עשרה טיפים למניעת פריצה לבית בזמן חופשה

בכל שנה, יש מעל ל- 2.15 מליון פריצות, ויותר מ- 65% מהפריצות הינם לבתים, כשהרוב מתרחש בזמן השיא של חודשי החופשה- יולי ואוגוסט. את רובן הגדול היה ניתן למנוע לו רק היינו מכינים את הבתים לקראת החופשה ונוקטים בפעולות לחסינות הבתים מפני פריצות.

אז מה ניתן לעשות?

מספר פעולות פשוטות שיסוו את העובדה שאינכם בבית:

1. לא להכריז על החופשה שלכם ולדבר עליה קבל עם ועדה בעיקר לא ליד אנשים שאינם מהמעגל הקרוב לכם.
2. אל תפרסמו את החופשה שלכם ברשתות החברתיות- כך לא תספקו מידע רגיש למי שלא צריך.
3.  צרו מציאות מדומה- כאילו שאתם עדיין בבית ולא הלכתם לשום מקום ; השאירו אור דולק, שהשעון המעורר ימשיך לצלצל וגם הטלוויזיה או הרדיו יכולים להמשיך לפעול.
4. מנו שכן קרוב או בן משפחה שיאספו את הדואר ויזיזו את רכבכם מדי פעם, שידאגו שלבית לא יהיה מראה כללי מוגף סגור ונטוש – אלו קוראים לגנב.

נקיטת פעולות מיגוניות לאבטחת הבית:
5.  
מנעול הדלת- חשוב מאד שרמת האיכות של הצילינדר במנעול תהיה גבוהה -מה שיקשה מאד על הפורץ. ישנם העשויים מחומרים חזקים במיוחד ומגיעים עם כרטיס שכפול למפתח שרק איתו ניתן לשכפל מפתח (דגם MT5 של מולטי לוק וצילינדר מסוג לוקסיס של רב-בריח.)
6.  צילינדר איכותי- בדקו שהמנעולן מתקין לכם צילינדר איכותי. לכל צילינדר יש מדד איכות של כוכבים כאשר המקסימאלי הוא חמישה כוכבים. בחרו צילינדר עם דרגת שלושה כוכבים לפחות אשר יהיה בדרגת איכות גבוהה ( למשל דגם אינטראקטיב של חברת מולטי לוק).
7. סורגים- סורגים שקופים הם המילה האחרונה בתחום אבטחת מבנים ובתי עסק מפני פריצות מבית היוצר של חברת אל-סורג, הסורגים השקופים נותנים מענה לצורך בפתרון מתקדם וחדשני ומאפשרים הגנה מקסימאלית מפני פריצות תוך שמירה על מראה אסתטי ומעוצב.  הסורגים השקופים עשויים מסגסוגת פולימרית פלסטית קשיחה ועמידה, המקנה להם מראה שקוף נקי ומעוצב.
8. מערכות אזעקה-  ניתן להזמין חברה המתקינה אזעקות ביתיות.  לא בכל אזורי הבית ישנם סורגים,מה שהופף אזורים מסויימים- בעיקר מרפסות למועדים לפורענות. המטרה היא להפוך אזורים אלה לבעייתיים עבור הפורצים ולשם כך ניתן להתקין מערכות אזעקה עם חיישנים בעיקר באזורים אלו. חשוב שמעכרת תפעל ממש מהר ובהתראה מאד קצרה בכדי לא לאפשר לפורץ להרוויח זמן לניתוק האזעקה.
9. ציפוי מגן לחלונות – קיים ציפוי לחלונות העשוי יריעה שקופה, דקה וחזקה המודבקת ישירות על השמשה הקיימת ומונעת התנפצותה בעת ניסיון פריצה, חבלה והשחתה ומוכר ע"י חברות הביטוח כתחליף לסורגי מתכת.  הציפוי אינו מצריך תחזוקה שוטפת ומותקן על גבי השמשות הקיימות. הציפוי לשמשות עמיד לאורך שנים ומוגן שריטות. חברת אל סורג- מתמחה בציפויים אלה למיגון חלונות ואף סינון קרני שמש וחסכון באנרגיה.

 10. בייבי סיטר לבית – זהו שירות חדש של חברות אבטחה הכולל שירותי שמירה על הבית. סיירי ביטחון יפטרלו מסביב לבית ויבדקו סימנים מוקדמים לפריצה, יאספו את הדואר מתיבת הדואר וישמרו על שלמותו של הבית. מלבד הסיורים ניתן כמובן לקבל שירותים נוספים כגון התקנת מצלמות וחיבור הבית למערכת אזעקה שתהיה מחוברת למוקד. חטיבת מוקד 99 מבית G4S ישראל וחברת הנסיעות Citalia מציעות את השירות הייחודי: בייביסיטר לבית בזמן שאתם נופשים בחו"ל.

המאמר באדיבות חברת אל סורג המייצרת ומשווקת את הסורג השקוף


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *