10 הדיברות לתכנון טיול מאורגן בחו"ל

מתכננים טיול קבוצת? יש כמה צעדים שכדאי לנקוט בהם כאשר מתכננים לצאת לטיול מאורגן בחו"ל, במיוחד אם אתם חברים או בני משפחה שמתארגנים יחד לטיול.

  1. החליטו מי יצטרף לטיול, לאן אתם רוצים לנסוע ובאיזה תאריך.
  2. בחרו באדם אחד או בצוות שיהיה אחראי על תכנון הטיול, כולל: לאן תלכו, אילו פעילויות תעשו והיכן תשנו ותאכלו. ככל שהקבוצה גדולה יותר, כך שלב התכנון המוקדם חשוב יותר. אם מדובר בתכנון טיול מאורגן לשומרי מסורת חשוב מאוד למצוא ביעד הטיול, במידת האפשר, מסעדות כשרות ומקומות לינה בקרבת בתי כנסת.
  3. החליטו על טווח המחירים ועל התקציב של הטיול. אם אתם לא נוסעים במסגרת טיול מאורגן של אחת מחברות הטיולים, עליכם לבדוק את אפשרויות התעבורה (רכב שכור, רכבת, תחבורה ציבורית אחרת).
  4. בחרו ביעד. אולי זה נשמע קל יחסית, אבל לפעמים עשרה אנשים לא בהכרח ירצו לצאת לאותו מקום. בסופו של דבר אולי יעד הטיול ייקבע לפי הקרבה שלו לארץ או לפי הפעילויות הזמינות.
  5. למדו על אזור הטיול. בדקו את האטרקציות שהמקום מציע. בדקו אם מוצעות במקום וילות להשכרה שיהיו זולות יותר לקבוצה מאשר בית מלון. לינה בוילה תאפשר גם בישול ביתי, זול, טעים וגם כשר.
  6. הזמינו את הטיסה. לאחר שחקרתם את האזור, ומצאתם את סוג האירוח המתאים, עליכם להזמין את הטיסות ואת אמצעי התחבורה, ככל האפשר מראש. ודאו גם שלכל אחד יש דרכונים תקפים ואשרות, אם נדרש.
  7. בדקו עם חברי הקבוצה את רמת הפעילות שהם מבקשים. האם הם אוהבים לבלות בבריכה, או לצאת לספארי? נסו למצוא את ההעדפה הממוצעת, ותכננו בהתאם. הקבוצה יכולה גם להתפצל במשך היום, וכך כל אחד יוכל ליהנות מהבחירה שלו.
  8. צרו רשימת קשר של כל חברי הקבוצה, כולל דוא"ל ומספרי טלפון סלולרי. ושלחו לכולם את לוח הזמנים המפורט של הטיול.
  9. חשבו על שירותיו של מדריך מקומי שידריך אתכם בכל יום ויספק לכם מידע שאדם זר לא יוכל לתת לכם.
  10. כל התכנון שעשיתם מראש ישתלם לכם ברגע שתגיעו לווילה שלכם בטוסקנה, לאתר הנופש האקולוגי בקוסטה ריקה, או לספא בהונגריה.

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *