עשרת הדיברות לברמן:

בתור חובב ברים וברמן וותיק החלטתי לנסח את עשר הדיברות הבאות בשביל לעשות סדר בבלאגן ששורר באחוז גדול של הברים:

1. תהיה מדליק, ולא אני לא מתכוון רק לזה שאתה צריך שתהיה לך מצית. אני מתכוון לזה שאתה צריך להיות 'מדליק' לגרות את הלקוחות עם שיחות מעניינות, עם שידוכים קטנים על הבר, לדעת לשעשע (אפשר עם בדיחות אפשר עם טריקים) וכל מה שעולה בדעתכם שהוא יוצא דופן אבל לעניין.

2. תהיה יעיל: אשתדל לא להיות כללי מדיי בדיבר הזה אז אתן את הדגשים:  השביל להיות יעיל אתה צריך להחליט שאתה רוצה להיות יעיל! מכאן אתה מתחיל לעבוד בשיטתיות ובסדר. אתה עושה מינימום שתי פעולות במכה. דוגמה הגשת כוס ובאותה תנועה פינית את הכוס הקיימת. דוגמא נוספת: הוצאת את הפח, חזרת עם מילויי שתיה.

3. תמיד עם הפנים ללקוחות: פה אני מתכוון גם במובן הפיזי- לא להיות עם הגב ללקוחות, גם שאתה מת לדבר עם הברמן השני, וגם במובן המהותי- להקשיב ללקוח, לא לזלזל בו אם הוא מזמין משקה שאתה לא מכיר או לא אוהב. במקרה הזה העיקרון הפשוט הוא שאם זה טעים לו שייהנה, אתה לא תעקם לו את האף, גם אם הוא מזמין בירה עם תפוזים.

4. שפר הופעתך: אני לא יכול להסביר פה כמה זה חשוב ואיך תרגיש את ההבדל בטיפים אם תבוא מגולח, מצוחצח, ציפורניים מטופחות, תספורת מסודרת לבין אם תהיה לא מגולח, מוזנח או כל סטייל מהסוג הזה שנותן תירוץ לעצלנות שלך.

5. הכר את המשקאות שיש לך בבר: דע כל בקבוק וטעמו. דע את הקומבינציות של הקוקטיילים שאפשר להכין עם ההיצע הקיים.

6. אל תשתה בתפקיד: נכון אתה לא שוטר וגם אני לא שוטר אבל אין דבר בזוי יותר מברמן שמתנדנד (או מקיא!) מול הלקוחות שלו, עושה טעויות על חשבון הבוס והלקוח סובל. אוקיי, תשתה אבל במידה. מידה מועטה.

7. לא תיקח את הטיפ- תרוויח אותו. אין דבר יותר מעצבן מברמן שזורק את העודף לכוס מבלי לשאול אותך קודם. אולי זה יעבוד לטווח הקצר לטווח הארוך- לא!

8. סדר ונקיון- פדנטיות ואובססיביות לרקיון ומאפרות וזריקת מפיות משומשות לא הרגו עדיין אף אחד.

9. הייה אחראי- אם הלקוח שתה יותר מדיי וודא שהוא לא נוהג, הצע לו כוס מים או פנק בבקבוק מים (כי הוא גם שילם הרבה) ואל תוציא לו עוד שתייה במיוחד אם הוא נעשה אלים.

10. השתמש בפתגמים סיניים עתיקים. לדוגמא הפתגם הסיני הבא: כשאין לך מה להגיד תגיד פתגם סיני עתיק.