ארכיון הקטגוריה: מסחר

10 נקודות לבחירת צ'יפסר גז למסעדות

לכל אחד מאתנו יש החלום להיות עצמאיים ולהתפרנס בכבוד מבלי שיאמרו לנו מה לעשות. אלה בעלי האהבה לאוכל השואפים להיות עצמאיים לרוב פותחים מסעדות משלהם הרוצים לצמוח, לגדול ולהאכיל בלב גדול אנשים רבים. אם ברשותכם מסעדה או שאתם מתכננים לפתוח אחת כזו בקרוב, חשוב שתצטיידו בכלים המתאימים והטובים ביותר. להמשיך לקרוא

10 דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שקונים זיכיון לקפה ארומה

דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שקונים זיכיון לקפה ארומה

1. האם זכיינות מתאימה לך?
אם אתם חושבים על קניית זיכיון של ארומה אין ספק כי אתם יזמים, אך למרות זאת חשוב לציין כי זכיינות הוא לא מודל שמתאים לכל יזם. זכיינות לעסקים קיימים דורשים מימכם לנהל עסק על פי עקרונות קיימים ללא גמישות מלאה המאפיינת את חופש הפעולה של יזם שהוא מנהל עסק ללא מודל זכיינות. וודאו כי מודל זכיינות מתאים לכם לפני שאתם עושים את הצעד. להמשיך לקרוא

10 דברים שתרצו לדעת על זיכיון לרשת "קפה קפה"

הדברים שתרצו לדעת על זיכיון לרשת "קפה קפה"

1. להידבק להצלחה.
הסכם זכיינות לקפה קפה מצרף אתכם לאחת הרשתות הגדולות בתחום הקפה, יש לרשת מעל 130 סניפים פעילים ברחבי הארץ כך שכמעט כל אחד מכיר את השם. זה תמיד יתרון לעבוד עם חברה בעלת מוניטין בציבור, דבר שהופך את הפעילות לקלה יותר.   להמשיך לקרוא

10 דברים שכדאי לדעת בנושא זכיינות לקופיקס

דברים שכדאי לדעת בנושא זיכיון לקופיקס

1. עכשיו זה אפשרי.
בפתיחת הרשת של קפה קופיקס הצהירו הבעלים כי לא ימהרו לספק זיכיונות, בתחילת שנת 2014 הם החליטו לשנת מדיניות זו מה שמאפשר לזכיינים נוספים ליהנות מהצלחתה של רשת הקפה קופיקס.

2. הדרכה מקצועית היא חלק מהעסקה.           
חלק בלתי נפרד מרכישת זיכיון קופיקס כוללת השתלמות מקצועית האורכת 3-6 חודשים במטרה לספק לזכיין את כל המידע הנחוץ להפעלת הסניף בצורה מקצועית ואחידה לשאר הסניפים ברשת. להמשיך לקרוא

10 טיפים לפני שאתם קונים זיכיון לתחנת דלק

1. חשוב לבחור את המותג הנכון.

חברות תחנות הדלק ממתגות את עצמן באופן שונה ופועלים בשיטות שונות, כדאי לבחור זיכיון לחברה אליה אתם מתחברים ברמת השירות ואופן הפעולה.

2. לצרכן יש הרגלי רכישה.
רוב הצרכנים נוהגים לתדלק בחברת הדלק אליה הם רגילים ומכירים, במקרים רבים אפילו באותה תחנה ספציפית. לכן, חשוב לאסוף כמה שיותר מידע אודות נפח הלקוחות של כל חברה ושל תחנת דלק ספציפית במידה ואתם רוכשים תחנה שכבר קיימת.

3. רכישת זיכיון של תחנת ותיקה.
במידה ואתם רוכשים הסכם זכיון של תחנת דלק וותיקה, כדאי מאוד לבדוק מדוע מוכרים אותה. וודאו כי מדובר בתחנה עם נפח מכירות תקין רווחי. במצב כזה תיהנו מהמוניטין של אותה תחנה, במצב הפוך תהפכו לבעלים של עסק שאולי לא שווה את ההשקעה שלכם.

4. דלק הוא מוצר צריכה מתבקש תמיד.
שאתם בוחנים תחום בו אתם רוצים להשקיע, כדאי לציין כי השקעה בתחום האנרגיה ובדלק בפרט היא השקעה באחד המוצרים הכי נצרכים שיש. אנשים מכל שכבות האוכלוסייה צורכים דלק, מה שמשתנה בעיקר הוא סוג הרכב אך כל רכב צריך מוצר זה כדי לנסוע.

5. תהליך רכישת זיכיון לתחנת דלק.
התהליך דומה לרוב התהליכים הקשורים לרכישת זכיינות, לאחר הבעת נכונות מצד היזם המעוניין מתבצעת בדיקה אודותיו הכוללת בדיקת רקע, יכולות פיננסיות, יכולות ניהול וכד'. אם הכול כשורה, יוכל היזם לרכוש זיכיון לתחנת דלק ולפתוח תחנה חדשה בשם המותג איתה התקדם.

6. תצטרכו עורך דין.
שאתם עוסקים בהסכם זכיינות כדאי לאורך כל התהליך להתייעץ עם עורך דין מקצועי אשר תחום ההסמכה שלו היא דיני זכיינות ולא תחום אחר.

7.  הדלק הוא חלק בלתי נפרד מהעסקה.
זכיין משמעו שהרשת מספקת לך את המוצר עבור הלקוח, חברת הדלק היא זו שתדאג לספק לכם את הדלקים השונים תוך שימוש במשאיות המיועדות להוביל דלק. מדובר בחלק בלתי נפרד מהסכם הזכיינות ולא תוכלו לרכוש את הדלק מספקים אחרים מלבד נותן הזכיינות.

8. מיקום, מיקום, מיקום.
אפשר להגיד כי דלק נחשב למוצר צריכה די בסיסי עבור רובנו, אך עדיין מדובר בקהלי יעד הצורכים אותו במידה שונה. חשוב למצוא מיקום אשר יאפשר לכם תזרים קבוע של לקוחות איכותיים, במקרים רבים המיקום גם ישפיע על ההון ההתחלתי אותו תצטרכו. מיקום כמו כביש ראשי בין ערים כנראה יספק לכם לקוחות שוטפים באופן קבוע בעוד שתחנת דלק באזור פחות נגיש כנראה יזמן בעיקר לקוחות המתגוררים בקרבת מקום.

9. קריטי לפעול לפי הנהלים.
תחזוקה של תחנת דלק דורשת המון אחריות והידבקות חזקה לנהלים של התחנה, תחזוקה בטוחה היא עניין קריטי שמדובר במוצר שיכול בקלות להיות לא בטיחותי עבור הסביבה. לכן, שאתם חושבים לכיוון זיכיון לתחנה זכרו שאחריות אישית היא חלק בלתי נפרד מהתפקיד.

10. נדרש הון התחלתי לא קטן.
תחנת דלק הוא עסק שדורש הון שמסתכם ביותר ממאות אלפי שקלים, מה שהופך את ההשקעה למתאימה יותר עבור אנשים בעלי הון ולא לאנשים שמכוונים לפתיחת עסקים קטנים.

הדיברות למשכנתאות

בשנים האחרונות הרחיבו הבנקים למשכנתאות את מגוון המסלולים בהם ניתן לנטול משכנתאות, ובכלל זה גם את סוגי הריביות השונות. עם זאת, עדיין ניתן לחלק את הריביות השונות לכמה קבוצות עיקריות בעלות מאפיינים דומים :

ריבית משתנה

זוהי ריבית המשתנה לפי עוגן מסוים אותו קובע הבנק. העוגן חייב להיות אובייקטיבי וכזה שיהיה ניתן לחזות באמצעותו את הריבית העתידית בהתאם לריבית הראשונית בה נלקחה המשכנתא. דוגמה לעוגן שכזה היא אג"ח מדינה מסוג גליל או עלות גיוס האשראי של הבנק (עוגן גיוסים). לאחרונה נוספו למבחר המסלולים של הריבית המשתנה גם מסלולי ריבית משתנה כל 5 או 10 שנים. היתרון העיקרי של ריבית משכנתא משתנה זה הוא שניתן למחזר את המשכנתא בנקודות השינוי מבלי לשלם עמלות גבוהות.

ריבית קבועה

זהו מסלול בו הריבית נקבעת לפי הריבית הממוצעת במשק בתחילת חיי ההלוואה והציפיות לריביות עתידיות,  ולאחר מכן אינה משתנה. לעומת זאת, הקרן עצמה עשויה להיות צמודה למדד המחירים לצרכן, ואז הריבית אותה הבנק נותן תהיה גבוהה יותר מאשר במסלול הלא צמוד.

ריבית משכנתא קבועה אמנם נותנת ללווה שקט נפשי ורמת הסיכון במסלול הלא צמוד היא נמוכה, אך תהליך מחזור המשכנתא עשוי להיות יקר דווקא כאשר נוצר הפרש ריביות משמעותי. בנוסף לכך, לפי הוראות בנק ישראל, סך החלק הקבוע במשכנתאות חדשות חייב להיות כ – 66% אחוז.

ריבית פריים

מסלול ריבית הפריים דומה למסלול הריבית המשתנה, אך הוא נקבע ישירות לפי מרווח מסוים מריבית בנק ישראל. במסלול זה ניתן למחזר את המשכנתא ללא עמלות יציאה והקרן עצמה אינה צמודה למדד המחירים לצרכן. עם זאת, ריבית בנק ישראל עשויה לעלות במהירות ולכן לגרום לזינוק בגובה ההחזר החודשי.

מסלולי מט"ח

אלו הם מסלולים בהם הריבית נקבעת לפי מטבע חוץ, דולר, אירו או ין יפני כאשר הן הקרן והן הריבית צמודים לשער החליפין. זהו מסלול שיכול להיות אפקטיבי במשכנתא המורכבת ממספר מסלולים, אך במינונים גבוהים הוא עשוי להיות מסוכן מכיוון ששערי חליפין חשופים לתנודות חדות.

 

עשר השיטות לפרסום אפקטיבי

עסק שלא משקיע בפרסום, פשוט לא יכול להתקיים, בעיקר בעידן התחרותי שבו אנחנו חיים. לא סתם השתמשנו במילה "השקעה". פרסום הוא השקעה לכל דבר, וכמו כל השקעה הוא יכול ליהיות רווחי או לא רווחי.

פרסום יכול ליהיות רווחי באופן ישיר או באופן עקיף.

פרסום הרווחי באופן ישיר, יביא לקוחות ישירות מהפרסום ובד"כ יכניס כסף מיידית.

פרסום הרווחי בצורה עקיפה, יהיה פרסום אשר יחזק את המותג. מותג חזק יותר יגדיל את כמות החשיפה, אנשים יעדיפו לקנות מכם, ויהיה מוכנים לשלם יותר.

ריכזנו בשבילכם 10 שיטות אפקטיביות לפרסום שכדאי לכם להשתמש בהם (כמובן בהתאם לסוג העסק שלכם): להמשיך לקרוא

10 טיפים לבחירת תוכנת ניתוח טכני חינם

 

10 טיפים לבחירת תוכנת ניתוח טכני חינם

1. וודא ראשית כי התוכנה מתאימה לצרכים שלך, כלומר אם אתה סוחר יומי או תוך יומי, האם אתה צריך נתוני מסחר בזמן אמת או בעיכוב וכו' .

2. האם התוכנה נוחה וידידותית לך ? אמנם תקבל מהברוקר שלך תוכנת ניתוח טכני חינם, אך אין זה אומר שכל תוכנה נוחה לך וידידותית. יש לוודא כי התוכנה תוכל לשמש אותך ככלי עזר פשוט ונוח בכל עת בנוסף לשימוש ארוך .

להמשיך לקרוא

עשרה טיפים לניהול יעיל של מותגים

על ידי: לילך כרמון

תחומי העיסוק של מנהל המותג, המשלבים תכנון, ביצוע ויצירתיות. מגוון הפעילויות הרב דורש יכולות בתחומים שונים.

איך בכל זאת מנהלים את כל התחומים והנושאים השונים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:
להמשיך לקרוא

יבוא מסין -עשרת הדיברות ליבוא מסין

על ידי: בני יחזקאל

יבוא מוצרים מסיןעשה ואל תעשה.

1. אל תנסה להוריד את מחיר המוצר לגבול לא הגיוני.

ברגע שהספק הסיני מרגיש שאינו מרוויח ועדיין רוצה את העבודה הוא יחסוך בדברים שבדיעבד יגרמו לך נזק גבוה פי עשרות מונים  מהחיסכון שלך.

הספק ינסה לחסוך בעלויות שלו בדרכים שונות ויצירתיות שבסופו של דבר יפגעו בך.

2. כבד את הספק  הסיני וראה בו שותף ולא יריב.

אל תתנשא ואל תעליב.התייחס בכבוד למנהגיו ודעותיו. להמשיך לקרוא