10 הדיברות לכתיבת קורות חיים מוצלחים

בזמנים שכאלה, כשיותר מועמדים מתחרים על כל מקום עבודה זמין, אתם יכולים להניח, ובצדק, שהתחרות היא קשה. אם אתם רוצים להתבלט, אתם חייבים ליצור קורות חיים שיהיו ללא רבב.

כדי לעזור לכם, להלן עשרת הדיברות הבלתי מעורערות של כתיבת קורות חיים שיעזרו לכם להגיע לראיון עבודה:

 1. אל תניחו שמספיק טוב הוא טוב. ייתכן שיש לכם ניסיון רב וממוחיות מעוררת השתאות. אבל, אם לא תדגישו תכונות אלה על ידי יצירת קורות חיים חדים ונטולי שגיאות יתייחסו אליכם כאל אדם ממוצע. למועמד השני יש אולי פחות חמש שנות ניסיון מאשר לך, אבל קורות החיים שלו מלוטשים, מעניינים ורלבנטיים יותר.
 2. אל תרשמו בתחילת קורות החיים שלכם את שיא המכירה שביצעתם. קורות חיים זה לא פרסומת. אם לא תיתנו למעסיק סיבה להעסיק אתכם, הוא לא יעשנ זאת. רישום תמציתי של הכישורים יאפשר למגייסים להשוות במהירות את המיומנויות שלכם עם דרישות התפקיד. אם המגייס לא יראה זאת במהירות, קורות החיים שלכם יעברו לתחתית הערימה.
 3. אל תכללו את כישורי הדיג שלכם בקורות החיים. המעסיקים ילמדו מזה שאתם לא יודעים להבדיל בין החיים הפרטיים לחיים המקצועיים שלכם. ולא ייקחו סיכון להעסיק אתכם כשיש להם מועמדים טובים אחרים. אם אתם חייבים, רשמו למטה במסגרת "תחביבים" את כל ההתעניינויות האחרות שלכם כמו דיג, ריקוד, קונג פו, ציור וכן הלאה.
 4. יש לכלול מספרים שילמדו על היכולת שלכם לעמוד בלוחות זמנים ולשפר את השורה התחתונה של ביצועי החברה. תמיד עדיף לבחור בספציפי על פני הכללי.
 5. אל תרחיבו על עבודה שלכם מלפני שנים רבות. רוב המעסיקים מתעניינים בעבודה שהייתה לכם בעשור האחרון ולא במשך כל החיים שלכם.
 6. אל תכללו בקורות החיים שפה וסלנג ששייכים למאה הקודמת. בחרו במונחים קונקרטיים, פשוטים וקצרים, והימנעו מז'רגון עסקי מפואר כמו "סינרגטי", "רב פנים".
 7. אל תכללו בקורות החיים אינפורמציה לא רלבנטית ולא מקצועית על קשרים שלכם במדיה החברתית.
 8. אל תכללו הישגים ספציפיים כלליים למשימות שביצעתם. כל אחד יכול להבין את המשימות הבסיסיות שביצעתם , רק מקריאת תיאור המשרה הקודמת שלכם. אל תחזרו על מה שאנשים כבר יודעים. במקום זאת ספרו איך בדיוק טיפלתם באחריות שהייתה לכם.
 9. אל תשתמשו בפורמט מהודר. היצמדו לגופנים סטנדרטיים, לגודל כותרת בסיסי, ואל תשתמשו בגרפיקה צבעונית. שמרו על פשטות ומקצועיות.
 10. בדקו את הטיוטה הסופית בעיניים של עורך עיתון. אסור שיהיו בקורות החיים שגיאות כתיב ודקדוק.

Comments

תגובה אחת על “10 הדיברות לכתיבת קורות חיים מוצלחים”

 1. תמונת פרופיל של קופונים
  קופונים

  אני הייתי מוסיף גם שכדאי לפנות לחברה מקצועית שתעצב עבורך את קורות החיים.
  זה יכול להעלות משמעותית את כמות הטלפונים החוזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *