דייל אוויר

עשרת הדיברות לדיילות ודיילים

עבודתם של דייל אוויר או דיילת אוויר, בחברת אל-על או כל חברת תעופה אחרת, היא עבודה קשה, מאתגרת, כוללת שעות ארוכות מחוץ לבית ועבודה שמאפשרת למקצוענים אלו לראות את העולם הגדול במגוון רחב של יעדים. כדי להיות דייל או להיות דיילת אוויר יש לעבור קודם כל את מיונים לדיילות שהם תהליך סבוך שרק חלק קטן יחסית מהמועמדים עובר וממשיך לקורס הדיילות ומשם לעבודה בשחקים בשירות נוסעי החברה.

להקפיד על הופעה ייצוגית ואלגנטית

דיילת אוויר או דייל אוויר חייבים להיות בעלי הופעה ייצוגית, זה אך הגיוני כי הם הפנים של חברת התעופה מול הלקוחות, כבר בשלב של מיונים לדיילות יש להגיע בלבוש מכובד, ייצוגי ואלגנטי, לבחור צבעים קלאסיים ופשוטים ופרטי לבוש אלגנטיים. לבוש צעקני או פרובוקטיבי מדי יוביל לרושם לא חיובי.

 

לדעת אנגלית ולהתכונן מראש

כדי להיות דייל אוויר או להיות דיילת אוויר חייבם לדעת אנגלית ברמה של שיחה ויכולת הסבר הוראות, מי שאין לו ידע בסיסי ומספיק באנגלית נמצא בבעיה ויתכן שאין טעם לגשת למיונים לדיילות. מי שיש לו ידע מספיק רצוי שיתכונן או תתכונן מראש על תרגום קורות החיים ושיחות בסיסיות.

 

מבחני המחשב

הליך מיונים לקורס דיילות כולל גם מבחני מחשב באנגלית, מתמטיקה פשוטה והבנת הוראות. חשוב להישאר מרוכזים ולהתכונן מראש על האנגלית כאמור וגם על פעולות פשוטות מתמטיקה, בחלק ההוראות פשוט להיות מרוכזים ולחשוב בהיגיון.

יחסי אנוש ושירותיות מעל הכל

המהות של להיות דיילת או להיות דייל אוויר אלעל היא כמובן לתת ישירות מקצועי ואדיב בכל עת. לכן במיונים לדיילות, בקורס וכמובן שבעבודה עצמה יש להקפיד על יחסי אנוש מעולים עם הלקוחות, הבוחנים וכמובן עמיתים לעבודה. לא צריך לחייך בלי הפסקה אבל להקפיד על אדיבות ושירות מקצועי לצד עבודה משותפת עם החברים לצוות.

 

להגיע מוכנים לעבוד קשה

כאשר רוצים להיות דיילת אוויר אלעל או דייל אוויר חשוב להגיע עם ציפיות מתאימות – לראות את העולם אך גם לעבוד קשה. במיונים יש להשקיע ולספק תמונה אמיתית ואיכותית על עצמך ובעבודה עצמה מדובר על השקעה פיזית ומנטלית לא פשוטה לעיתים.דייל אוויר

 

להשתתף בשלבי המיונים לדיילות

במהלך המיונים לקבלה לקורס דיילות ודיילים יש ראיון אישי, מבחני מחשב ושלב דינאמיקה קבוצתית, בשלב השלישי חשוב כן להשתתף ולהביע נוכחות בתשובות ברורות וקצרות, אך עם זאת לא להתבלט יתר על המידה או להראות התנגדות לדעות של הבוחנים ויתר הנבחנים.

הצגת תוצאות יעילות במבחני הדמייה

חלק מהליך המיונים לדיילות כולל סימולציות ומבחני הדמיה לסיטואציות שונות, חשוב להציג תוצאות יעילות – למשל, במצבים בעייתיים מול לקוחות להגיע לפיתרון יצירתי שמנסה לספק לכל אחד פיתרון איכותי ויעיל, או להתחשב בבטיחות הנוסעים כערך עליון וכדומה.

ראיון אישי שני

מי שעובר את השלב הראשון של מיונים לדיילות מוזמן לראיון אישי שני בו יש להראות נחישות ומוטיבציה גבוהה לעבודה במקצוע דייל אוויר או דיילת אוויר למרות הקשיים.

 

שמירה על קור רוח

יש לשמור על קור רוח לכל אורך המיונים, הקורס והעבודה, להיות דיילת אוויר משמעותו להיתקל ביחס לא נעים לעיתים ומצבים מלחיצים וקור הרוח הוא משמעותי.

 

לא להתייאש

אם לא עוברים מיונים לדיילות אז לא להתייאש, עם באמת רוצים להיות דיילת אוויר או להיות דייל אוויר אז אפשר לגשת למיונים שוב לאחר כמה חודשים ויש להתכונן טוב יותר. אפשר להגשים את החלום!

אודת הכותב:
ניר קוטיגרו, 35, דייל אלעל לשעבר כיום עיתונאי חובב

לעוד טיפים כיצד לעבור את המיונים לדיילי אוויר<<<<

*הטיפים וההמלצות הנ"ל מהווים המלצה בלבד והם חוות דעתו האישי של הכותב, לא מדובר על נתונים רשמיים או מחייבים כלפי חברת אל-על או כל גורם אחר ואין לראות בכתוב כללים ברורים למעבר של הליך מיונים לקורס דיילות אוויר או להצלחה בקורס הדיילות.