ארכיון הקטגוריה: רכב

10 דרכים שיעזרו לך למכור את הרכב שלך מהר יותר וביותר כסף!

 

 1. ובכן זה לא יקרה ביום אך עדיין זה יעלה את ערך הרכב א תתחילו מטיפול במוסך , מוסך אמין ומקצועי שיתקן וישפר את הרכב באמצעות שדרוג חלפיו וכ'.
 2. הקפידו על טיפולים סדירים שימנעו שחיקת הרכב כמו שמן , מים, בדיקת צמיגים ועוד.
 3. שריטות שלא מחמיאות לרכב ? מכירים את טוש הפלא? ניתן להשיגו בעיקר ברשת במחירים אטרקטיביים המכסה כל שריטה ומשפר את מראה הרכב פלאים.
 4. צבע מתקלף ? דהה מהשמש? קח את הרכב למוסכים המעניקים שירותי פחחות וצבע וקבלו טיפול שיגרום לכם להישאר פעורי פה!
 5. סדר וניקיון ! לא לטנף את פנים הרכב עם ניירת, אוכל ושתייה והקפדה על ניקיון וטיפוח בתדירות גבוה!
 6. פח קצת עקום ? תאונה קטנה שהשאירה את חותמה? שום בעיה ! זוכרים את מוסכי הפחחות והצבע עליהם דברנו? לכו לשם ותראו מה זה לעשות קסמים פשוט לא תזהו את הרכב שלכם ותוכלו בהחלט להקפיץ את הערך שלו.
 7. השתדלו כאשר אתם מציגים את הרכב שלכם לשמור על שקיפות , אסתטיקה מקסימאלית !
  ניקיון פנים וחוץ לפרטי פרטים אף אחד לא רוצה לרכוש רכב שנראה לא טוב..
 8. ריפוד, אם הריפוד ברכב בלוי דהוי ובעל כתמים שלא יורדים? השקיעו כמה שקלים ורכשו לכם חדשים על מנת לשפר את מראה פנים הרכב ולשדרג אותו.
 9. שטיפת מכוניות פנים וחוץ , אם אתם לא מצטיינים בזה בעצמכם השקיעו בלקיחת הרכב לשטיפה וקבלו רכב מצוחצח שיציג אותו באור אחר בעייני הרוכש.
 10. ואם כל זה לא מתאפשר לכם מכל סיבה שהיא …כלכלית או סתם קצת עצלנות תוכלו לפתור את הבעיה במכירת הרכב לקונה רכבים לפירוק ותקבלו פתרון מושלם גם ללא מעש גדול מצדכם ואפילו תרוויחו מזה סכום יפה חפשו קונה רכבים לברזל ולפירוק!

רכב ישן? 10 דברים שכדאי לדעת לפני מכירתו

 

 1. ראשית וודא בשוק כמה הרכב שלך שווה בהתאם למצבו הנוכחי מבחינה חיצונית ומבחינה טכנית וכמובן בהתאם לסוגו ולפרמטרים הרלוונטים בעת מכירה/

 

 1. הגינות לפני הכל! כל בעיה שהיא ברכב, כל פגם או כל דבר שהרכב עבר לציין בעת המכירה למען הוגנות מול הקונה ולהימנע מאי נעימות בעתיד .

 

 1. לקטו הצעות מחיר בהתאם לבירוריכם והחליטו האם משתלם לכם לערוך כמה שינויים לרכב כדי להעלות את ערכו ולמכור אותו במחיר גבוה יותר בהשקעה מינימלית.

 

 1. לפני מכירה עתידית כדאי לשפר את המראה של הרכב על מנת להעלות את ערכו לכשיוצע למכירה לכן מומלץ להגיע למוסכי פחחות וצבע ולהיעזר בהם לשיפוץ פנימי וחיצוני שבמרבית המקרים משנה את מראה הרכב מהקצה אל הקצה ובהתאם לכך תורם להעלאת המחיר בעת הרכישה.

 

 1. אין חיצוני בלי פנים! יש לדלוח את הרכב למוסך לבדיקות יסודיות ולתיקון ושדרוג החלפים למכירה הוגנת וכמובן להעלאת ערכו בעת מכירה.

 

 1. השתדלו עד למכירה לשמור על הגיינת הרכב ולהתמיד בבדיקות התקופתיות , גם ההזנחה שנראית הפעוטה ביותר עשויה לגרום לנזק חמור וזה חבל אחרי השקעה כה גדולה.

 

 1. כוונו לרכב העתידי שביכולתכם לממן בהתאם לכיסכם ולמכירה המתוכנת על מנת שבזמן הביניים לא תישארו "תקועים" ללא רכב ובקושי כספי בעקבות תכנון לקוי, להשלמת המחיר לרכב הבא.

 

 1. יש גם מקרים בהם התיקון והשיפוץ אינם משתלמים לא להילחץ עדיין יש מנוס, קונים רכבים לפירוק יסייעו לך בזה ירכשו בסכום הולם את הרכב הישן וישתמשו בו למחזור חלפים או ברזל לכן גם נקראים קונה רכבים לברזל – סופר משתלם!!

 

 1. ובמידה והרכש ישן בצורה קיצונית ממש ימים ימימה ניתן למכור את הרכב לאספנים .

עשרה טיפים מעשיים לרכישת חלפים לרכב

1. התמקחות באה בחשבון – ברוב הגדול של המקרים בהגיעכם למגרש הקונה רכבים לפירוק אתם יכולים להתמקח על המחיר. מודל המכירה קצת שונה ובלא מעט מקרים טיפה התמקחות תחסוך לכם בעלויות.

2. אפשר למצוא חלפים מקוריים – מדובר ברכבים שעברו תאונה במקרים רבים לכן תוכלו למצוא מחירים משתלמים יותר עבור חלקים מקוריים ואפילו במצב טוב.

3. התקשרו לפני הגעתכם – זו דרך יעילה לחסוך זמן בחיפושים מיותרים, במגרשים אין מגוון רחב כמו בחנויות אשר יכולות להשיג כל חלק בחיוג טלפון לאחד הספקים. מה שיש במגרש זו ה"סחורה" לכן בדיקה מוקדמת יכולה להועיל את תהליך הרכישה.

4. עשו השוואת מחירים – חלפים לרכב ניתן להשיג מחנויות לחלקי חילוף, ממגרשי פירוק, מרכישה באינטרנט (תופתעו לדעת מה אפשר לקנות), מהמוסך בו אתם מטפלים… לעיתים מדובר בעסק לא זול, בדיקת מחירים בין ספקים שונים בהחלט יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף.

5. בקשו אחריות למוצר – גם שמדובר בחלקי חילוף לרכב אפשר לקבל אחריות, לכל חלק יש תקופת אחריות שונה ופרק הזמן יכול להשתנות גם בהתחשב במקום ממנו רכשתם את החלק. לצורך הדוג', רכישה של חלק חדש מחנות תעניק לכם תקופת אחריות ארוכה יותר מזו שתשיגו ממגרש לפירוק רכבים.

6. חשבו ירוק – הכוונה היא לכך שאם יש באפשרותכם לרכוש את החלק מקונה רכבים לפירוק שקלו את האפשרות בחיוב מאחר על ידי כך תעשו שימוש בחלק משומש ותחסכו אנרגיה בייצור חלפים חדשים.

7. הגיעו עם רשיון רכב עדכני – בעת שאתם מחפשים חלק מסוים, במקרים מסוימים דגם של המנוע או מידע מדויק אחר שהרישיון מספק יאפשר לכם להשיג את החלק הנכון בצורה יעילה ומהירה יותר.

8. הכירו את האפשרויות – לקטגוריות מסוימות של חלקי חילוף תוכלו למצוא בשוק אפשרות להשיג את אותו החלק חדש מקורי, חדש תחליפי, משומש, משופץ (לרוב מקורי) מה שאומר שעומדות בפניכם מגוון אפשרויות בעת הרכישה.

9. נסו לקבל הנחה על מזומן – אם באפשרותם לשלם במזומן את כל הסכום (לעיתים הסכום יכול להיות גבוה) תוכלו לנסות להשיג הנחה על מזומן מול המוכר. שווה לנסות, הכי הרבה תרוויחו.

10. אל תתפשרו שמדובר בחלקים חשובים – כמובן שכל חלקי הרכב חשובים אך במקרים מסוימים בחירה בחלק משומש או תחליפי לא ממש יעשו הבדל. הכוונה היא לחלקים כמו כאלו הקשורים למערכת הבלמים או ההיגוי לדוגמה. לא תרצו לחסוך על דסקיות בלם, במקרה הזה מומלץ לבחור בחברה עם איכות מוצר גבוהה ובקרת איכות קפדנית יותר.

10 טיפים בנגע לרכב שלך

 

 1. הכנסת את הרכב שלך למוסך..? וודאי כי אתה מקבל חלקים מקוריים
  וטיפול יסודי ממוסך מורשה.
 2. עברת תאונה או כל תקלה ברכב? קודם כל הבריאות! ברכב אם יש בעיה מבחינת
  הטיפול בו כמו למשל עלויות תיקון ניתן לשלוח מבחינת לפירוק רכבים.
 3. הרכב במצב טוטאלוס? גם פה רכבים לפירוק יוכלו לעזור ללא ספק.
 4. טיפוח הרכב חיצוני ופנימי יוכלו לעזור לך להעלות את המחיר שלו!
 5. תחזוקה נכונה של הרכב תשמור על הערך שלו ותגרום לך לשמור על בטיחותך.
 6. אם יש לך ספק ולו הקטן ביותר בעניין בטיחות רכבך אל תהססו לרגע לבדוק את זה.
 7. וודאו כי הכיסוי הביטוחי שלך רחב ואתה מקבל תמורה לכספך ושבמקרה ותיתקל בבעיה יהיה מי שיעמוד מאחוריך .
 8. ערכו סקרי שוק לפני שאתם מכניסים את הרכב למוסך או מאשרים תיקון.
 9. נהיגה ראויה ונכונה מעבר לדבר החשוב של שמירה על בטיחותך גם תמנע מרכבך מכות מיותרות שתיקונם עשוי להיות לא זול.
 10. רוצה להרוויח קצת כסף מהרכב הישן..ולא להפסיד עליו תפנו למכירת רכבים לפירוק!

להעלות את ערך הרכב שלך ב10 טיפים

 

 1. תחזוקה נכונה של הרכב
 2. ביצוע טיפולים בזמן ולא לדלג עליהם.
 3. ניקיון פנימי של הרכב אחת לשבוע
 4. להגן על צבע הרכב וחלקיו החיצוניים מהשמש באמצעות כיסוי מתאים או חניה בצל
 5. להקפיד על ניקיון חיצוני של הרכב למראית טובה בעת הצגתו
 6. במידה ויש פגמים ברכב להיעזר בשירותי פחחות וצבע לרכב במחיר נמוך תעלה את הערך של הרכב פלאים.
 7. השתמשו בחלקים מקוריים עבור רכבכם!
 8. שמירה על מיכל מלא ולא להגיע לתחנה עד לקסקס זה גורם לשחיקה כולל אוויר בגלגלים.
 9. השתדל לשמור על הקילומטראז' שלך שלא יהיה גבוה מהממוצע.
 10. פח שהתעקם? או בפגם דומה אחר גשו לפחח, היעזרו בשירותי פחחות וצבע ותגיעו לתוצאות שלא ישאירו זכר לפגמים, הרכב ייראה חדש.

 

 

 

 

 

10 דברים שיעזרו לכם לשמור על תחזוקה נכונה לרכב

 1. לבדוק לעתים קרובות: לחץ אוויר, שמן גיר, שמן מנוע, רצועות מנוע, מים ונוזל בלמים.
 2. טיפול תקופתי לרכב לפי הוראות היצרן שנקבעו לו.
 3. דלק- לא לחכות למצב שבו הדלק על הקסקס על מנת לא לפגוע במשאבת הדלק ותקינותה.
 4. לוודא שרכבך מקבל טיפול במוסך מורשה בלבד!
 5. נזקי אקלים – השמש עשויה לפגוע במראה החיצוני של הרכב (בצבעו ולפגום בחלקי הפלסטיק והגומי) הגנו עליו נכונה באמצעות חניה מקורה וצילון מתאים.
 6. תחזוקה חיצונית ופנימית ממוסכים לשירותי רכב מורשים כי לשמור על ערך הרכב ולדאוג לנסיעה נעימה בו.
 7. חלקי חילוף מקוריים בלבד!! עבור רכבכם דבר המתקשר לבחירת מוסך מורדה בלבד
 8. להחליף מסנן אוויר על מנת לנשום אוויר נקי, ולהימנע מזיהום.
 9. להפעיל את המזגן לעיתים קרובות אפילו אם אין ממש צורך בו כמו בימי החורף למשל…אסור לחלקיו להיות מושבתים לאורך זמן למען תקינותם הפעל אותם לעיתים קרובות גם אם למעט זמן.
 10. לוודא שכל האורות עובדים באופן תקין ברכב.

 

 

10 טיפים לחסכון בעלויות בחלקי חילוף לרכב

1. לא חייב מקורי – בעת הצורך להחליף חלק כלשהו ברכב, לא חייב כל דבר לבחור בחלק מקורי. חלפים מקוריים נחשבים ליקרים ביחס לאפשרויות הקיימות וישנם לא מעט מקרים שחלק חליפי יכול לעשות את אותה העבודה בדיוק ויאפשר לכם לחסוך לא מעט כסף.

2. בדקו אפשרות להביא את החלק למוסך – ישנם מוסכים שיאפשרו לכם להביא בעצמכם את החלק הדרוש, פעולה זו תחסוך לכם בקלות לא מעט כסף. למקרה שלא ידעתם, המוסך שמביא עבורכם את החלק מעלה את המחיר ולמעשה גובה עמלה גם עבור החלקים מלבד העבודה. חשוב לציין, הבאת החלק בעצמכם לרוב תבוא על חשבון אחריות עבור החלק שהייתם יכולים לקבל במידה והמוסכניק היה דואג לכם, קחו זאת בחשבון שאתם מקבלים החלטה בנושא.

3. מגרש לפירוק רכבים – זו דרך מצוינת להשיג חלפים איכותיים בזול. הרעיון פשוט, המגרשים קונים רכבים לפירוק החלקים ומכירתם בנפרד, את הברזל שנשאר ממחזרים מחדש. רכבים שעוברים תאונה לרוב מגיעים למגרשים אלו ולכן ניתן לא פעם למצוא גם חלפים מקוריים במחירים הוגנים.

4. תחזוקה בזמן של הרכב – השיטה היעילה ביותר לחסוך כסף היא השיטה המונעת, תחזקו את רכבכם בצורה טובה ובזמן והקטינו משמעותית את הבלאי והתקלות. רכב שמקבל טיפול איכותי לרוב נשמר בצורה טובה יותר ויוצר הרבה פחות בלאי.

5. נהיגה כראוי – נסיעה רק בכבישים, האטה משמעותית בהגעה לבאמפרים, נסיעה במהירות תקינה ופחות שימוש בבלמים, כל אלו ועוד ישפיעו במידה רבה על איכות החלקים ברכב שלכם. במילים אחרות, יש לכם עוד סיבה פשוט לנסוע לפי החוק ולשמור על רכבכם.

6. ביטוח מתאים לרכב – ביטוח רכב זו גם דרך לחסוך שמגיעים למצב של תיקון ברכב, בחלק מהמקרים הביטוח מכסה עבור הנזק והעלות תיכרך בסך ההשתתפות העצמית ולא בעלות המלאה של החלקים שהוחלפו. עוד עניין שמתקשר דווקא לגישה מונעת.

7. אפשר חדש לא מקורי – אם החלטתם שחלפים משומשים פחות מתאימים לכם, תוכלו למצוא חלקי חילוף חדשים לגמרי אך לא מקוריים. ישנם יצרנים המספקים באיכויות שונות, ניתן למצוא בשוק גם חברות המייצרות חלפים חלופיים ברמה הגבוהה ביותר ועדיין זה יעלה לכם פחות ממקורי.

8. בדיקת שוק – בדיקת עלויות בין ספקים שונים תמיד תחסוך לכם כסף גם אם מדובר באותו החלק בדיוק, לפני שאתם רוכשים בצעו מספר טלפונים לחנויות שונות המתעסקות בחלקי חילוף לרכב וקבלו מספר הצעות מחיר. לאחר מספר הצעות תהיה לכם אינדיקציה טובה יותר לקבל החלטה. לקבלת תמונה כללית יותר מומלץ לבדוק גם במגרשי פירוק רכבים, חנויות חלקי חילוף או כל אופציה זמינה שיש לכם…

9. בדיקת עלות מול תועלת – לא תמיד כדאי לנסות ולחסוך בעלויות של החלפים, ישנם מקרים בהם לא פשוט להשיג את החלק הדרוש ויידרש מימכם לא מעט זמן ואנרגיה במידה ותרצו להשיג את החלק בעצמכם. ישנם מקרים שפשוט עדיף להשאיר למוסך את ההתעסקות גם אם זה ייצא קצת יותר בחישוב הכללי.

10. חיפוש במאגרי יד שנייה – תוכלו למצוא חלפים מאנשים פרטיים אשר מחזיקים רכב דומה שאינו בשימוש מכל סיבה שהיא. זו אופציה פחות יעילה אך ישנם מקרים בהם היא בהחלט יכולה לעזור.

כל מה שרציתם לדעת על רכב אספנות

חולמים על רכב מיוחד? רכב שלא יהיה כמותו לאיש? התשובה לכך היא רכב אספנות. אם תפקחו את העיניים תפגשו מעת לעת על הכבישים ברכבי אספנות מיוחדים ויפים. חובבי הרכבים לא יוכלו להישאר אדישים מול רכבי האספנות היפים. אם תמיד חלמתם על רכב אספנות משלכם תוכלו למצוא גם מידע שימושי על שיקום ושחזור של רכב אספנות, אפשרות נוספת תהיה רכישת רכב אספנות במצב טוב.

מה אנחנו מציעים?

אנו מטפלים ברכבי אספנות, הצוות מקצועי ומנוסה. רכבי האספנות מטופלים נכונה תוך שימוש בחומרי הגלם המתאימים להם וטיפול במעטפת החיצונית של הרכב לצמצום הבלאי הטבעי ושמירה על מראה הרכב. גם רכב אספנות מאוד ישן תוכלו להחזיר לשימוש, להעלות על הכביש, להעביר טסט, כל שדרוש לכם הוא איש מקצוע עם ידיים טובות ומעט רצון טוב וסבלנות.פחחות וצבע לרכב

במידת הצורך, נציע גם עבודות שיפוץ מקיפות יסודיות לרכב, עבודת צבע מלאה, תיקונים בגוף הפלדה, שחזור שילדה, תיקון וחידוש למנוע, שיפוץ ותיקונים למערכות הרכב, צביעת פנימית ועוד. המומחיות שלנו היא פחחות וצבע לרכב רגיל וגם לרכבי אספנות ושאר רכבים מיוחדים. אם אתם זקוקים לשירותי פחחות וצבע לרכב בחולון או באזור במרכז צרו קשר ונשמח לסייע.

להפקיד את האוצר שלך בידיים טובות

רכבי אספנות הם הרבה יותר מרכבים רגילים, בעלי רכבי האספנות מאוד אוהבים את הרכבים, הם מטפחים אותם ומקדישים משאבים רבים לטיפול ברכב. תוך עבודה מיומנת והקפדה על דבקות במפרט הטכני הנכון יקבל הרכב את הטיפול הטוב ביותר. הצוות המקצועי שלנו מחזיק בניסיון הדרוש ובציוד המתאים, אנו מסוגלים לטפל ברכבי אספנות בצורה הטובה ביותר. אם יש לכם רכב אספנות הזקוק לשיפוץ או שחזור צרו קשר ותקבלו במהרה הצעת מחיר מתאימה.

מה חשוב לדעת על רכבי אספנות בישראל?

 1. רכבי אספנות מחויבים לשאת לוחיות רישוי מתאימות המציינות במפורש כי מדובר ברכב אספנות.
 2. ישנו איסור לנוע עם רכבי אספנות בכבישים בין השעות 07:00 בבוקר ל-09:00 בבוקר, האיסור תקף בימים א-ה.
 3. תוקף רישיון של רכב אספנות הוא שישה חודשים ויש לחדשו בהתאם.

מתי רכב מהווה מפגע איך פותרים את הבעיה?

אם יש לכם רכב אשר עומד רוב הזמן בחנייה ללא כל שימוש ובעיקר ללא תנועה כדאי לדעת כי הרכב עלול לקבל הגדרה של מפגע הדורש פינוי. החוק מגביל את האפשרות להעמיד רכב בחנייה ציבורית למשך תקופה העולה על 29 יום. אם ישנו רכב אשר תופס באופן קבוע מקום חנייה ללא כל שימוש ברכב סביר כי שאר התושבים באזור יביעו התנגדות לכך. אנו מכירים מקרים רבים בהם תושבי שכונות עמוסות מגלים התנגדות לנוכחות של רכבים תקולים וישנים ברחוב, אותם רכבים גוזלים מהם את מעט מקומות החנייה הפנויים באזור. נציין כי ישנם מקרים בהם התבקשו בעלי רכבים תקולים להזיזם גם כאשר מדובר היה באזור עם שטח חנייה פנוי רב.קונים רכבים לברזל

כיצד מגיבה הרשות המקומית?

רכבים העומדים באותו המקום ללא תנועה במשך תקופה העולה על 29 יום ייקנסו בהתאם לחוק המקומי. טרם קבלת הקנס ייתכן כי תוצמד אל הרכב אזהרה המבקשת לפנות את הרכב מהמתחם. שימו לב, כאשר מדובר ברכבים תקולים ישנים, רכבים בהם אי אפשר לעשות כל שימוש מגלות הרשויות אפס סבלנות. נבקש להדגיש גם כי כל רכב העומד בחנייה ציבורית ברחוב זקוק לפוליסת ביטוח חובה.

היכן ניתן להעמיד רכבים ישנים ללא הגבלה?

המקום היחיד בו תוכלו להעמיד רכבים ללא הגבלה הוא שטח פרטי, אם יש ברשותכם חנייה פרטית תוכלו להעמיד בה את הרכב. רגע לפני שאתם משעבדים את החנייה הפרטית שלכם לרכב תקול וישן כדאי להקדיש לכך מחשבה, מהם השימושים שלכם ברכב? האם כדאי להקדיש את החנייה הפרטית לרכב הישן על פני הרכב החדיש בו אתם עושים שימוש קבוע? ישנם מקרים בהם הרכב הישן הופך למחסן, ההמלצה שלנו היא להימנע מכך.

הרכב הוגדר מפגע ציבורי – מה עליי לעשות?

ראשית, חשוב להתייחס אל הדבר ברצינות, אם קבלתם צו לפינוי הרכב עשו זאת. סביר כי הפקח העירוני ישוב לאזור בעוד כמה ימים ויבחן את הרכב בשנית, אם טרם טפלתם בבעיה ייתכן כי תקבלו קנס נוסף. אפשרות נוספת היא גרירת הרכב על ידי הרשויות, גרירה בעבורה תתבקשו לשלם לא מעט. הצעד הנבון ביותר יהיה פנייה אל קונה רכבים לברזל או קונה רכבים לפירוק באזור המגורים שלכם.

10 דרכים לחסוך בעלות תחזוקת הרכב

1. נהיגה בטוחה יותר – זה הרגל שיכול לחסוך לכם לא מעט כסף וחשוב מכך, לשמור עליכם בטוחים הרבה יותר. הרגלים כמו שמירה על מרחק, נסיעה במהירות המותרת, שימוש קבוע במראות הרכב וכדומה הן פעולות שיעזרו לכם להימנע מפגיעה בגוף וברכוש.

2. רכב עם צריכת דלת מופחתת – בחירה נכונה של רכב היא נקודה חשובה שמדובר בהוצאות החודשיות הכרוכות בתחזוקה, ישנם רכבים אשר יחסכו לכם בצריכת הדלק לא מעט אם תשקיעו מעט מחשבה בבחירה בהתאם לצורך האישי שלכם.

3. חלקי חילוף זולים – שוק חלקי החילוף הנו עצום ומשתנה בהתאם לכמות הרכבים מאותו דגם, היצרן ומודל הרכב. שאתם רוכשים רכב כדאי מאוד לבדוק קודם לכן את העלויות של חלקי החילוף ביחס ליצרנים אחרים. ישנם סוגי רכבים שבלאי שלהם פשוט יעלה לכם פחות!

4. בדיקת מחירים של עלות הביטוח – ביטוח הרכב מהווה הוצאת די משמעותית בשוק הישראלי ומסתכם באלפי שקלים מידי שנה, על מנת לחסוך מאות שקלים בחידוש פוליסת הביטוח מומלץ לבצע סקר שוק קצר שיעזור לכם לגלות אצל איזו חברת ביטוח ישתלם לכם יותר לרכוש ביטוח.

5. מגרש לפירוק רכבים – זו דרך די טובה לחסוך כסף בעת תיקון ובלאי של הרכב, תוכלו למצוא חלפים משומשים אך תקינים במחיר משתלם. חשוב לציין כי ישנם מקרים שבאמת עדיף חלקי חילוף חדשים אך במקרים רבים תוכלו למצוא את אותו החלק ואפילו מקורי במחיר משתלם הרבה יותר. חפשו אחר מגרשים לפירוק רכבים וברזל באזור מגורכם.
6. בין גיר אוטומט לידני – יש גם הבדל אשר יכול להתבטא בצריכת הדלק החודשית ויכולה להשתנות בהתאם לצורך. גיר ידני ברכב מאפשר לנהג שליטה גבוהה יותר בשלב העברת ההילוכים לכן נהיגה נכונה יכולה גם לחסוך כסף.

7. נפח מנוע עושה את ההבדל – ככל שנפח המנוע של הרכב גדול יותר כך צריכת הדלק שלו גדלה בהתאם. אם לא מדובר ברכב עבודה הדורש נפח מנוע גדול ההמלצה היא לבחור ברכב בעל נפח מנוע מתאים אשר יתאים את צריכת הדלק לצרכים שלכם. באותו נושא כדאי לציין כי ידוע שיש רכבים מסוימים שצורכים יותר דלק מרכבים אחרים, פשוט בדקו אחת לכמה קילומטרים הרכב צורך ליטר דלק (זה המדד הרלוונטי במקרה זה).

8. תחזוקה מונעת – האופן שבו אתם מתחזקים את הרכב שלכם ישפיע באופן ישיר על העלויות הכרוכות בהוצאות המוסך. שמרו על הרכב, דאגו לבצע טיפולים בזמן ותחזקו אותו לפי הוראות היצרן ותחסכו לא מעט כסף בהוצאות תיקון מיותרות שאפשר למנוע.

9. תוספים מיוחדים לרכב – מאפשרים לשפר את תהליך שרפת השמן או את צריכת הדלק ועל ידי כך לשפר את תפקוד המנוע, פעולה זו יכולה להתבטא גם בהורדת מחירים.

10. לעבור לרכב חשמליזו אלטרנטיבה הקיימת כבר בשוק אך עדיין צוברת תאוצה ומועדות בקהל הישראלי, רכב המשלב פעולה על חשמל או כזה שעובד רק על חשמל צורך הרבה פחות דלק מידי חודש!