דיברות בבחירת לבוש לבר מצווה

ברור לכל שאחד מהאירועים מרגשים בחייו של נער הוא בר המצווה שלו. מעבר לכך שהנער צריך ללמוד לקרוא את הפרשה שלו בתורה, הוא גם צריך להחליט מה הוא רוצה ללבוש לאירוע הגדול של חייו, ועדיף שהוא יבחר לעצמו את הלבוש לבדו. בשנים האחרונות אפשר לראות יותר ויותר נערים שבוחרים ללבוש חליפות לבר המצווה, והאמת היא, שיש בכך היגיון רב. החליפות הן לבוש מהודר שמכבד את האירוע, בין אם מדובר על ביגוד שכולל שני חלקים ובין אם מדובר על ביגוד המורכב משלושה חלקים. אין זה משנה אם המטרה היא לבחור את הלבוש רק לעליה לתורה או שרוצים לבחור גם את הבגד אותו ילבש הנער במסיבה, כי בכל מקרה כדאי לבחור בקפידה.

איך לבחור את החליפה שהכי תתאים לנער

בין אם מדובר על בחירת הלבוש עבור אירוע כמו בר מצווה ובין אם מדובר על הביגוד שמתאים לגבר ביום  החתונה שלו, זה בכלל לא דבר שקל לבחור. ראשית, חשוב להבין שיש הרבה גזרות שונות של לבוש העשוי מכמה חלקים, כך שצריך להתאים את הגזרה של החליפה לאדם שעתיד ללבוש אותה. שנית, יש גם מחירים שונים לחלקי הלבוש השונים עבור בר המצווה או עבור אירועים אחרים, וכאן כבר נכנס השיקול של מי שמשלם על הביגוד שקונים לבעל השמחה.

לבוש של פעם בחיים

אומנם זה נכון שכאשר מחפשים חליפה לאירוע בר מצווה מחפשים למעשה לבוש  שאפשר יהיה ללבוש כנראה רק פעם אחת בחיים, אך האם בגלל זה צריך להתפשר ולא לקנות מכנסיים או חולצה שאינם עשויים מאיכות מעולה? האם בגלל שהנער יילבש את הבגדים האלה רק פעם אחת הם לא צריכים להיות מושלמים ובדיוק לפי הטעם שלו? מובן שלא! אפילו אם מדובר על לבוש של ערב אחד כדאי כן להשקיע ולקנות את הבגדים הכי איכותיים והכי יפים. חשוב להרגיש נוח בתוך הלבוש וחשוב גם להיראות טוב, כי הרי בר מצווה זה אירוע של פעם בחיים ולכן אין כל סיבה להתפשר על מה שרוצים ללבוש.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *