עשרת הדיברות על הריון בריא

להיות אשה בהריון זה לא קל כפי שנראה, זאת היא אחראיות לא רק כלפי גוף האשה אלא גם כלפי העובר. לכן כמה טיפים חשובים על הריון בריא כדי גם לנסות למנוע.

 1. צריך להימנע מחומרים כימיים אשר עלולים לעבור דרך השיליה וכך להשפיע על העובר. זאת עלולה להיות השפעה מסוכנת עבור העובר, אפילו לגרום להפלה, במיוחד אם מדובר לשליש הראשון של ההריון שבזה המערכות מתעצבות. חומרים מזיקים יכולים להיות סיגריות ואלכוהול. יש להיזהר גם מתרופות, לכן חייבים להתייעץ עם רופא משפחה לפני נטילה של כל תרופה.
 2. חיסונים – לא כל החיסונים אפשריים בתקופת ההריון. להימנע מהחיסונים נגד אבעבועות שחורות, חיסונים נגד חצבת, קדחת צהובה, אדמת , חיסון פראורלי נגד פוליו, חזרת ושעלת. חיסונים שאפשריים וגם מומלצים בתקופת ההריון הם: חיסונים נגד שפעת, טטנוס, פוליו בזריקה, הפטיטיס  B
 3. אנמיה בתקופת הריון – בדרך כלל רמת הברזל בתקופת ההריון יורדת לכן מאוד חשוב לעשות בדיקות דם כל שליש ההריון ולקחת כדורים לברזל. מומלץ ברזל טבעי ולא סינטטי מכיוןן שזה נספג יותר טוב בגוף ואין תופעות לוואי.
 4. סכרת הריון – חלק מהנשים בתקופת ההריון סובלת מסכרת הריון ששלול להיות מאוד מסוכן. לכן חשוב לעשות את הבדיקות הרלוונטיות לסכרת הריון, לשמור על אוכל בריא ולנסות להימנע ממתוקים.
 5. ספורט לנשיפ בהריון – תנסו להירשם לחוגים מסויים של התעמלות לנשים בהריון כדי לחזקת את שרירי הגב ולשמור על גוף בריא. מומלץ להכניס בהתעמלות שלכן גם תרגילים לחיזוק שיריר האגל התחתון.
 6. תשתדלו לשתות הרבה בין 10 ל 10 כוסות ביום. המי השפיר מתחדשים כל 3 שעות לכן חשוב לעזור לתהליך הזה דרך שתייה מרובה, קחו איתכם בקבוק מים קטן כך שלא תשכחו לשתות.
 7. אם במהלת ההריון, במיוח בשליש הראשון אתן סובלות מבחילות תנסו לאכול ביסקוויט או חטיף ברגע שאתן קמות מהמיטה, זה יעזור לכן למנוע את הבחילה. אם אתן סובלות מצריבות אתן יכולות לשתות סודה או ללעוס ג'ינג'ר.
 8. אם אתן סובלות מכאבי רגלים, כדי להקל על הכאב תרתיחו מים על עלי של רוזמרין. ברגע שהמים יהיו פושרים תכניסו את זה לתוך גיגית ותכניבו לשם את הרגלים שלכן. זה אמור להרגיע את הכאבים.
 9. מתח – להשתדל עד כמה שזה אפשרי, להימנע ממתחים. מתח ממושך עלול להשפיע על המערכת העצבים וההורמונלית ולגרום להפלה.
 10. אל תתחילו או תעשו דיאטה בזמן ההריון. חשוב לאכול בריא ומאוזן בתקופה הזאת.

  *** אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ מקצועי.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *