עשרת הדיברות להסרת שיער בלייזר

נשים וגברים כאחד נעזרים כיום בשירותיהם של מרפאות ומכונים המסייעים להם להיפטר משיער מיותר במקומות שונים. הסרת שיער היא כבר עניין שבשגרה בעבור רבים שחששו או נרתעו מכך בעבר, אך כדאי לדעת מספר דברים בטרם נעזרים בשירות זה.

1. חשוב לדעת שישנם שני מכשירים עיקריים לביצוע הסרת שיער. מכשיר IPL שהוא מכשיר קוסמטי בלבד הפועל על הבזקי אור אינפרא, ומכשיר הלייזר שהוא מכשיר רפואי שנדרש רופא או אח מוסמך להפעיל אותו. הסרת שיער בלייזר היא המומלצת.

2. דעו כי מחירי הסרת שיער בלייזר יכולים להיות שונים בצורה קיצונית בן החברות השונות. לכן עליכם לבצע סקר שוק מקיף.

3. קחו בחשבון שגם אם הסרת שיער שבוצעה, עברה בהצלחה, עדיין יש סיכוי שתזדקקו לטיפול נוסף, מאחר וחלק מהשערות גדלו שוב. זהו עניין שמוכר ע"י רשויות הבריאות.

4. שימו לב שאתם נעזרים בשירותיו של מכון מוכר, בעל ניסיון, ושיש לו חברת ביטוח רצינית שמחייבת אותו לבצע הסרת שיער בצורה בטוחה בכדי למנוע מעצמה תביעות ונזקים כספיים.

5. הסרת שיער בלייזר חייבת להתבצע ע"י מכשיר מאושר וכזה שעובר את הטיפולים התקופתיים ואת החידושים המתאימים, בדקו זאת ושאלו על כך.

6. לא להתפתות לכל הצעה. עליכם לדעת כי הסרת שיער בלייזר אינה מתאימה לכל סוגי העור. יש כאן עניין של צבע העור, צבע השערה ואפילו עניין של גנטיקה. מי שיבטיח לכם שהכול יהיה בסדר יכול גם לסכן אתכם.

7. לא להתבייש להיכנס לשיחת התרשמות ולהעיף מבט בחדרי העבודה. הניקיון, הסביבה, כמות הלקוחות וצורת ההתנהגות של אנשי המכון יכולים לתת לכם התרשמות די מדויקת לגבי הסרת שיער שתרצו או לא תרצו לעבור במקום שכזה.

8. לא לשכוח כי אחרי הכול מדובר במהלך אישי ופרטי שלכם. לכן אל תוותרו ומצאו רופא או מטפל שנוח לכם אתו. רק כך תוכלו לעבור הסרת שיער בצורה איכותית יותר. לא כולנו מרגישים בנוח למסור נתונים מעט צנועים לכל אחד, אפילו אם השומע הוא רק איש מקצוע.

9. לא לזלזל באף הוראה של הרופא. הוראותיו לפני ביצוע הסרת שיער יכולים לכלול המתנה עד שרמת השיזוף שלכם תרד או הדגשה על כך שתנסו ככל הניתן להימנע מחתכים שיהפכו למוגלתיים חלילה. רק כך יתאפשר לרופא לבצע הסרת שיער בלייזר.

10. לא להשלות את עצמכם כי מדובר במהלך לא כואב. הסרת שיער באזורים רגישים כמו באזור הערווה למשל, הוא אינו מסוכן אך יכול בהחלט להכאיב. בנוסף, הסרת שיער בלייזר באזור שמסביב לעיניים יכול להיות מלווה בסיכון לפגיעה באותן רקמות רגישות הקשורות לתפקוד התקין של העין.

לידיעת הקוראים – מאמר זה אינו מתיימר לתת מידע רפואי אלא רק סקירה עניינית וחוות דעת על עולם זה של הסרת שיער.