עשרה טיפים למניעת חסימה בפייסבוק

הנתונים מראים כי לאחרונה התחילה פייסבוק להקשיח ידה על הפרופילים שבאתר, עושה רושם כאילו מתחילים לבצע בפייסבוק ניקיון כללי (לפסח?) וחשבונות רבים נסגרים. מאחר ומדובר במערכת רובוטית שמבצעת את התהליך נוצרים מצבים בהם גם אנשים מהשורה שלא היה בכוונתם לפגוע, לשלוח ספאם או להזיק נמצאים בסיכון ופייסבוק עלול לסגור להם את החשבון ביום בהיר אחד. להלן 10 טיפים שיעזרו לכם לצמצם את הסיכון שיסגרו לו את החשבון:

1. הפרופיל האישי צריך להיות של בנאדם
אחת הטעויות הנפוצות של בעלי עסקים הייתה לפתוח חשבון פייסבוק כפרופיל רגיל – דבר זה נוגד את מדיניות פייסבוק.
אם אתם בעלי עסק עליכם לפתוח עמוד או קבוצה ולא פרופיל אישי. כנ"ל לגבי כל מי שמעוניין לפתוח חשבון שהוא לא של אדם (תכנית טלוויזיה וכו')

2. חשבון אחד לכל אדם

פייסבוק אוסרת על משתמשיה לפתוח יותר מחשבון אחד לאדם. אם אתם מחזיקים במספר חשבונות עבור עצמכם אתם בסיכון.
3. חשבון אמיתי!
אז אחרי שהבנתם שאתם צריכים לפתוח חשבון אחד בלבד תדעו שעל החשבון לכלול את שמכם וגילכם האמיתי. משמעות הדבר: תאריך לידה אותנטי ושם מלא.

4. הגישה לחשבון היא אישית

אל תשתפו את הסיסמא/ הגישה לחשבונכם האישי. זה אמנם נשמע ברור אבל ישנם אנשים שבכל זאת עושים זאת ולפעמים אף פותחים חשבונות ייעודיים לשם כך (כל מיני פורפילים קבוצתיים ) פייסבוק עלולה לפרש זאת כאילו השתלטו על חשבונכם ולסגור לכם את הפרופיל כתוצאה מכך. קראו עוד על שימוש ופרטיות בפייסבוק

5. לא להספים בפרסומות על הוול

פייסבוק אוסרת פרסום פוסטים שיווקיים על הקירות, אם אתם "מפרסמים מורשים" אתם כבר יודעים זאת ואם לא תימנעו מכך.

6. תרגיעו!
למרות שאתם מאוד אוהבים לפרסם כל שניה משהו חדש בפיד, פייסבוק יודעת לזהות פעילות מוגזמת ואם תגזימו תיחסמו, אז תרגיעו…

7. נא להתנהג בהתאם

אם תטרידו, או תפרסמו חומרים פוגעניים ושאר פעולות שלא ייעשו כגון פירסום פורנו על שלל סוגיו יעלו לכם בחסימת החשבון, אם לא הרובוטים יזהו אתכם ישנה מערכת דיווח מאוד קשובה בפייסבוק והיא לא תחוס עליכם גם אם חשבונכם עונה על כל הדיברות עד כה.

8. שימוש בסקריפטים

מי שעושה זאת יודע ( אנחנו לא נתחיל להסביר עכשיו מה זה) בגדול: אל תשכפלו או תעתיקו סטטוסים, במיוחד לא באמצעות קודים למיניהם.
9. אל תגזימו עם הצעות החברות

פייסבוק מזהה פעילויות לא הגיוניות מבחינה חברתית. אם תשלחו עשרות הצעות חברות ביום הנחת המערכת תהיה שמדובר במשהו לא כשר ומהר מאוד תמצאו שסגרו לכם את החשבון. ההמלצה: לא להזמין יותר מ-20 חברים ביום.

10. היזהרו מהונאות

כן כן, גם בפייסבוק יש אנשים רעים שרוצים להשתלט לכם על החשבון. על מנת להמנע מאותם גורמים עוינים יש לנקוט בזהירות כלפי הודעות מחשידות ולא למהר לתת את הססמא אלא אם אתם בעמוד הבית של פייסבוק. ההודעות עלולות להיות ממש דומות לממשק הפייסבוק והן נשלחות במייל- אין להשיב עליהן ויש לזכור כי פייסבוק לא תשלח לכם כזו הודעה במייל, היזהרו!

מהו עושים אם ננעל החשבון? נסו למלא את הטופס הזה

* המאמר באדיבות מערכת תן דיברות

תגובה אחת “עשרה טיפים למניעת חסימה בפייסבוק

  1. yaniv

    הטיפים הללו לא מסבירים כיצד ולמה פייס בוק חוסמת משתמשים שמציעים רק הצעה ליום במשך כמה שבועות, וששליש מההצעות לא נענות להם ומצטברות ובסוף נחסמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *