כמה מקבלים על יום מילואים? עשרת הדיברות

1. תלוי בתקופת הזמן של השירות.

התשלום משתנה בהתאם לפרק הזמן של תקופת המילואים. התשלום ישתנה בין המצבים הבאים: שירות רצוף של שבוע, של של 1-5 ימים, שירות של 6 ימים, תקופת מילואים של יותר משבוע…

2. חכה לאישור מביטוח לאומי.
לאחר תקופת השירות המוסד לביטוח לאומי ישלח לך ולמעביד שלך אישור עם סכום מדויק שמגיע לך. כך תוכל לוודא כי המעסיק שלך באמת שילם לך את הסכום הנכון.

3. חצי יום של מילואים.
נכון שזה נשמע מצחיק אבל זה גם מצב שקורה לפעמים, במצב בו יזמנו אתכם למילואים של חצי יום שמוגדר עד ל-6 שעות. במצב כזו תתוגמל בעבור חצי יום ביחס ליום מילואים רגיל. בנוסף, ישלמו לך על הנסיעות הלוך חזור באותו היום.

4. הזמן עובר ולא קיבלת כלום עבור המילואים?!
חשוב שתדע כי על פי החוק על המעסיק לך לשלם לך את תשלום המילואים במועד תשלום המשכורת החודשית. במידה ולא שילם לך יש לך את הזכות להגיד תביעה משפטית.

5. כדי לקבל את התשלום לא לשכוח טופס 3010.
בזמן השחרור מהמילואים במשרד הקישור יהיה עלייך למלא טופס שנקרא "טופס 3010" אשר ייתן את כל הפרטים הרלוונטיים לצורך ביצוע התגמול.

6. סטודנט? השכר משתנה.
לא ניכנס לחישוב במדויק אבל כן נציין כי קיים הבדל בין סטודנט שעובד בזמן הלימודים לבין סטודנט שרק לומד ללא עבודה מהצד.

7. מענק על ימי מילואים.
למקרה של ידעת, המדינה מתגמלת במענק נוסף חיילי מילואים שנחשבים פעילים יותר מהממוצע.
תגמול זה ניתן בכל שנה בעבור השנה החולפת על בסיס ימי השירות שאותו חייל ביצע. אותו מענק מגיע לאנשים שיצא להם לשרת פרק זמן של יותר מ-10 ימים כאשר התגמול משתנה בין פרקי זמן שונים הנעים בין 10-37 ימי מילואים בשנה.

8. מקבלים גם עבור הנסיעות.
אין זה משנה אם אתה סטודנט, שכיר, מובטל או עצמאי, המדינה תדאג לספק לך תשלום בעבור דרך להגיע אל הבסיס. כמובן שלא מדובר בתשלום מלא עבור דלק במידה והחלטת להגיע לבסיס עם הרכב הפרטי שלך.

9. התגמול משתנה מידי שנה.
מידי שנה מחשבים נותנים משקל שונה לאותם קריטריונים שבונים את התגמול בעבור שירות המילואים, דבר שמשפיע על התשלום עצמו. במילים אחרות, שאתם בודקים איך מחשבים את שכר המילואים שלכם ודאו כי מדובר במידע עדכני.

10. מקבלים תשלום ללא ניכוי מס.
אולי זה מפתיע אותך אבל משרד הביטחון משלם עבורך את המס לצה"ל ומעניק לך תשלום מלא.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *