עשרת הדיברות והטיפים לקריאה מהירה

עשרת הדיברות והטיפים לקריאה מהירה:

5 עובדות כלליות וטיפים הנוגעים לקריאה מהירה:

1)      אנשים שקוראים יותר הם בעלי ידע כללי רב ומגוון יותר, ולרוב נתפסים בחברה כמשכילים יותר וככאלו שסיכויי ההצלחה שלהם בחיים הם גבוהים יותר מאחרים. לא בכדי נאמר כי ידע הוא כוח.

2)      קריאה היא מיומנות שמלווה אותנו לאורך כל החיים. החל מגיל 6, שהו הגיל שבו רובינו למדנו לקרוא ולמשך כל החיים אנו קוראים ספרים, הוראות, כתוביות, שלטים, מידע באינטרנט ועוד.

3)      רבים מאוכלוסיית העולם המערבי יבלו מעל שנתיים מחייהם (במצטבר) בקריאת טקסטים. בעלי מקצועות מסוימים כגון עורכי דין אף יותר מכך. לפיכך רכישת מיומנות של קריאה מהירה עשויה לחסוך חודשים ואף שנות חיים שלמות במקרים מסוימים.

4)      מרבית מהסטודנטים באוניברסיטאות המובילות בעולם מודים שהם מתקשים להספיק ולעמוד במטלות הקריאה שלהם, ולפיכך רבים מהם קוראים סיכומים ו/או תקצירים של החומר. לעומתם, בעלי מיומנות של קריאה מהירה עשויים לעמוד במטלות אלו בהצלחה.

5)      אף שיש אנשים שמתמחים בכך או בעלי יכולת גבוהה מאוד בתחום, ככל ניתן לומר שקריאה מהירה זה לא תכונה מולדת או מתת שמים, אלא בהחלט תחום שניתן ללמוד ולהשתפר בו, וזאת בין היתר על ידי הרשמה אל קורס קריאה מהירה, או שיעורים פרטיים בתחום.

5 עובדות וטיפים בנוגע לקורסים בתחום:

6)      קורס קריאה מהירה אורך בין מספר שעות, עד ליומיים, ובו נרכשות מיומנויות ויכולות המביאות כבר במהלך הקורס לשיפור בקצב הקריאה. כלומר – כבר בסיום הקורס תבחינו בשיפור ניכר וחד משמעי, כאשר אם תמשיכו לתרגל קצב הקריאה רק ילך וישתפר.

7)      העלות של קורס קריאה מהירה היא החל מכמה מאות שקלים, ועד ל-5,000 ₪ לקורסים היקרים ביותר. עם זאת, אם הנכם מתחילים בתחום ורוצים טעימה קלה- מומלץ לפנות לקורס קצר ומזורז או אפילו לשיעור פרטי, בו תוכלו לרכוש את עיקרי המיומנות במחירים הגיוניים וסבירים.

8)      פחות מ-5% מאוכלוסיית ישראל התנסתה עד כה ברכישת מיומנות כאמור. כשמשווים את אלו שכבר רכשו את המיומנות לאלו שטרם ניתן להבחין בהבדל של עשרות אחוזים בקצב הקריאה.

9)      ניתן להירשם לקורס קריאה מהירה בכל גיל ובכל שלב בחיים, אם כי תחום הגילאים המומלץ הוא מינימום בגיל 12 אצל מרבית הילדים, שכן בגילאים נמוכים יותר עדיין נרכשות מיומנויות למידה וקריאה שונות דרך בית הספר.

10)  בישראל ישנם מספר מכונים וגופים המציעים קורסים מרוכזים או שיעורים פרטיים בתחום. כאשר ההבדלים העיקריים בניהם הם אורך הקורס (החל משיעור פרטי ועד לקורס של יומיים), והמחיר.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *