מעבר דירה – 10 טיפים למעבר דירה בקלות

על ידי: שרית גושן פנטי

מעבר דירה כרוך בין השאר בהחלטות לא פשוטות לגבי תכולת הבית שלכם, כיצד ומה לארוז לקראת המעבר, וגם היכן תסדרו כל דבר בבית החדש.

לא כל אחד מאיתנו בנוי להיפרד מחפצים רגשית, גם אם פרקטית אנו מודעים לכך שאין לנו בהם יותר צורך או שימוש. לעיתים כדאי למי שקשה להגיע להחלטות כאלה, להעזר בחברה המספקת שירות מקצועי למעבר דירה שיכלול בין השאר עזרה בהחלטה מה להשאיר ומה לזרוק, כיצד ומה לארוז, שירותי אריזה, הובלה, פריקה, סידור ואפילו הום סטיילינג.

הנה כמה טיפים בכל הקשור למעבר דירה חכם, נקי ומסודר שיחסוך לכם כאבי ראש מיותרים:

1 – אריזה בלבן – השתמשו אך ורק בנייר לבן לאריזת החפצים שלכם, ולא כפי שמומלץ בדרך כלל בנייר עיתון למשל. כך תוודאו שהחפצים שלכם יישארו נקיים.

2 – העברה "אחד לאחד" – אין דבר מעצבן יותר מלהתחיל מחדש לסדר על גבי מדפים בבית החדש ספרים ודיסקים. ארזו לקראת מעבר הדירה את מאות הספרים והדיסקים שהיו בבית הישן מסודרים כבר על פי נושא או עניין, בצורה מסודרת ומקוטלגת כך שלא יהיה צורך לעשות קטלוג מחדש. זה חוסך זמן יקר וסבלנות שממילא לא נמצאת בשפע אצל כל אחד מאתנו במצבים כאלה.


3 –  לכל ארגז שם ומספר – אחרי סיימתם לארוז כל ארגז וארגז, מספרו אותו ורשמו עליו באופן ברור מה תכולתו – אפילו בפירוט יתר. זה יחסוך לכם אחרי מעבר הדירה זמן יקר של חיפושים אחר ציוד ובכלל כל דבר לו תהיו אולי זקוקים בעיקר בימים הראשונים שאחרי המעבר במידה ולא תספיקו לפתוח את הארגזים כולם ביום אחד.

4 – ארזו בוואקום – אם אתם מאלה שלא יכולים להיפרד בקלות מביגוד ישן, או שאתם שומרים את הבגדים של הילד הגדול לזמן שהילד הקטן יגדל, אריזות הוואקום נוצרו עבורכם. ארזו את כל הבגדים שלא יהיו בשימוש בשנים הקרובות באריזות וואקום, תחסכו המון מקום ותשמרו על הבגדים נקיים ומסודרים.

5 – סדר באריזה – תתחילו לארוז קודם כל את החפצים הכי פחות שימושיים וכאלה שלא חשוב לכם שיצאו מהארגז גם שבוע אחרי מעבר הדירה או יותר. השאירו לסוף תהליך האריזה את דברי היומיום ההכרחיים. מומלץ בכל מקרה לא להשאיר את האריזה לקראת מעבר הדירה לרגע האחרון אלא להתחיל לארוז אפילו שבוע לפני העברת הדירה במידה ואתם עושים זאת לבד. התחלה מוקדמת של האריזה תמנע לחץ ברגע האחרון.

6 – הובלה מראש – כמה שיותר מוקדם יותר טוב. תקבעו הובלה מוקדמת כמה שיותר למנוע כניסה לפקקים והימנעו מלהיות ה"מובלים" השניים או השלישיים באותו יום וכך תמנעו מהמתנות מיותרות אחרי הובלה של מישהו אחר שהתארכה.

7 –  – פריקה חכמה – פריקה נכונה ויעילה מתבצעת כאשר מתחילים בבית החדש אחרי מעבר מהדירה הישנה בפריקה וסידור של אחד משני החדרים המרכזיים – חדר הילדים (במידה ויש) והמטבח. רק אחרי שאלה מסודרים, כדאי להתפנות לסידור ופריקה של החדרים הנוספים בדירה החדשה.

8 סידור מקצועי – שונאים לסדר ולקפל בגדים? לסדר ארונות? לסדר את הכלים במטבח? אם מעבר הדירה מעיק עליכם, תנו את העבודה הזו למישהו שיעשה את זה לא רק במקצועיות אלא גם באהבה רבה .קחו שירות מקצועי לסידור החללים בבית שאיתם אתם לא מעוניינים להתעסק. תמיד יש מי שעושה וגם נהנה לקפל חולצות ולסדר סירים במקומכם.

9 – עיצוב מחדש – מעבר הדירה היא הזדמנות מצוינת לשינוי והתנסות בדברים חדשים. נסו לשנות ולחדש ולא לעשות העתקה מהדירה הישנה, גם אם גודלה של הדירה החדשה זהה. אם תהיו יצירתיים, תגלו שתמיד יש פתח לשינוי והתחדשות, ושאפילו הזזה של תמונה או פריט קישוט אחר תעשה את ההבדל.

10 – תיהנו ! גם זו חוויה ! – כמו כל דבר אחר בחיים נסו לראות במעבר הדירה חוויה. בכל זאת מדובר על פרק שונה וחדש בחייכם ותמיד יש במשהו חדש נקודות אור רבות. תיהנו מהחדשנות, מגילוי האפשרויות השונות שנפתחו בפניכם לעשות את זה הפעם קצת אחרת.

אודות כותב המאמר

 

שרית גושן-פנטי, מנכ"ל חברת סידורים, המתמחה במגוון שירותי סידור וארגון למגזר הפרטי והעסקי. נסיון של למעלה מ 11 שנים בהעברת דירות, העברת משרדים, סידור וארגון משרדים, סידור הבית, החדרים, הארונות והמטבח, סיוע במעבר לדיור מוגן, הדרכות והרצאות, הטמעת הרגלי סידור והנחלת שיטות ארגון וסידור לעובדים במשרד ולבני הבית.

באתר הבית של סידורים, מגוון טיפים, מאמרים וסרטונים שיעשו לכם סדר בחיים!


מקור המאמר – http://www.reader.co.il/article/56653/מעבר-דירה-10-טיפים-למעבר-דירה-בקלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *