עשרה טיפים לראיון עבודה

עשרה טיפים לראיון עבודה

1. עשו שיעורי בית.
לפני שאתם ניגשים לראיון העבודה אספו כמה שיותר מידע שיכול לסייע לכם. התייעצו עם מכרים שניסו להתקבל, קראו אודות החברה ונסו לאסוף תגובות של אנשים שכבר עובדים שם.

2. אסתטיקה זה חשוב.
כולנו יודעים שאפשר לעשות רושם ראשוני רק פעם אחת. לכן, וודאו כי אתם מגיעים לראיון העבודה עם בגדים מגוהצים, שיער מסודר, גילוח (למי שרלוונטי) או כל שישדר סדר והיגיינה.

3. המלצות אף פעם לא יכולות להזיק.
אם יש לך המלצות ממשרות קודמות, הכנס אותם לשקית עם קורות החיים. אולי זה לא יעזור, אבל זה בטח לא יזיק.

4. כדאי להכין מספר שאלות.
במקרים רבים בסיום ראיון העבודה המראיין יציע לך גם כן לשאול שאלות, מומלץ שיהיו לך מספר שאלות ענייניות בנוגע למשרה. כך המראיין יבין כי גם לך יש דרישות מסוימות מהתפקיד וכי אינך מוכן לקבל את המשרה בכל מחיר.

5. בשום אופן לא לאחר.

אם מדברים על טיפים לראיון עבודה, אי עמידה בזמנים יכולה להכשיל אותך עוד לפני שנכנסת לראיון העבודה עצמו. על מנת להימנע ממצב של איחור, הגיעו עשרים דקות לפני הזמן (הזמינו לכם איזה קפה טוב בנתיים).

6. בנוגע לטלפון הסלולארי.
על מנת להימנע ממצב של צלצול טלפון בזמן הריאיון, שימו את הטלפון על שקט ללא רטט ופשוט שימו אותו בצד במהלך השיחה.

7. להימנע מלשון הרע.
במקרה בו שואלים אותך על מקום עבודה שלא ממש אהבת, אפשר להגיד את האמת אבל כדאי להימנע מלהגיד יותר מידי. גם אם יש סיבה מוצדקת, בעניין זה עדיף להיות חכמים ולא צודקים…

8. נסו להגיע רגועים.
בכל מקום שתחפשו טיפים לראיון עבודה תגלו כי עבור אנשים רבים אחד המכשולים הכי גדולים הוא דווקא הלחץ בזמן הראיון. נסו להתעסק במשהו מרגיע בזמן שלפני ראיון העבודה. שמעו מוזיקה, עשו מדיטציה או כל דבר שיכול לעזור לכם להיות שלווים יותר.

9. תגידו את האמת.
על מנת להתחיל עבודה ממקום בריא כדאי להידבק לאמת.
אפרופו אמת, בוא נהיה אמיתיים… כן תדעו שצריך לסנן ולהציג את האמת שרלוונטית למטרות הדו שיח.

10. חשוב גם ליישם את אותם טיפים לראיון עבודה.
אתם אוספים מכל כיוון מגון של טיפים וכבר לא יודעים מה לעשות, בחרו מספר טיפים שנראים לכם ערכיים ופשוט יישמו אותם בזמן הראיון עצמו.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *