מתי רכב מהווה מפגע איך פותרים את הבעיה?

אם יש לכם רכב אשר עומד רוב הזמן בחנייה ללא כל שימוש ובעיקר ללא תנועה כדאי לדעת כי הרכב עלול לקבל הגדרה של מפגע הדורש פינוי. החוק מגביל את האפשרות להעמיד רכב בחנייה ציבורית למשך תקופה העולה על 29 יום. אם ישנו רכב אשר תופס באופן קבוע מקום חנייה ללא כל שימוש ברכב סביר כי שאר התושבים באזור יביעו התנגדות לכך. אנו מכירים מקרים רבים בהם תושבי שכונות עמוסות מגלים התנגדות לנוכחות של רכבים תקולים וישנים ברחוב, אותם רכבים גוזלים מהם את מעט מקומות החנייה הפנויים באזור. נציין כי ישנם מקרים בהם התבקשו בעלי רכבים תקולים להזיזם גם כאשר מדובר היה באזור עם שטח חנייה פנוי רב.קונים רכבים לברזל

כיצד מגיבה הרשות המקומית?

רכבים העומדים באותו המקום ללא תנועה במשך תקופה העולה על 29 יום ייקנסו בהתאם לחוק המקומי. טרם קבלת הקנס ייתכן כי תוצמד אל הרכב אזהרה המבקשת לפנות את הרכב מהמתחם. שימו לב, כאשר מדובר ברכבים תקולים ישנים, רכבים בהם אי אפשר לעשות כל שימוש מגלות הרשויות אפס סבלנות. נבקש להדגיש גם כי כל רכב העומד בחנייה ציבורית ברחוב זקוק לפוליסת ביטוח חובה.

היכן ניתן להעמיד רכבים ישנים ללא הגבלה?

המקום היחיד בו תוכלו להעמיד רכבים ללא הגבלה הוא שטח פרטי, אם יש ברשותכם חנייה פרטית תוכלו להעמיד בה את הרכב. רגע לפני שאתם משעבדים את החנייה הפרטית שלכם לרכב תקול וישן כדאי להקדיש לכך מחשבה, מהם השימושים שלכם ברכב? האם כדאי להקדיש את החנייה הפרטית לרכב הישן על פני הרכב החדיש בו אתם עושים שימוש קבוע? ישנם מקרים בהם הרכב הישן הופך למחסן, ההמלצה שלנו היא להימנע מכך.

הרכב הוגדר מפגע ציבורי – מה עליי לעשות?

ראשית, חשוב להתייחס אל הדבר ברצינות, אם קבלתם צו לפינוי הרכב עשו זאת. סביר כי הפקח העירוני ישוב לאזור בעוד כמה ימים ויבחן את הרכב בשנית, אם טרם טפלתם בבעיה ייתכן כי תקבלו קנס נוסף. אפשרות נוספת היא גרירת הרכב על ידי הרשויות, גרירה בעבורה תתבקשו לשלם לא מעט. הצעד הנבון ביותר יהיה פנייה אל קונה רכבים לברזל או קונה רכבים לפירוק באזור המגורים שלכם.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *