עשר הדיברות לבחירת המטבח הנכון ביותר עבורכם

כמה כיף זה לרכוש או לבנות מטבח חדש! מיד לאחר ההחלטה על חידוש או בניית המטבח, כל אחד מבני הבית מתחיל לחלום על המטבח שהוא היה רוצה. האישה חולמת על מטבח מודרני וגדול, הילדים חולמים על מטבח כפרי שיש בו אוכל חם וזמין על היום ודלפק ענקי עליו אפשר לשבת כשאימא מגישה את הבישולים. והגבר הוא רץ לאינטרנט ובודק את המחירים של איקאה מטבחים.

אז איך לשלב בין כל החלומות של כולם וחשוב מכך איך לבחור את המטבח הנכון עבור המשפחה שלכם. הנה 10 הדיברות לרכישת נכונה של מטבח.

  1. התאימו את המטבח לכמות הנפשות בבית. אם אתם זוג עם 3-4 ילדים, קחו בחשבון כי תצטרכו לתכנן דלפק  או אי למטבח גדולים, אשר יכילו 5 אנשים לפחות. כמו כן חשוב כי המרווח האישי בין כל יושב יהיה מספיק גדול כדי להסב נוחות ליושבים.
  2. התאימו את סגנון המטבח לשימוש בו ולבני הבית. אם יש לכם ילדים קטנים אשר נמצאים בשלב זחילה או עמידה ראשונית, יהיה חבל לבחור ארונות בצבע לבן. אלו יתלכלכו במהרה והמטבח לא יוכל לשמור זמן רב על מראהו החדש.
  3. חשבו על מוצרי החשמל אשר אתם עושים בהם שימוש יומיומי. אם אתם עושים שימוש רב במכשירי המיקרוגל או טוסטר אובן, דאגו לעצב את המטבח כך שמכשירי החשמל הללו יהיו נגישים לכם ונוחים לשימוש.
  4. דאגו למקומות אחסון במטבח. חדר המטבח כולל בתוכו המון פריטים אשר זקוקים לאחסון. בבואכם לתכנן או לרכוש מטבח חדש הקפידו לבדוק כי יש בתוכו מספיק מקום לאחסון לכל החפצים.
  5. בדקו את איכות העץ לפני רכישה או בנייה של מטבח. חומרים טובים ואיכותיים עולים יותר כסף אך שורדים למשך שנים ונשחקים הרבה פחות.
  6. התאימו מטבח לתקציב. כיום מוצעים מטבחים טובים ואיכותיים במחירים אטרקטיביים. במקומות כמו איקאה המטבחים יכולים להתאים כמעט לכל כיס ואין צורך להתפשר על העיצוב כיוון שמספר הדגמים רחב מאוד.
  7. בחרו שיש חזק ואיכותי בעל יכולת עמידות גבוהה. משטח השיש הוא מקום העבודה המרכזי במטבח. הוא צריך להיות חזק בפני כלים חמים, חדים, כובד רב ועוד.
  8. הקפידו כי ריצוף המטבח יהיה מתאים לחדר. רצפת המטבח מתרטבת לא מעט כמו כן גם הלכלוך על רצפת החדר מצטבר מהר מאוד. העדיפו לבחור ריצוף שמתאים לתנאי חדר המטבח.
  9. אם אתם מחליטים לעצב את המטבח לבד ללא עזרה של בעל מקצוע, דאגו לתכנן ולהתאים את סגנון המטבח עליו החלטתם, לפינת האוכל או חדר הסלון אשר קרובים אליו. רצוי כי הסגנון בין חדרים אשר מחוברים בניהם או קרובים מאוד יהיה משלים.
  10. ערכו התאמת ציפיות בין בני הבית. דאגו לשלב בין הרצוי למצוי ושתפו את כל הנוגעים בדבר ובעלי הדעה על ההחלטות הסופיות שהתקבלו.

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *