מספר דיברות שאמורות להוריד את התאונות

על ידי: נעם בר זכאי

הגעתי למסקנה שמוציאים מיליונים על פירסומות. אפילו פירסומת על מכשיר אלקטרוני שיכול  למנוע תאונות.

בינתיים זה עוזר לזה שמשווק, לא לנהגים מועדים לפורענות. אני מציע להתחיל להפנים את הנושא ביתר שאת.

המכשיר היחידי שיכול לעזור זה הנהג עצמו. נכון רובם יגידו שזה שטויות.  אני רוצה להציע מספר דברים ואניי מקווה שהם יפלו על אוזנים כרויות היטב.  אני אציע קודם כל לנהגים ואחר כך לרשויות התחבורה.

1.  דאג לצאת רגוע לנסיעה ולאחר מנוחה של לפחות ארבע שעות.

2.  דאג לשתות משקה כלשהו אם לא הספקת לאכול ארוחת בוקר

.  3. לפני שאתה יוצא אל הכביש אמור לעצמך שאתה יוצא למקום שאתה לא לבד, לכל אחד יש מספיק מקום כדי לנוע בביטחה.


4.  היה  מרוכז בנהיגה ותן זכות קדימה.

5.  אל תאמר לעצמך "לי זה לא יקרה".

6, בכל הזדמנות שיש לך תוותר והיה אדיב.

7. אל תעשה דווקא כשאתה רואה נהג בטעותו. להיפך עזור לו לצאת מ"כמעט תאונה".

8, אל תהיה איש חוק על הכביש, תשאיר זאת למשטרה ואל תקשה עליה

.  9. שמור על החוקים, אפילו שאתה אומר לעצמך "זה בסדר אני מכיר את החוקים" . קח בחשבון שהרבה נהגים לא יודעים את החוקים, למספר נהגים יש את החוקים שלהם. אל תעזור להם לישם אותם. לא לחינם הומצאו החוקים הם נועדו להדריך אותנו על הכביש.

10. אל תפעיל מכשירים ברכב בזמן נסיעה, מספיק  שנייה וחייך אובדים. איך אומרים "מוטב לאבד רגע בחיים מאשר חיים ברגע". אל תספרו שאין לכם עבירות. כולנן עוברים על החוק, רק שרובנו לא נתפסים. ואחר כך לנפנף בזה שאנו בסדר?…….

אני רוצה לפנות לרשויות שכדאי שהם יקחו את הנושא ברצינות, ויפסיקו לדאוג איך לדאוג  לתפקידים  ולהזרים מאות אלפי שקלים למשכורות. העובדה שום דבר לא משתנה.  מה אני מציע לרשויות: שאם עושים פרסומות חמניעת תאונות, שישימו בשעות שאנשים רואים ושומעים. פרט לכך  במקום המיליונים שמבקשים עבור הרשות ללחימה בתאונות, תדפיסו דפים של כל התמרורים בדרכים ושילחו אותם לנהגים כל שנה. ולהודיע שאותו דף חייב להיות צמוד לרישיון. לא היה מזיק ששוטר עוצר נהג ועושה לו בוחן פתע, על שלושה תמרורים חשובים. לחייב כל מפרסם שמדפיס פלאיירים שמצמידים לרכבים- שמיצידו השני יפורסמו תמרורים, זה מאוד רצוי. באותם הכספים שרוצים לבזבז על מנכ"לים למיניהם, כדאי לחדש את האירוע השנתי של נהגים זהירים.  לחייב את אותם נהגים לחתום טופס שאכן הוא נהג לפחות מספר  ק"מ בשנה. שלא יהי מצב שנהג שיש לו רישיון ולא נוהג- יקבל פרס.

אם רוצים לעשות פרסומת אפשר לשים בתיכונים מודעות ענק על הקטל בדרכים. יש עוד הרבה אפשרויות.

לפי מספר הצופים בכתבה שלי  הקודמת אנשים כנראה מושכים בכתפם ועוברים לנושא אחר וזה חבל מאוד.

אודות כותב המאמר

נעם בר זכאי יצא לגימלא מוקדמת. בנה דגמים לאדריכלים ולחברות בניה. חובב רדיו ובונה דגמים של ספינות. ערך תצוגה של עשרות הדגמים ביד לבנים ברחובות. כותב ספרים. את ספר הביכורים שלו- \\"סוכנת בשירות המדינה\\" הוציא לאור באדיבותה של \\"אופיר הוצאה לאור\\".

 

מקור המאמר – http://www.reader.co.il/article/18163/מספר-דיברות-שאמורות-להוריד-את-התאונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *