ארכיון הקטגוריה: תעסוקה

10 טיפים להנהלת חשבון נכונה בעסק

יש לכם עסק פועל או שאתם בדיוק בשלב ההקמה ואתם פשוט לא מצליחים להסתדר עם הנושא הפיננסי? קראו עו על הנהלת חשבונות עם UCAN2

רואה חשבון מנוסה

במידה ואתם לא מנוסים או שמדובר בעסק גדול למדי, מומלץ להשתמש בשירותיו של רואה חשבון מומלץ ומנוסה, גם אם לא תבחרו לעשות זאת באופן קבוע. אם אתם בתהליך של הקמת עסק חדש, רואה חשבון יוכל לחסוך לכם המון זמן מיותר וטרחה.
להמשיך לקרוא

10 סיטואציות בהן אתם עלולים להיות זכאים להחזרי מס

1. אימהות חד הוריות במקרים רבים זכאיות להחזרי מס ואינן נהנות מזכאות זו רק מאחר ואינן יודעות כי מגיע להן. אם גם את תחת הקטגוריה של אם חד הורית, ההמלצה היא בהחלט לבצע בדיקת זכאות מהירה.

2. למשלמי דמי מזונות ובנוסף גם אם המשלם התחתן בפעם נוספת – הזכאות משתנה ומתבססת על נתונים שונים כגון: האם ההורים חיים בנפרד, האם כלכלת הילדים מתחלקת ביניהם וכן פרמטרים נוספים. עד היום תשלום המזונות הסתכמו רק בהוצאות, אולי מגיע לכם הכנסות מנגד.

3. להורים לילדי בעלי נכויות וליקויים לפי התנאים הנקבעים על פי חוק לזכאות זאת. בהחלט מגיע להורים אשר חווים הקרבה כה גדולה לקבל סיוע ככל הניתן בעבור ילדיהם היקרים.

4. לבעלי נכויות לפי התנאים הנקבעים על פי חוק לזכאות זאת יכולים לקבל עד לפטור ממס הכנסה, הזכאות משתנה על בסיס אחוז הנחות שהוגדרה כך שלמעשה כל מקרה לגופו.

5. עבור ציבור הפנסיונרים ייתכן שיגיעו להם החזרי מס הכנסה הממשלה חקקה הקלות בנושאי מס במטרה להקל על קהל הקשישים במדינת ישראל.

6. החזרי מס עשויים להגיע לחיילים משוחררים או ליוצאי השירות הלאומי לפי תקופתי מילוי שירותם.

7. החזרי מס לנשים בחופשת לידה – הינו מקרה די נפוץ לזכאות להחזר מס מאחר ולאחר לידה ישנו פער גדול בין ההכנסה בשוק העבודה לבין מה שביטוח הלאומי משלם.

8. מספר משרות באופן מקביל הינו מצב יש לנשכר הכנסה ממספר מקורות ובלא מעט מקרים לא מתבצע ניקוי מס וייתכן כי לנשכר מגיע החזר מס. בהחלט שווה בדיקה.

9. ילדים עם ליקוי למידה גם כן זכאים בחלק מהמקרים לקבל החזר מס מאחר ונדרש מהם להירשם למוסדרות חינוך מיוחדים הכרוכים בהוצאות גדולות יותר ביחס למוסדות הרגילים.

10. הפסדים בבורסה זו גם הזדמנות ליהנות מהחזרי מס אל אף שזה נשמע מוזר, במידה והפסדתם תוך השקעה בניירות ערך בהחלט כדאי שתבצעו בדיקת זכאות מהירה במטרה לבדוק האם גם לכם מגיע החזר כספי שיצמצם מעט את ההפסד.

מגיעה אל העמותה שלכם ביקורת? זה מה שמצפה לכם

כבעלי עמותה, אחת לתקופה אתם עתידים לשמוע נקישות בדלת ולקבל את פניהם של מבקרי העמותה. ביקורת עומק בעמותה מתבצעת אצל כל העמותות ללא יוצא מן הכלל, תוך שהמטרה היא לוודא כי אתם מתנהלים כשורה וכחוק במסגרת העמותה שלכם. אחת ולתמיד: מה צפוי לכם בביקורת שכזו ומה מבקש רשם העמותות לבדוק? כל התשובות לפניכם.

1.הנחיות וחוקים.

בעת שמגיעים אל פתח העמותה שלכם על מנת לבצע ביקורת בעמותות, הדבר הראשון שיבדקו הוא האם העמותה שלכם מתנהלת על פי החוק בכל ההיבטים, לרבות חוקי העמותות, מס הכנסה, חוקי המע"מ וחוקי החברות.
להמשיך לקרוא

10 הדיברות לכתיבת קורות חיים מוצלחים

בזמנים שכאלה, כשיותר מועמדים מתחרים על כל מקום עבודה זמין, אתם יכולים להניח, ובצדק, שהתחרות היא קשה. אם אתם רוצים להתבלט, אתם חייבים ליצור קורות חיים שיהיו ללא רבב.

כדי לעזור לכם, להלן עשרת הדיברות הבלתי מעורערות של כתיבת קורות חיים שיעזרו לכם להגיע לראיון עבודה: להמשיך לקרוא

כמה מקבלים על יום מילואים? עשרת הדיברות

1. תלוי בתקופת הזמן של השירות.

התשלום משתנה בהתאם לפרק הזמן של תקופת המילואים. התשלום ישתנה בין המצבים הבאים: שירות רצוף של שבוע, של של 1-5 ימים, שירות של 6 ימים, תקופת מילואים של יותר משבוע…

2. חכה לאישור מביטוח לאומי.
לאחר תקופת השירות המוסד לביטוח לאומי ישלח לך ולמעביד שלך אישור עם סכום מדויק שמגיע לך. כך תוכל לוודא כי המעסיק שלך באמת שילם לך את הסכום הנכון. להמשיך לקרוא

עשרת הדיברות לשינוי כיוון בקריירה

  1. החלטה – זהו השלב החשוב ביותר ואין לזלזל בו בכלל, קבלת החלטה על הצורך לשינוי מעקבת את רוב האנשים המעוניינים לבצע מהלך זה.
  2. קח חופשה – במקרים רבים קשה לקבל החלטות במהלך שטף החיים, על מנת לקבל החלטה בראש צלול רצוי מאוד לקחת חופשה קצרה כדי לשקול את כל האפשרויות. להמשיך לקרוא

עשרת הדיברות לראיון עבודה בהייטק

עשרת הדיברות לראיון עבודה בהייטק

  1. רושם ראשוני הינו גורם בעל חשיבות עליונה, אל תגזים מעבר למידה אך חשוב להתלבש באופן מכובד ולהתנהל בצורה רצינית.
  2. זה בסדר לא לדעת הכול, גם מהנדס תוכנה בעל ניסיון וותק רב לא יודע את התשובות לכל השאלות. הכי חשוב זה להראות נכונות ללמוד ורצון ללמוד ולהתפתח.
  3. לימוד, לימוד ועוד קצת לימוד. גם אם אתה בעל וותק רב בתחום חשוב מאוד לעבור על החומר, להתייעץ עם מועמדים אחרים לגבי אילו שאלות נשאלות בראיון העבודה, תעברו על החומר בבית ותדאגו שאתם יודעים לענות על כמה שיותר שאלות. להמשיך לקרוא

עשרה טיפים לראיון עבודה

עשרה טיפים לראיון עבודה

1. עשו שיעורי בית.
לפני שאתם ניגשים לראיון העבודה אספו כמה שיותר מידע שיכול לסייע לכם. התייעצו עם מכרים שניסו להתקבל, קראו אודות החברה ונסו לאסוף תגובות של אנשים שכבר עובדים שם.

2. אסתטיקה זה חשוב.
כולנו יודעים שאפשר לעשות רושם ראשוני רק פעם אחת. לכן, וודאו כי אתם מגיעים לראיון העבודה עם בגדים מגוהצים, שיער מסודר, גילוח (למי שרלוונטי) או כל שישדר סדר והיגיינה. להמשיך לקרוא

עשרת הדיברות בהוצאת מספר ספק משרד הביטחון

1.      ככלל, ספק המבקש להשתתף במכרזי משרד הביטחון חייב להיכלל ברשימת "ספקים מוכרים" של המשרד

2.      החליטו. החליטו שאתם רוצים להיות ספקים ומוכנים להשקיע את הזמן והאנרגיה הדרושה לתהליך. מספר ספק הוא תהליך בירוקרטי לא קצר.

להמשיך לקרוא

עשרת הכלים לשלוח לקוח לא רצוי לדרכו

עשרת הכלים לשלוח לקוח לא רצוי לדרכו:

נגיד שהלקוח כבר קנה ממני, ונגיד שאני כבר מכירה את המערכת יחסים שהוא רוצה. ומהניסיון שלי עם הלקוח הזה הוא, איך נגיד את זה יפה? נודניק. הוא שואב לי אנרגיה, הוא שואב לי את הזמן, הוא מפריע לי לעבוד והוא עולה לי על כל העצבים. הגיע הזמן להגיד מספיק ולהראות לו את הדלת.
איך עושים את זה?

להמשיך לקרוא