עשרת הדברות לבחירת בעל מקצוע

ערטילאי ומעורפל הוא התהליך של בחירת בעל מקצוע, תמיד קיים החשש שאנו עלולים ליפול ברשתו של רמאי או חובבן. נשמעו אין ספור סיפורי מרמה והונאה, ביצוע כושל של העבודה, או סתם אי שביעות רצון מעבודתו של בעל המקצוע אנו כאן על מנת לעשות סדר בבלגן, ולמנות את עשרת הדברות לבחירת בעל מקצוע. מאינסטלטור ועד קבלן שיפוצים, במידה ותעקבו אחריהן יפחתו הסיכויים שלכם להיכשל בעת בחירת בעל מקצוע. מתחילים?

אנכי המרשתת: עולם הפליירים והמגנטים טומן בחובו אלפי בעלי מקצוע לא ידועים המשתמשים בשמות שונים על מנת להגיע אליך. זכרו, בשורה התחתונה מדובר בגורם עצמאי שפשוט הדפיס בבית דפוס מקומי את המגנט – ולכן השתמשו באינטרנט. בחירת בעל מקצוע באינטרנט בטוחה יותר, כשם שתמיד יש כתובת לבעל מקצוע.

כבד את דעות עמיתיך: חשוב מאוד למצוא ברשת האינטרנט בעל מקצוע אשר דורג גבוה, או אשר קיבל המלצות מלקוחות קודמים.

זכור את המחירון: לכל מקצוע ישנו מחירון כללי ונפוץ הנותן פרספקטיבה לגבי המחירים הממוצעים בשוק, הכירו את המחירון (הנמצא בחופשיות באינטרנט) בטרם תפנו לבעלי מקצוע על מנת שתגיעו מוכנים יותר.

לא תחמוד: זכרו כי אם תהיו אנשי עסקים טובים מדיי, ובעל המקצוע מחוסר תעסוקה זמנית יסגור אתכם עסקה שהוא לא מרוצה ממנה, עלול להתייאש באמצע. קבלו מחיר הוגן בעבור העבודה בצורה כזו שגם בעל המקצוע יהיה מרוצה.

ניסיון מוסיף המון: שאלו את בעל המקצוע כמה שנים הוא נמצא בתחום, אם מדובר בבעל מקצוע לעבודות גדולות, כמו קבלן שיפוצים או מעצב פנים, בקשו לראות עבודות שביצע בעבר להתרשמות.

לא תכליל: לעיתים אנו נוטים להתעוור מבעל מקצוע כזה או אחר, אך בדקו עם בעל מקצוע את הניסיון שלו ספציפית בבעיה המדוברת, לא כל אינסטלטור יכול להציע ביובית אם יש בה צורך, כמו שלא כל חברת הובלות בעלת מנוף להובלה עם מנוף. בדקו את החברה או בעל המקצוע בהתאם לצורך המדויק.

לא תענה בבעל המקצוע עד שקר: כאשר אתם בוחרים בעל מקצוע ספרו לו על הבעיה המדויקת ואת כל האמת, אם תחסירו ממנו מידע בסופו של דבר הוא ידרוש יותר כסף, או לחילופין – לא יבצע את העבודה.

לזהות רצינות: בדרך כלל אין להם מסמך מאוניברסיטה, אבל בעל מקצוע אמין חייב בחשבוניות מס, שאלו האם הוא עסק רשום. במקרים יותר מורכבים, כמו במקרים של קבלני שיפוצים לעבודות גדולות, בקשו לדעת האם הקבלן רשום במרשם הקבלנים.

עד הפרט האחרון: בעת בחירת בעל מקצוע דעו שכל הקצוות סגורים. שאלו אותו האם המחיר יכול להשתנות, או איזה בעיות עלולות לצוץ במהלך העבודה – לעיתים, רצוי גם בחוזה או מסמך מסכם וחתום.

אמונה באדם: בסוף כל יום גם בעל המקצוע הולך לישון עם משפחתו ועם מצפונו, תנו לו תחושה נינוחה והוא יכבד אתכם חזרה.

 


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *