עשרת הדיברות לתזונה בריאה ומאוזנת

זה ידוע כבר שנים, האוכל אותו אנו צורכים הוא הבסיס לבריאות טובה ואיכות חיים גבוהה. לאורך שנות ההיסטוריה התרגלו בני האדם לצרוך אוכל מהיר ותעשייתי, בעזרת שמירה על מספר כללי ברזל תוכל לשנות ולשפר את חייך מן הקצה אל הקצה.

  1. שימוש בתנור במקום מחבת – בישול האוכל נחשב לדרך פחות מומלצת להכנת אוכל, האוכל מעבד המון מערכו התזונתי ובנוסף נספג בשמן מזיק. שימוש בתנור להכנת אוכל נחשב לתחלופה בריאה יותר.
  2. 7 ירקות ופירות ביום – המלצה זו וודאי שמעתם כבר מאות פעמים אך עדיין היא נחשבת לאחת החשובות מכולן, כחלק מתזונה מאוזנת חשוב לצרוך מאכלים בצבעים שונים וירקות מהווים חלק חשוב מכך.
  3. אכילת דגנים מלאים – פסטה, אורז ולחם הם רק חלק מהדוגמאות, לאחר שינוי פשוט זה תראו איך הגוף מרגיש טוב יותר וקליל יותר.
  4. אבקת מרק – אנשים רבים משתמשים בו בתור תבלין לכמות גדולה מאוד של מנות, האבקה מכילה כמות רבה של חומרים מזיקים וויתור עליה יוסיף מאוד לבריאות.
  5. לימודים – תמיד מומלץ להיעזר בידע של מקצוענים, בתי ספר רבים מציעים קורס בישול עם דגש על הצד הבריאותי, הקורס נותן כלים רבים לשימוש בחיי היומיום.
  6. שיבולת שועל – חשוב להכיר את הדגן הנפלא הזה, הכנת דייסה מהירה לארוחת בוקר מהווה פתיחה מצוינת ליום, ומשאירה את הגוף שבע לזמן ארוך.
  7. הפחתת כמות הסוכרים – מדובר באחת הרעות החולות של העולם המערבי, כמות הסוכר שצורך האדם הממוצע גבוהה במאות אחוזים ממה שמותר לגוף והדבר מהווה גורם לכמות רבה של מחלות. חשוב לוותר על משקאות מוגזים וממתקים המלאים בסוכר.
  8. עוף במקום בשר אדום – בשר אדום נחשב לכבד מאוד ולא בריא, לעומת עוף שמכיל ערכים תזונתיים מצוינים וקל בהרבה לעיקול.
  9. אגוזים, אגוזים ואגוזים – מאכלים קטנים אלו הם פצצת ויטמינים ומינרלים, שימוש קבוע מהם (כמובן במידה) מהווה תחליף מצוין למאכלים מזיקים רבים. אגוזים נחשבים לבסיס התזונתי של כמעט כל דיאטה מוצלחת.
  10. שוקולד מריר – כן זה אולי ישמע מפתיע אך אכילה נכונה של שוקולד נמצאה במחקרים רבים לבריאה מאוד ומצוינת ללב. כמובן חשוב לשים לב שהשוקולד איכותי, ככל שאחוז השוקולד גבוה יותר כך כמות הסוכר קטנה יותר.

אומנם, הקפדה על טיפים אלו אינה מהווה את מלוא התהליך לחיים בריאים יותר, תאלצו לבצע התאמה גם באורך חייכם וכמובן להוסיף ספורט אך זהו בהחלט בסיס חשוב וצעד חיובי בדרך הנכונה.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *