עשרה כללי זהב לפני פגישה עיוורת

על ידי: סיגל גשורי

עלי להתחיל בוידוי קטן – בליינד דייט זה ממש משהו שאני לא עתירת נסיון בו, אם לדייק עד למרומי גילי 42 , היו לי בדיוק שלושה בליינד דייטס וגם הם לא צמודים זה לזה.

בראשון הייתי בת שש- עשרה. הוא היה "שארית מחזר" של חברה או מחזר נפטלין שמוצאים לאוורור כאשר האגו במצב רדוד עד שפל עמוק כדי לקבל קצת חיזוקים. אותה חברה הגדילה לב והחליטה לשפץ את האגו הפגוע שלי. אני מנסה להיזכר מי השמוק התורני שהביאני עד הלום, אך מתקשה. מי אמר שהזיקנה אינה כרוכה בחסד.

לפיכך נשלח לו עמי שראל (עם ישראל) להרים בתולה מן המצולות.

בדלת הופיע בחור תכול עינים גבוה ושרמנטי, עם חיוך של קונדסון נכנס לחדרי ואמר "אוקיי בואי נתנשק כבר ונגמור עם זה…."

בשני הייתי בדרך לגירושין. הוא היה גבר חלומות. הפגישה היתה חלומית הוא השקה אותי יין משובח נישק אותי לילה טוב אבירי ומלא תשוקה ומאז … לא שמעתי ממנו.

בשלישית והאחרונה לבינתיים ויש לקוות שבכלל, הדבר הטוב היחידי שקיבלתי מהדייט שלי לאחר שסיפרתי לו כמה אני ירוקה בשטח היו התובנות שקיבלתי לגבי בליינד דייטס חלקן אפילו ללא ידיעתו;

ואלו הן עשרת הדיברות לשימושכן:

1. כל קשר בין הדמיון למציאות הוא מקרי ביותר.

הוא יכול להיות 180 מעלות ההיפך ממה שציפית. אומרים ש"המציאות עולה על כל דמיון" אז זהו שבבליינד דייט, המציאות בדרך כלל גומרת על הדמיון. אם בטלפון הוא נשמע גברי, תמיר ושרמנטי. במציאות הוא יכול להיות גוץ חסר חוט שידרה ושרמנטי כמו התינוק של במבה.

2. כל תכונות האופי שהוא הצהיר עליהן הן מה שהוא היה רוצה להיות ולא בהכרח מה שהוא

יש את השיחות המקדימות הללו שבהן את מנסה לנהל את מאזן האימה. את מנסה לחשב עלות – תועלת בין לצאת איתו – האלמוני שעשוי להתגלות כאנס סידרתי מחוצקן ( את זה הרי אף פעם לא שואלים במסגרת שאלות האיך אתה נראה- אמור לי יש לך חטטים?) לבין להישאר לנצח בבדידותך המשמימה בעוד חברותייך מלוות את בכוריהן למצוות.

אז ככה : אף בחור איטנליגנטי לא יעיד על עיסתו שהוא כזה. בחור עם חוש הומור לא יגיד שיש לו חוש הומור אלא אם הוא יוסיף מיד בנשימה עצורה "רגיש וספוטני". חתיך לא יגיד שהוא נראה טוב, פשוט משום שהמראה הוא לא עניין והוא סומך לא ליפול דווקא על הסעיף הזה אצלך וכן הלאה. אז למה הם בכל זאת מציידים עצמם עם נוצות טווס שאולות? לא מזדון נהפוך הוא מכוונה טובה קוראים אותה Wishfull Thinking הם באמת מתכוונים לכך שהם היו רוצים להיות כאלה.

3. שעה – יכולה לארוך הרבה יותר משישים דקות.

זאת האמת. אני ניסתי לשכנע את עצמי שלא נורא מה זה כבר שעה בחיים לעומת הנצח המשובח שצפוי לי אחרי שאפגוש את אהבת חיי האמיתית ( אלוהים אם אפשר שזה לא יהיה בבליינד דייט אני מאד אודה לך) אבל בשפתה של לובה זה "קשה" "קשה מאד".. מה שקשה מעבר לתחושת בזבוז הזמן הי הוא החשש שמא הדייט הזה הוא מיייצג סימן לבאות של כל הנפילות שיבואו אחריו . מחשבות מדכאות של זה מה שיש היום בשוק מאיימות להתנחל בראש כשהן נשמעות באופן מפתיע בדיוק בטון של אמא שלי עם הבררנות שלך "בסוף תגמרי לבד".

4. זכות השתיקה. אז נכון ששתיקה היא קצת מאיימת.

יש תחושה כאילו נתקענו ונגמרו לנו המילים. תסריטי אימה של זוג שיושב בארוחת בוקר תחת מעטה שתיקה וכל אחד בעולמו הוא, מתרוצצים לך בראש. אבל האמת שלשתוק קצת זה רעיון ממש לא רע גם בבליינד דייט ובכלל רעיון מצויין לחיים. כששותקים לפעמים יש אפשרות להקשיב לדברים אחרים, לשפת הגוף, לניואנסים ביתר תשומת לב. בדרך כלל קשה מאד לאנשים לסבול שתיקה. הקושי הזה מתפוגג ככל שהם בעלי ביטחון עצמי מפותח יותר. הסיבה לכך שהשתיקה אינה מיוחסת על ידם לפגם כלשהו בהם, זה לא שהם לא מעניינים . מכאן שכדאי לנסות לשתוק קצת. אפשר ללמוד הרבה על מישהו אם נותנים לו להוביל. דרך אגב גברים אוהבים להוביל. ואם שתיקה היא רעיון לא רע "תהיי יפה ותשתקי לפעמים" הוא ממש רעיון מצויין.

5. יין על בטן ריקה הוא קטלני.

אחת הדרכים הנפסלות להיפתח היא באמצעות אלכוהול.אלא שמסתבר שאלכוהול מייצר גם כמה אפשרויות סגירה לא חכמות שיפורטו בהמשך. ידוע כי בנות לא אוכלות בדייט ראשון ובצדק. ומכאן הזהרי באלכוהול. את צריכה את כל חושייך ערניים ואת ראשך במקום למקרה הקלוש שהוא כן אנס סדרתי והולך לעקוב אחרייך הביתה),סתם בשביל שהוא ידע איך את באמת ללא עזרים טקטיים וסתאאם בגלל שיותר בטוח וקל לנהוג ככה הביתה. אם המצב יהיה ממש גרוע תדפקי את הראש כשתחזרי הביתה לבד.

6. בדרך כלל אני בכלל לא מייגעת את ראשי בלאן הולכים.

אני פשוט לא מתעסקת ונותנת לגבר המסוקס שלי להחליט הולכים לאן שאתה מחליט (בלב אני מתפללת שתהיה שם שמש אלכוהול משובח ולא יותר מדי אנשים שאני מכירה) הרגל שפיתחתי בצוק העיתים.אבל לא כדאי לאמץ את העניין הזה בבליינד דייט גם ככה יש יותר מדי נעלמים וקצת וודאות תרגיע את עצבייך המרוטים. כדאי להגיע לשם לבד כי אז תוכלי להימלט בכוחותייך אט וגם זה קרוב לוודאי יגמור את האופציה של סקס בפגישה ראשונה שהוא רעיון רע באופן כללי למעט מקרים יוצאי דופן שהדייט שלך הוא ריצ'ארד גיר.

7. האלוהים מצוי בפרטים הקטנים.

המשפט הזה נכון באופן כללי לחיים אבל יש לא משמעות יתירה בבליינד דייט. אם הוא שואל לאן היית רוצה ללכת – יתכן שדגת לך גבר מתחשב. אם הוא שואל מה תרצי לאכול לפני שעיין בתפריט ייתכן שאין לו נסיון בבלינד דייטס ולכן הוא לא יודע שאין סיכוי שתאכלי משהו – וזה טוב או שהוא פשוט נדיב וזה משובח.

8. הנעלבים מכבידים על העולם ובעיקר על עצמם.

אין מעיק יותר מנעלבים אלו שהכל אצלם אישי. ולכן עדיף לגלות כמה שיותר מוקדם אם יש לך עניין עם נעלב מקצועי. אם הוא בחר את המקום ואת מתלוננת על הנוף או על התחת של המלצרית והוא מגיב בתוקפנות סימן שיש פה עניין של אגו מפותח במגמת התרחבות. שימרי נפשך.

9. כדאי לבדוק מראש אם הוא קדוש גולש או מנכ"ל.

עיסוק לא אומר הרבה אלוהים עדי שבטח לא לגבי שאני כבר בהסבה המקצועית השלישית שלי וזה עוד לפני שתם העשור הרביעי לחיי אבל יחס לכסף אומר הרבה על מידת ההתאמה ביניכם ולכן כדאי לנסות ולברר לאיזה זן הוא שייך.

10 . צייד נשאר צייד או לפחות חולם להיות צייד.

הוא רוצה להרגיש גבר. זה נכון גם ואולי במיוחד אם הוא חנון הייטקי או רואה חשבון . ולכן אל תתמסרי בקלות, תני לו לצוד לרדוף לחזר להתאמץ וגם לשלם.

טוב אחותי יש לך את העיקר אבל לדבר אחד אין תחליף וקוראים לו אמונה.

לא הכל בשליטתך ולא תמיד את מקבלת מה שאת רוצה אלא את מה שאת צריכה.לכן גם אם הוא היה נפילה ולא סתם נפילה, אלא כזו שלעומתה מכתש רמון נראה ילד אל תאבדי תקווה. תלמדי משהו מהשיעור ויאללה תתקדמי. הוא עוד יגיע .

אודות כותב המאמר

סיגל גשורי, מאמנת אישית – מומחית לאנרגיה נשית ויועצת למערכות יחסים

http://www.whatwomenwant.co.i


מקור המאמר – http://www.reader.co.il/article/54827/עשרה-כללי-זהב-לפני-פגישה-עיוורת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *