10 טיפים בנושא כרטיסי ביקור – הכרטיס שלך לעולם העיצוב

טיפים בנושא כרטיסי ביקור –  הכרטיס שלך לעולם העיצוב

סיימתם את הלימודים בעיצוב גרפי ואתם רוצים להתחיל לעבוד? יש לכם את הכלים, הכשרון והתעוזה לעשות שמות בשוק ורוצים להתחיל לתת שירותים מקצועיים? חושבים שיש לכם כשרון ייחודי שאין כמותו? אחד הצעדים הראשונים המתבקשים מכל איש מקצוע הינו כרטיס ביקור. כדי לעצב את כרטיס הביקור הייחודי שלכם, אנחנו כאן להדריך ולכוון. מכללת סולו היא המכללה המתקדמת, העשירה והמצליחה ביותר ללימודי עיצוב גרפי מבלי לקום מהכיסא!

הגשמה עצמית

לפני שתעשו את הצעד הראשון, קחו כמה דקות לחשוב עליכם ועל הכרטיס שלכם. כרטיס הביקור שלכם הוא למעשה תעודת הזהות, הפנים שלכם והסמל המייצג אתכם. שאלו את עצמכם כמה שאלות לפני תחילת תהליך העיצוב:

  • מה מייחד אותך על פני האחרים בתחום? למה לבחור בך?
  • לאיזה קהל את/ה פונה?
  • מה את/ה רוצה לשדר?

עיצוב כמראה

העיצוב הוא שפה, בדיוק כמו כל שפה אחרת. ייחודיותו של העיצוב הינה ביכולתו להעביר מסר באמצעות בחירה חכמה של הצבעים הנכונים המשקפים את עולמו של המעצב, הצורות והקווים הכלליים המעבירים תחושה למתבונן בכרטיס. עיצוב חכם של הכרטיס יתייחס לאופיו של המעצב ולסגנון המקצועי שלו.

העובי כן קובע

כרטיס ביקור העשוי נייר קשיח ועבה מעיד על מידת הרצינות ועל כבודו של המעצב למקצועו. יתרה מכך, כרטיס ביקור העשוי קרטון קשיח יהיה עמיד יותר במשך הזמן, בארנק ובכל מקום אחר בו יאוחסן.

צבעי יוקרה

רקע כרטיס הביקור מעיד גם הוא לא מעט על היחס של המעצב לתחום בו הוא עוסק ולעבודתו. כרטיסי ביקור המודפסים על רקע של צבע כסף או פנינה ישקפו יוקרתיות ואצילות, באם זהו המסר אותו אתם מעוניינים להעביר כמעצבים.

מסר דו צדדי

כרטיסי ביקור המודפסים משני צדדיהם מושכים יותר תשומת לב מכרטיסים המודפסים רק על צד אחד. כרטיס הביקור שלכם ימשוך הרבה יותר תשומת לב במיוחד אם יהיה צבעוני ויודפס על גבי שני צדדים.

כי תמונה שווה אלף מילים

לא משנה כמה מילים ייכתבו על גבי הכרטיס שלכם – תמונה אחת טובה ובולטת תישאר בזכרון הצילומי של המתבונן ותשאיר חותם למשך זמן רב יותר, גם אם ללא מילים. תמונה אחת של פניכם או של העבודה המרכזית שלכם "תלך" עם המתבונן בראש ותטביע את חותמה ולכן כדאי להוסיף תמונה בולטת.

ראשון ראשון, אחרון אחרון

סדר הצגת הפרטים בכרטיס הביקור המייצג אתכם הינו בעל חשיבות מרכזית. שם העסק שלכם הוא הפרט המשמעותי ביותר עבור הלקוח ולכן יופיע ראשון. אחריו יגיע שמכם הפרטי והתפקיד שלכם בעסק.

ימינה, ימינה, שמאלה שמאל

העין האנושית אוהבת סימטריה. עיצובים שאינם סימטריים הוכחו מחקרית כפחות אהובים וכאלה שלקוחות פחות נטו לבחור בהם. לפיכך, אם הדפסתם את פרטיכם בצד הימני של הכרטיס דאגו כי כל המידע יהיה בימין ולהיפך.

כל המידע בכף היד

ספקו ללקוחות שלכם את כל המידע הדרוש שיאפשר להם ליצור עמכם קשר בכל זמן, מכל מקום, באמצעי שהכי נוח להם. אימייל וטלפון נייד, טלפון בבית או טלפון במשרד, הפייסבוק והטוויטר שלכם ולמעשה כל דבר שיאפשר ללקוחות שלכם ליהנות מתקשורת רציפה אתכם ולהגביר את האמון ביניכם.

מקוריות

בדיוק בשביל זה הרי למדתם עיצוב. הרשו לעצמכם להתפרע, בחרו בעיצוב שמשקף אתכם יותר מכל ותוכלו להדפיס את כרטיס הביקור שלכם על גבי פלסטיק שקוף, בצורת עיגול, משולש או כל רעיון אחר העולה על דעתכם.

הכתבה באדיבות מכללת סולו ללימודי עיצוב גרפי | onlinegraphic.co.il


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *