עשרה טיפים לעיצוב האתר שלכם באופן יוצא דופן

טיפים לעיצוב האתר שלכם באופן יוצא דופן

למדתם עיצוב גרפי ואתם רוצים להתחיל לשווק את עצמכם? מהיום תוכלו לעצב עולמות שלמים בהקלקה על העכבר ובעיצוב ייחודי של האתר שלכם. לא יודעים מהיכן להתחיל? רכזנו עבורכם קובץ ייחודי של טיפים נבחרים ואהובים על מעצבים גרפיים מקצועיים ומנוסים ברחבי העולם כולו שעיצבו את אתר האינטרנט שלהם במו ידיהם וזוכים גם היום למאות ולעתים אף אלפי פניות בחודש.

מיתוג זה שם המשחק

עידן הברנדינג הוא עידן תזזיתי ודינאמי שעיקר השפה בו הינה שפת סימנים, לוגואים וערכים המועברים באמצעות עבודת עיצוב גרפי מקצועית. חשוב להעביר את מה שלמדת בקורס גם באתר שלך עצמך.

אז מי אתה בעצם?

אם אתה כמעצב גרפי, לא יודע מה אתה מוכר – חשוב שתענה על שאלות מפתח עיקריות המשפיעות על מראה האתר:

  • מהם הערכים המנחים את העסק שלך?
  • מה הוא החזון המפעיל אותך?

תשובות מפורטות על שאלות אלו יסייעו בהכוונה ובמלאכת עיצוב האתר בצורה ייחודית. על ידי מענה לשאלות המכווינות תוכלו לבחור את הצבעים והצורות, הסגנון העיצובי והמסר הכללי של האתר.

סדר שיהיה פה!

עבודת עיצוב אתר הינה מסודרת. אם אתם קריאייטיביים בטירוף, בעלי רעיונות מטורפים ובכלל, חושבים בעיקר מחוץ לקופסה אבל אין לכם סדר עבודה – עצרו. היכולת לעצור ולתכנן הינה בין המיומנויות החשובות הנדרשות למעצב הגרפי המקצועי. בחירת הפלטפורמה העיצובית, עיצוב תרשים האתר ואופן הניווט בו, הסגנון ואופן יצירת הקשר – כל אלו הם בגדר החלטות שיש לקבל לפני תחילת העבודה.

לכל שאלה – תשובה

אלמנטים גרפיים באתר אינם מוכנסים סתם כך. שילוב של אלמנטים גרפיים רבים יכול להעיב על העיצוב וליצור עומס אצל הצופה. חשוב לוודא כי כל אלמנט המוכנס לאתר הינו תשובה לצורך – של טקסט, מסר וקהל היעד.

רקע לעבודה

רקע האתר משמש כהכנה ובסיס בלבד ולכן חשוב שזה לא יהיה עמוס מדי. כמו כן, חשוב כי התפריט המשובץ בו יהיה נוח לניווט.

מרחב קריאה

טקסט ממורכז בעמוד מקשה על הקריאה. שילוב של טקסט ממורכז באתר עיצוב גרפי דווקא מעיד עוד יותר על חוסר הבנה בתחום ולכן רצוי להימנע ממרכוז הטקסט.

העמוד רחב מדי?

עמודי אתר רחבים יתר על המידה אינם נוחים לגלילה ולקריאה, לניווט ובאופן כללי "יבריחו" את הגולש מהר יותר מאשר אתרים בעלי פריסה רגילה.

ניגודי צבעים

רוצים שהטקסט שלכם יבלוט על גבי הרקע? כדאי שיהיה בצבע מנוגד לגוון הרקע על מנת להקל על הקורא וכדי לא לאמץ את העין בזמן הקריאה.

כחולים בחוץ

במשך שנים נהוג היה לשלב את הצבע הכחול לסימון לינקים. נכון הדבר גם לגבי קו תחתון המדגיש את המילה. מסיבות אלו רצוי להימנע משילוב גוונים כחולים לסימון טקסטים – אלא אם כן הם מיועדים להיות לינקים.

איכות היא לא מילה גסה

העבירו את הטקסטים באתר שלכם הגהה מקצועית, בדקו שאין טעויות כתיב ובררו את אמינות התוכן. אינספור אתרים כיום זוכים להתעלמות גסה ולו בשל טעות כתיב אחת קטנה. טעויות כתיב או מידע לא נכון מערער את אמינות האתר ובאופן לא מודע גם את מקצועיותו של המעצב בעיני הגולש.

הכתבה באדיבות מכללת סולו ללימודי עיצוב גרפי | onlinegraphic.co.il


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *