ארכיון הקטגוריה: חוק ומשפט

10 טיפים חשובים אם החלטתם על פתיחת עמותה חדשה

1.  הקפידו היטב על מילוי נכון של טופס הבקשה לפתיחת העמותה החדשה. אי מילוי מדויק של הטופס עלול לגרום לסחבת מיותרת ולעיכובים מרגיזים בהמשך התהליך.

2. בדקו כי כל מייסדי העמותה אכן חתומים על הבקשה לפתיחת העמותה. ישנה אפשרות שעורך דין מטעם אחד המייסדים יחתום בשמו.
להמשיך לקרוא

עשרה תחומי עיסוק של עורך דין צבאי

חייל שעומד בפני משפט צבאי, צריך להכיר את היכולת שלו לפנות לעורך דין צבאי

עורך דין צבאי הוא עורך דין בעל תכונה ייחודית לעומת סוגים רבים אחרים של משפטנים בישראל כיום – משום שהעבירות שבהן הוא עוסק הן לא עבירות על חוקי המדינה בלבד, אלא על חוקי הצבא. אכן, עורך הדין הצבאי מייצג חיילים, בדרך כלל מול הפרקליטות הצבאית ובדינים צבאיים ועבירות צבאיות – ולשם כך נדרשת מקצועיות מיוחדת בדינים הללו, ויכולת גבוהה מאוד כעורך דין. כעת, נכיר בצורה מעט יותר נרחבת כמה ממשימותיו החשובות של עורך הדין הצבאי.
להמשיך לקרוא

10 קריטריונים חשובים לבדיקה לפני בחירת עו"ד פלילי בתל אביב

מה הם הדברים שחשוב לבחון לפני שבוחרים עו"ד בכלל ועו"ד פלילי בייחוד. על מה עליכם להתמקד כשאתם מחפשים עו"ד פלילי בתל אביב. בכתבה זו ניתן לכם 10 קריטריונים שחשוב לכם לקחת בחשבון.

  1. בירור מוקדם – לפני שאתם נכנסים להתקשרות עם עורך דין בדקו שהוא רשום כחבר בלשכת עורכי הדין. כמו כן חפשו מידע על התחום הספציפי שבו אתם זקוקים לעזרה כך תגיעו לפגישה הראשונית עם ידע בסיסי שיסיע לכם בשיחת ההיכרות.
  2. אמון אישי – אין תחליף ליחסי האמון שנוצרים בין עו"ד ללקוח. לכן חשוב להיפגש איתו ולהיות כנים עם עצמכם לגבי מה שאתם מרגישים כלפיו.
  3. בטחון – בעורך דין כאדם שאנו מפקידים בידיו את מיטב כספנו ואת שמנו הטוב.
  4. דיאלוג ותקשורת – האם אתם מרגישים שבחרתם עורך דין פלילי בתל אביב שקשוב אליכם, מבין את הבעיה שלכם, מבין מה באמת מטריד אתכם, מה מפחיד אתכם, מה הגבולות שלכם? האם הוא מדבר בשפה שלכם הוא שהוא רץ קדימה בלעדיכם. בדיאלוג כזה עליכם לחוש נינוחים לדבר בפניו בפתיחות ובכנות.

חשיבותו של הניסיון

  1. התמחות וניסיון מקצועי – האם יש לו די ניסיון בשטח בתחום הפלילי בכלל ובתחום שלכם בפרט. האם השתתף בייצוג של אנשים רבים? מה מידת ההצלחה שלו. צריך שיהיה לו ניסיון מעשי והוכחות להצלחה.
  2. מה כתבו עליו בעיתונים – היום קל לגלות את כל הפרטים בארכיונים של עיתונים אך גם באינרטנט. קראו את הפרטים הקטנים, רדו לעומק הנאמר ותחליטו אם זה עורך הדין שתרצו שייצג אתכם.
  3. עלות / תועלת – יש עורכי דין יקרים יותר ויקרים פחות. בחירת עורך דין תל אביבי בתחום הפלילי אינה הזמן לחסוך כי זה עלול לעלות לכם ביוקר. מצד שני בשל התחרות הקיימת בשוק ייתכן שתמצאו עורך דין מעולה ומנוסה מאוד שמחיריו זולים יותר.

הסכמים ושכר טרחה

  1. תיאום ציפיות ריאלי – על עורך הדין להסביר לנו ביושר מה עומד לפנינו, מה הסיכונים בכל צעד שנבחר ומה הסיכויים באמת. שלא יבטיח לנו הבטחות חסרות שחר כדי שנשכור את שירותיו. כך נדע בדיוק עם מה אנו מתמודדים.
  2. חתימה על הסכם הוגן – לפני שאנו חותמים על ההסכם עם עו"ד פלילי בתל אביב חשוב שהוא יהיה מובן לנו, שלא יהיו בו סעיפים לא ברורים ושלא יהיו בו אותיות קטנות. חשוב שנבין הכול כי החופש והכסף שלנו הם אלה העומדים על כף המאזניים.
  3. הגדרת שכר הטרחה – חשוב שנסכם בצורה ברורה על מה אנו משלמים: לפי תוצאה, לפי שעות, תשלום גלובאלי לתיק כולו וכמובן אופן התשלום.

לסיכום, זכרו שכשאתם שוכרים את שירותיו של עורך דין תל אביבי בתחום הפלילי אתם מפקידים בידיו את מיטב כספכם, את חירותכם ואת שמכם הטוב. לכן, קחו בחשבון את כל העצות האלה ובחרו היטב.

10 טיפים שיעזרו לך לשמור על העסק בצורה טובה יותר…

1. מיגון מתקדם לדלתות וחלונות.
הדבר הראשון לביטחון העסק היא שמירה שאף אחד שאינו רצוי לא יכנס ויגע בדברים האישים שלכם. ההמלצה היא להתייעץ עם מנעולן מוסמך אודות מערכות מיגון מתאימות לצורכי העסק, דבר היקשה משמעותית על פריצה.

2. מערכת אזעקה איכותית.
אזעקה טובה יכולה להרתיע במקרים רבים בפני פריצה, הגנבים יעדיפו יעדים קלים יותר. מלבד זאת, אזעקה חיונית בעת שרוצים לדאוג לביטוח מתאים לעסק.

3. שירותי ביטוח.
על אף כל הפעולות לשמירת העסק לפעמים קורים דברים, במידה ומדובר בעסק המחזיק מוצרים או שירותים בשווי גדול מומלץ להשקיע בפוליסת ביטוח מתאימה אשר תכסה במידה ויקרה מצב לא רצוי. ראו עניין זה כהשקעה חכמה ולא כהוצאה נוספת של העסק.

4. שירותי ייעוץ בטחוני.
היום תוכלו למצוא חברות המתמחות בשירות ייעוץ בטחוני שתפקידם לספק הגנה טובה יותר לחברות במטרה למזער סיכונים. חברות אלו עוזרות לכם בקשרים עם גורמים לאכיפת החוק, אפיון נהלים טוב יותר וכד'.

5. להימנע מחלוקה מיותרת של מפתחות.
שמדובר בעסק גדול תמיד יש אנשים נוספים אשר דואגים לפתיחה ולסגירה של העסק, וודאו כי אתם נותנים לאנשים המתאימים את הגישה לעסק שלכם ומידי פעם החליפו את המנעולים לצורך הביטחון (נגד עובדים מתחלפים). מה הטעם להיות מצוידים במנעול איכותי אם האדם הלא נכון מחזיק במפתח.

6. מחלקת שימור לקוחות.
שמירה על לקוחות העסק משמע שמירה על העסק מאחר ובלי לקוחות אין עסק, מחלקת שימור לקוחות היא נושא חשוב ומטרתו לתחזק את שביעות הרצון של הלקוחות הקיימים בצורה הטובה ביותר כדי לייצר יציבות ברווחים.

7. סינון קפדני בגיוס עובדים לחברה.
הכוח האנושי של כל חברה הוא החשוב ביותר מאחר והוא מהווה את החזית של העסק בפני הציבור, מומלץ להשקיע את המשאבים הדרושים במיון וגיוס עובדים איכותיים שבאמת מתאימים לאופי העסק. ישנם חברות שעושות אפילו בדיקת פוליגרף כבר בתהליך המיון ומגדילים את הסיכוי בגיוס עובדים אמינים.

8. להיות אמין על הלקוח.
הבסיס להצלחה היא מתן שירות ערכי ללקוח, חברות המתבססות על פעולות לא אמינות מול הלקוחות בסופו של דבר נחשפות ומאבדות את כוחן. מספיק לראות פרק אחד של התוכנית "יצאת צדיק" כדי להבין כמה חשוב לעבוד עם ערכים אמיתיים בתוך התנהלות העסק.

9. להימנע מסיכונים גדולים מידי.
כל חברה עסקית לוקחת מידי פעם סיכונים במטרה לגדול, בעודכם עושים זאת וודאו כי עברתם טוב על הפרטים וכי רמת הסיכון היא סבירה כך שגם במידה והצעד לא צלח עדיין תוכלו לספוג את המהלך ולהמשיך בצורה תקינה. לא מומלץ לקחת סיכונים אשר יסכנו לחלוטין את העסק.

10. לשמור על פעולות גדילה.
אחד הדברים שחשוב להבין הוא ששום דבר לא עומד במקום, או שאנו נמצאים בצמיחה או שבמצב דעיכה. וודאו כי אתם מבצעים פעולות שמטרתם להיחשף בפני לקוחות חדשים ולהגדיל את השירותים של החברה באופן תמידי אשר תשמור על צמיחה הדרגתית נכונה.

עשר שיטות קלות להגן על הבית מפורצים

ביתו של אדם, מבצרו.

כולנו דואגים מפריצה לבית, אין אדם שזה לא מפריע לו. אולם לא לכולם יש תקציב לטובת העיניין ובכל זאת היינו רוצים למנוע מגנבים לחדור לביתנו.
מערכת תן דיברות אספה עבורכם מספר שיטות קלות שלא מצריכות תקציב אדיר, קצת דמיון והשקעה שיכולים להקנות לכם שקט נפשי.
להמשיך לקרוא

איך לבטל דו"ח חניה – עשר שיטות

דו"חות חניה, אין ספק שמדובר על אחד הדברים המעצבנים ביותר, להגיע חזרה למכונית ולראות את הנייר יושב על החלון, התקווה שזה רק עוד פלייר פרסומי זניח ולא מה שאנו חושבים שזה, הדו"ח הארור. קבלת דו"ח חניה היא מעצבנת גם כאשר אנו יודעים כי חנינו שלא כחוק, אך בעיקר כאשר מדובר על מקרים אפורים או כאלו שברור שאין צורך לסיים את העניין בקנס כספי. אם כך, איך לבטל דו"ח חניה – בין אם מסיבה מוצדקת או פשוט כדי לנסות לחסוך כמה שקלים. להמשיך לקרוא

עשרת הדיברות לתביעות קטנות

אם נפגעתם מעסק או אדם ואתם רוצים לקבל פיצוי בסכום קטן יחסית, בית המשפט לתביעות קטנות יכול להיות הפיתרון עבורכם. ננסה לספק טיפים לגבי השאלה איך מגישים תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. להמשיך לקרוא

עשר הדיברות לנחקר במס הכנסה

חקירות מס הכנסה הן דבר לא נעים נקודה.

אף אחד מאיתנו לא רוצה לעבור חקירה כזו ולא מעוניין לראות כיצד נראים "מרתפי רשות המסים מבפנים", כמובן שכולנו אזרחים שומרי חוק ומשלמים מסים בזמן אך אין לדעת באיזה שלב יחליט מס הכנסה "להתלבש" על אזרח, אם מתוך מידע מודיעיני או מתוך טעות, ויזמן אותו לחקירה. להמשיך לקרוא

איך להגיש תביעה קטנה ב-10 צעדים פשוטים

הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות היא אפשרות יעילה, נוחה וזולה לאדם פרטי שרוצה לקבל פיצוי על עוול או עוגמת נפש כלשהי. למרות פשטות התהליך עבור אזרחים מהשורה, עדיין עולה השאלה הלגיטימית של איך מגישים תביעה בבית משפט לתביעות קטנות? להמשיך לקרוא

איך להתנהג בחקירת משטרה – עשרת הדברות

מאחר וכל חקירת משטרה היא אירוע לא נעים, הרי שכדאי להיערך אליה בהתאם, בכדי למנוע סיבוכים מיותרים עקב לחצים או חוסר ידע. ברמות הפשיעה הקיימות בארצנו כיום, יכולים להיווצר גם מקרים של הזמנת אזרחים נורמטיביים מן השורה, למטרת חקירה משטרתית, בכדי להסתייע בהם לפתרון פשעים ועבירות.

להלן 10 דברות שיסייעו לכם בנושא של חקירה משטרתית: להמשיך לקרוא