עשרת הדיברות לביטוח הרכב

הבחירה בביטוח רכב , היא דילמה שנתית שחוזרת על עצמה אצל בעלי רכב רבים. החברות המציעות ביטוחי רכב רבות, המחירים דומים ואף פעם לא לגמרי ברור מה כוללת הפוליסה ולמה כדאי לתת תשומת לב מיוחדת. הרבה מוצאים עצמם מבולבלים ואבודים בתהליך החיפוש אחר ביטוח הרכב הטוב ביותר – זה שלא יאכזב אותך ברגע האמת. כדי להקל מעט את הבחירה, הכנו עבורכם את עשרת הדיברות לביטוח רכב, הכוללות את הדברים העיקריים שכדאי לקחת בחשבון:

1. להשוות מחירים

מאז הרפורמה בביטוחי רכב שנחקקה ב-2004, החלה תחרות בענף הביטוחים והיום תוכלו למצוא חברות המציעות ביטוחים שיחסכו לכם כמה מאות שקלים בהשוואה למתחרים. שימו לב שהמחיר הכולל של ביטוח חובה וביטוח מקיף ביחד, אכן יוצא משתלם.

2. לקרוא את האותיות הקטנות

זה מעייף ולא תמיד מובן אבל קריאה מוקפדת של מה שכתוב באותיות הקטנות בתחתית הצעת הפוליסה יכול להוות את ההבדל בין טיפול יעיל ושירות טוב לבין מפח נפש ועצבים ברגע האמת, כשהאוטו במוסך ואתם מאבדים ימי עבודה יקרים. על תהססו לבקש הסבר על כל פרט בפוליסה שאתם עומדים לחתום עליה.

3. לעשות מחקר מקדים

הקפידו לבחון את כל סעיפי הפוליסה שמוצעת לכם ובקשו לראות אותה במלואה לפני החתימה. בדקו את החברות המתחרות ומה שהן מציעות בהשוואה להצעה שקיבלתם.

4. לשים לב לכיסוי לרכב חלופי

במקרה של תאונה או גניבה, אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא רכב לתקופה של מספר ימים ואפילו מספר שבועות ועם קושי גדול לנהל שגרת חיים נורמלית. ודאו שהביטוח המקיף שלכם מספק לכם רכב חלופי, כזה שמתאים לצרכים שלכם ושהוא מחוייב לספק לכם אותו תוך פרק זמן סביר.

5. לשים לב לגבול האחריות בפיצוי צד ג'

במקרה שגרמתם לנזק גדול לרכב אחר, הפיצוי לצד ג' יכול להרקיע שחקים. ודאו שחברת ביטוח הרכב לא מגבילה את סכום האחריות שלה על פיצוי צד שלישי – כי אז במקרים קיצוניים תצטרכו לשלם סכומי עתק מכיסכם.

6. להתעקש על השתתפות עצמית נמוכה

ברוב מוחלט של המקרים ההשתתפות העצמית תהיה סך ההוצאות שלכם במקרה של תאונה, נזק לרכב או לצד שלישי. התעקשות על סכום השתתפות עצמית נמוכה לפני חתימה על ביטוח חובה, יכולה להבטיח לכם חסכון משמעותי בעתיד.

7. לא לוותר על שירותי גרירה

חלק מסוכני ביטוח הרכב, יציעו לכם לוותר על שירותי גרירה כדי להקטין את עלות הביטוח המקיף. זו הצעה שיכולה להשמע מזמינה אבל במיוחד שהרכב לא חדש על הכביש, יתכן שתזדקקו לשירותי גרירה והזמנת שירות גרירה באופן פרטי יקרה מאוד ולא משתלמת. אל תשכחו שהשירותים של חברות הגרירה יצילו אתכם גם כשייבשתם את המצברים מתחת לבית ולא רק במקרים של תאונה.

8. להקפיד על דרישות המיגון

הקפידו למלא אחר הוראות המיגון של חברת ביטוח הרכב שחתמתם עליהן. אם הרכב נגנב מבלי שעמד בתנאי המיגון המתאימים אתם יכולים למצוא את עצמכם ללא רכב וללא כיסוי ביטוחי.

9. לוותר על ביטוח מקיף

ככל שגילו של הרכב שלכם גבוה יותר – הכדאיות ברכישת ביטוח מקיף יורדת. למרות היתרונות, הנוחות והשקט שמקנה לכם הביטוח המקיף, אם הרכב ותיק מאוד, לא משתלם לעשות לו ביטוח מקיף ועדיף לחסוך את הכסף לרכב הבא.

10. בקשו הנחת שבת

אם אתם שומרים שבת והרכב שלכם נח בחנייה יום בשבוע, תוכלו לבקש מחלק מחברות הביטוח הנחה בביטוח רכב. מדובר בהנחה קטנה, של עד מאות שקלים בודדים, אבל גם זה משהו ואם הרכב שלכם לא על הכביש בסוף השבוע, הרווחתם אותה ביושר.

  • מאמר זה אינו מבוסס על ידע מקצועי והנאמר בו הוא בגדר המלצה בלבד.