"עשרת הדיברות" לטיול אופניים בטוח ומהנה

על ידי: עידו שביט

"עשרת הדיברות" לטיול אופניים מהנה ובטוח.

1. חבישת קסדה-קסדות ואמצעי מיגון ככלל מצילות חיים ופציעות , יש להשתמש בהם בכל רכיבה באופניים ללא קשר לזמן הרכיבה ואופי הרכיבה.

2. לפני הרכיבה על האופניים בדקו את תקינותם של האופניים – את לחץ האוויר בצמיגים (לפי הוראות יצרן) את תקינותה של מערכת הבלמים וחיבורי הגלגלים לשילדה . התאימו את גובה הכיסא לרוכב – ישיבה נכונה היא כאשר כריות האצבעות נוגעות ברצפה.

3. רכבו על שבילים קיימים בלבד,אין לרכוב בשבילים אסורים לרכיבה ולפתוח שבילים חדשים בשטח ללא אישור הרשויות. יש לכבד את הרשויות המנהלות את השטח. ותרו על רוח ההרפתקנות בשטח לא מוכר , אתם עלולים לא לראות בורות ומכשולים בדרך. התייעצו עם רוכבים מנוסים אשר מכירים את השטח, כמו כן ניתן למצוא עשרות מסלולים לטיולי אופניים באתרי האופניים ברשת וספרי מסלולי אופניים .

4. צאו תמיד עם עוד רוכב אחד לפחות ורצוי שיהיה מנוסה או לחלופין הצטרפו לקבוצת רכיבה או טיול אופניים מודרך על ידי מדריך מוסמך.מסלול אופניים

5. מומלץ ואפילו חובה להצטייד ב-פלאפון (לפחות אחד), מפה מעודכנת (1:50000 לפחות או/ו מפת שבילי אופניים), עזרה ראשונה (מומלץ לעבור קורס מגישי עזרה ראשונה-לא יקר ומציל חיים), מים ומזון בסיסי בהתאם לזמן הרכיבה ותנאי מזג האוויר וכמובן "עזרה ראשונה" לאופניים (משאבה ,פנימית ספייר וכו').

6. רכיבה על כבישים- רצוי להימנע מרכיבה על כביש סואן, אך כאשר רוכבים על הכביש יש להכיר את חוקי התנועה ולנהוג על פיהם , לרכב בשול הדרך או קרוב ככל שניתן למדרכה הימנית , צייתו לרמזורים ותמרורים הם כמובן חלים גם עליכם, צמתים חצו במעבר חציה ברגל עם האופניים ביד.

7. רכיבה בשעות הלילה- כדאי להימנע מרכיבה על אופניים בשעות החשיכה אך אם רוכבים בשעות אלה יש להקפיד על אמצעי תאורה, מחזירי אור ועל לבוש בהיר.

8. ברכיבה בשטח יש לשמור על הטבע נקי, לסגור שערי בקר, לא לחתוך גדרות, לא להיכנס לשטחים חקלאים ולקטוף יבול.

9. הימנעו מהפתעות ברכיבה- התאימו את מהירות הרכיבה לתנאי השטח ולשאר המשתמשים בשבילים (רכבים , בני אדם, חיות, רוכבים אחרים וכו').

10. והכי חשוב תהנו מהרכיבה ומהטבע.

 

אודות כותב המאמר

עידו שביט
מדריך טיולי אופניים מוסמך
מבעלי טיולי אופניים והשכרה go-ride

מקור המאמר – www.reader.co.il/article/4434/עשרת-הדיברות-לטיול-אופניים-בטוח-ומהנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *