאתם לא תוכלו לעשות באופן עצמאי וחשוב לדעת זאת.
  2. שגרת טיפוח – עליכם למצוא חצי שעה בכל יום שבה תעברו בין הצמחים בגינה, תאספו את העלים היבשים, ותחדשו את מראה הפרחים עם זילוף של מים וכך לא יצטבר לכם לכלוך רב בסוף השבוע וכל זאת תוך שמירה על כללי הזהירות והבטיחות עם בגדי עבודה וציוד מתאים.
  3. השקיה- חשוב להתקין מערכת השקיה ממוחשבת או לעשות את ההשקיה באופן ידני כדי לשמור על אורך החיים של הצמחים בצורה אופטימלית תוך התחשבות במזג האוויר בהתאם וכמובן למצוא את הדרכים לחסכון במים.
  4. דישון- מידי פעם יש לחדש את האדמה ולדשן אותה. תוכלו לקבל את המידע על הדישון מהגנן בהתאם לסוג הצמחים ששתלתם.
  5. מזיקים- גינה שאינה מטופחת יכולה להיות מסתור למזיקים רבים ולכן יש לנקש עשבים שצומחים באופן פראי בין הפרחים ולמנוע הצטברות של עשבים כאלו במקום אחד.
  6. תוספות לגינה- באם אתם רוצים להכניס תוספות כמו ריהוט גן, בריכות נוי, מפלי מים ועוד אלמנטים עיצוביים אפשר לנסות לעשות זאת באופן עצמאי או לפנות לאיש מקצוע .
  7. תאורה- עיצוב הגינה יכול להשתנות פלאים באמצעות שימוש בתאורה מתאימה ולכן כדאי לפני הכל, עוד בעיצוב הראשוני לתכנן את התאורה המתאימה והחסכונית לגינה.
  8. מחיר- טיפוח הגינה יכול להיעשות באופן עצמאי או על ידי איש מקצוע אך גם אם בחרתם לטפח את הגינה לבד, מידי חודש או חודשיים רצוי לקחת איש מקצוע לטיפול תקופתי מקצועי.
  9. אקלים – טיפוח הגינה שונה בתקופת הקיץ ובתקופת החורף ויש להתאים את הטיפוח לפי הצרכים שיש לצמחים באותה עונה כדי שלא יבלו או יפגמו בשל מזג האוויר.
  10. אחריות- יש להחליט מי מבין הדיירים בבית אחראי על טיפוח הגינה ונכון לחלק את שגרת הטיפוח בין כמה אנשים ואם יש ילדים במשפחה להפוך את הטיפול בגינה לחוויה משפחתית משותפת.

טיפוח הגינה יכול להיות פשוט, קל ויעיל באם מקפידים לעשות זאת בחכמה תוך מתן תשומת לב לכל הפרטים הקטנים והגדולים כאחד. יחד עם זאת חשוב לזכור שבכל שאלה או בעיה נכון לפנות ליעוץ עם איש מקצוע מנוסה ולמנוע טעויות מיותרות.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *