איך לבטל דו"ח חניה – עשר שיטות

דו"חות חניה, אין ספק שמדובר על אחד הדברים המעצבנים ביותר, להגיע חזרה למכונית ולראות את הנייר יושב על החלון, התקווה שזה רק עוד פלייר פרסומי זניח ולא מה שאנו חושבים שזה, הדו"ח הארור. קבלת דו"ח חניה היא מעצבנת גם כאשר אנו יודעים כי חנינו שלא כחוק, אך בעיקר כאשר מדובר על מקרים אפורים או כאלו שברור שאין צורך לסיים את העניין בקנס כספי. אם כך, איך לבטל דו"ח חניה – בין אם מסיבה מוצדקת או פשוט כדי לנסות לחסוך כמה שקלים.

1. איך מבטלים דו"ח חניה – בקשה לעירייה לביטול דו"ח

הצעד הראשון מול השאלה של איך לבטל דו"ח חניה הוא פנייה לעירייה (תוך 30 יום), בכתב ובדואר רשום עם העתקים אצלכם, בפנייה מבקשים לבטל את הדו"ח – על פי הסיבה שנראית לכם רלבנטית ואמיתית. ניתן לנסות צעד זה אפילו אם ברור שטעיתם וחניתם שלא כדין – אמנם אין הרבה סיכוי לביטול במקרה זה אך אם אין לכם עבירות קודמות אולי יתמזל מזלכם ותיפלו על יום טוב של הפקיד.

2. השוואת הדו"ח הידני למודפס

שיטה נוספת שלעיתים יעילה לשאלה של איך לבטל דו"ח חניה היא לדרוש מהעירייה, תמיד בדואר רשום ועם העתקים, לראות את הדו"ח הידני שרשם הפקח ולהשוות אותו לדו"ח שהיה על חלונכם, יש לחפש סתירות כלשהן שיוכלו לסייע לגבי איך מבטלים דו"ח חניה ולעיתים העירייה לא תמצא את הדו"ח הידני ותוותר לכם על הקנס.איך מבטלים דו"ח חניה

3. בקשה להישפט

למי שבאמת בטוח שהוא צודק ושקיבל דו"ח בטעות (חשבו טוב אם הפקח באמת טעה על פי החוק היבש) ישנה אפשרות של איך לבטל דו"ח חניה שכוללת בקשה להישפט. אם הצדק איתכם אז נסו להצטייד בצילומים לגבי המיקום הרלבנטי ויש בהחלט מקרים שהשופטים מבינים ומבטלים את הדו"ח.

4. הוכחה שלא ראיתם את הדו"ח

שיטה נפוצה לפיתרון השאלה איך מבטלים דו"ח חניה היא להוכיח או לשכנע כי לא קיבלתם את הדו"ח על הרכב או, ברוב המקרים, את הודעת תשלום הקנס שחייבת להישלח תוך שנה. אם אכן לא קיבלתם את ההודעה או את הדו"ח אז הביטול מוצדק ואפשרי.

5. ביטול במקרה פטירה

אם חס וחלילה מקבל הדו"ח נפטר לפני מסירת ההודעה על הקנס אז הדו"ח מבוטל.

6. ביטול על סמך תו נכה

עובדה לא ידועה לחלק לגבי איך לבטל דו"ח חניה היא שנכים יכולים לחנות בכחול-לבן בלי לשלם. אם תוכיחו כי יש לכם תו נכה או שבעל הרכב נכה יבוטל הדו"ח.

7. ביטול על בסיס מצוקת חנייה

תקנה מאוד לא ידועה לגבי איך מבטלים דו"ח חניה באזור ת"א קובעת כי אפשר לבטל שני דו"חות בשנה על בסיס מצוקת חניה, השיטה רלבנטית רק לתושבי ת"א ורק עבור חניה באזור המגורים המוצהר.

8. המרת דו"ח לאזהרה

אם מי ששואל את עצמו איך מבטלים דו"ח חניה הוא נהג ללא עבירות קודמות ועם ניסיון רב בנהיגה אפשר להגיש בקשה להמיר את הדו"ח באזהרה – במקרים רבים בקשה כזו מאושרת.

9. ביטול דו"ח עקב תקלה ברכב

איך לבטל דו"ח חניה היא שאלה שאפשר לפתור אם מוכיחים כי חניתם שלא כחוק עקב תקלה, לא תצריך לבוא עם הרדיאטור לשופט אלא פשוט להמציא לרשויות אישור מגרר ומוסך לגבי התקלה.

10. פשוט לחנות כחוק

ברור לנו כי ההמלצה הזו יכולה להעלות לכם את הטורים, אבל הדרך הבטוחה ביותר של איך לבטל דו"ח חניה היא פשוט לחנות כחוק מראש, למרות שלעיתים זה סיפור מההפטרה הקנסות וההתעסקות לביטול הקנס לא עדיפים על סיבוב נוסף סביב הרחוב.

כותב המאמר:
מערכת אתר המאמרים 'תן דיברות'

כל האמור לעיל הוא המלצה ודעה אישית של מחבר המאמר בלבד ולא מדובר על מידע מחייב.