10 טיפים לפני שאתם קונים זיכיון לתחנת דלק

1. חשוב לבחור את המותג הנכון.

חברות תחנות הדלק ממתגות את עצמן באופן שונה ופועלים בשיטות שונות, כדאי לבחור זיכיון לחברה אליה אתם מתחברים ברמת השירות ואופן הפעולה.

2. לצרכן יש הרגלי רכישה.
רוב הצרכנים נוהגים לתדלק בחברת הדלק אליה הם רגילים ומכירים, במקרים רבים אפילו באותה תחנה ספציפית. לכן, חשוב לאסוף כמה שיותר מידע אודות נפח הלקוחות של כל חברה ושל תחנת דלק ספציפית במידה ואתם רוכשים תחנה שכבר קיימת.

3. רכישת זיכיון של תחנת ותיקה.
במידה ואתם רוכשים הסכם זכיון של תחנת דלק וותיקה, כדאי מאוד לבדוק מדוע מוכרים אותה. וודאו כי מדובר בתחנה עם נפח מכירות תקין רווחי. במצב כזה תיהנו מהמוניטין של אותה תחנה, במצב הפוך תהפכו לבעלים של עסק שאולי לא שווה את ההשקעה שלכם.

4. דלק הוא מוצר צריכה מתבקש תמיד.
שאתם בוחנים תחום בו אתם רוצים להשקיע, כדאי לציין כי השקעה בתחום האנרגיה ובדלק בפרט היא השקעה באחד המוצרים הכי נצרכים שיש. אנשים מכל שכבות האוכלוסייה צורכים דלק, מה שמשתנה בעיקר הוא סוג הרכב אך כל רכב צריך מוצר זה כדי לנסוע.

5. תהליך רכישת זיכיון לתחנת דלק.
התהליך דומה לרוב התהליכים הקשורים לרכישת זכיינות, לאחר הבעת נכונות מצד היזם המעוניין מתבצעת בדיקה אודותיו הכוללת בדיקת רקע, יכולות פיננסיות, יכולות ניהול וכד'. אם הכול כשורה, יוכל היזם לרכוש זיכיון לתחנת דלק ולפתוח תחנה חדשה בשם המותג איתה התקדם.

6. תצטרכו עורך דין.
שאתם עוסקים בהסכם זכיינות כדאי לאורך כל התהליך להתייעץ עם עורך דין מקצועי אשר תחום ההסמכה שלו היא דיני זכיינות ולא תחום אחר.

7.  הדלק הוא חלק בלתי נפרד מהעסקה.
זכיין משמעו שהרשת מספקת לך את המוצר עבור הלקוח, חברת הדלק היא זו שתדאג לספק לכם את הדלקים השונים תוך שימוש במשאיות המיועדות להוביל דלק. מדובר בחלק בלתי נפרד מהסכם הזכיינות ולא תוכלו לרכוש את הדלק מספקים אחרים מלבד נותן הזכיינות.

8. מיקום, מיקום, מיקום.
אפשר להגיד כי דלק נחשב למוצר צריכה די בסיסי עבור רובנו, אך עדיין מדובר בקהלי יעד הצורכים אותו במידה שונה. חשוב למצוא מיקום אשר יאפשר לכם תזרים קבוע של לקוחות איכותיים, במקרים רבים המיקום גם ישפיע על ההון ההתחלתי אותו תצטרכו. מיקום כמו כביש ראשי בין ערים כנראה יספק לכם לקוחות שוטפים באופן קבוע בעוד שתחנת דלק באזור פחות נגיש כנראה יזמן בעיקר לקוחות המתגוררים בקרבת מקום.

9. קריטי לפעול לפי הנהלים.
תחזוקה של תחנת דלק דורשת המון אחריות והידבקות חזקה לנהלים של התחנה, תחזוקה בטוחה היא עניין קריטי שמדובר במוצר שיכול בקלות להיות לא בטיחותי עבור הסביבה. לכן, שאתם חושבים לכיוון זיכיון לתחנה זכרו שאחריות אישית היא חלק בלתי נפרד מהתפקיד.

10. נדרש הון התחלתי לא קטן.
תחנת דלק הוא עסק שדורש הון שמסתכם ביותר ממאות אלפי שקלים, מה שהופך את ההשקעה למתאימה יותר עבור אנשים בעלי הון ולא לאנשים שמכוונים לפתיחת עסקים קטנים.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *