לימודי שייט – עשרת הדיברות

משהו בשייט בים הפתוח מרחיב לאנשים רבים את הלב ופותח את הדמיון לפנטזיות על מסעות וחופשות אקזוטיות. התענוג יכול להיות כפול ומכופל, אם אתם מנהלים את השייט בעצמכם, בלי תיווך של איזו חברת תיירות אלא כסקיפרים מדופלמים. לכל מי ששוקל לעשות רישיון סקיפר לשייט, אבל עדיין מתלבט, הנה כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמפליגים לדרך…

שייט ניסיון

רוב בתי הספר לשייט הפזורים בארץ מאפשרים למי שרק רוצה להתנסות בשייט ובלימוד שייט ולמי שמתלבט ורוצה להחליט אם זה מתאים לו, להשתתף בשייט בן שעתיים עד יום אחד הכולל הדגמות בסיסיות של עבודת הסקיפר וניווט ביאכטה או בספינה מפרשית.

לבחור את הספינה שלך

קורס הסקיפרים הבסיסי מאפשר לכם לימוד שייט המקנה רישיון לשיוט ביאכטה סטנדרטית. ישנם לא מעט סוגים ולבחור בסוג היאכטה שאתם רוצים להתמקצע בה (רייסר, קטאמרן..) זה חלק בלתי נפרד מהעניין והכיף. למי שרוצה ללכת על גדול אפשר להמשיך לרישיון סקיפר על מגה יאכטה (יאכטה שאורכה עולה על 24 מטרים).מה כולל הקורס?

קורס סקיפר בסיסי ממוצע כולל את המקצועות הבאים : ניווט ועבודה עם מפה, תפעול הספינה כמכונאי דיזל, ימאות בסיסית, מכשירים וקשר ימי והסמכה כמפעיל רדיו וכמובן קורס מעשי בים שבסיומו (לרוב) הסמכה אמריקאית.

===>לשיעור ניסיון חינם בשיא-גל הקלק כאן<===

בתי ספר

חופי הים התיכון וחופי מפרץ אילת הופכים את שוק בתי הספר לשייט לשוק פורה ועשיר. ניתן ללמוד שייט בכמה בתי ספר טובים ללימוד שייט בארץ מעכו ועד אילת, דרך חופי השרון, הרצליה, יפו ואשדוד ואפילו בכנרת אפשר ללמוד שייט, במסגרת אקדמית. פשוט בחרו את בית הספר המוכר והמומלץ הקרוב אליכם.

מועדוני שייט (הפלגות לחו"ל)

רוב בתי הספר לשייט מפעילים מועדוני שייט – ושם נמצא, כך אומרים הכיף הגדול. כל הסקיפרים בוגרי בית הספר יוצאים (עם או בלי המשפחה) להפלגות בים התיכון בקבוצות – ליוון, קפריסין וליתר האיים באגן הים התיכון.

אתגר תחרותי

חלק מבתי הספר ללימוד שייט ומועדוני השייט בארץ משתתפים בתחרויות ארציות ובינלאומיות לשייט הנערכות פה בארץ ובאתרים בעולם, בהתאם לדגמים השונים. חובבי האתגר יכולים לא להסתפק בחווית השיוט בים הפתוח ולהוסיף לה תחרות בריאה.

הסמכה בינלאומית

הרישוי כסקיפר הוא עניין מעט מסובך. יש רשיונות שונים לסוגי ספינות שונים, רישוי ישראלי, רישוי אמריקאי, לצד רישוי ממדינות שונות שכל אחד מעניק לכם הרשאה להשתמש בספינות שונות במקומות שונים בעולם. מומלץ מאוד לברר לפני קורס לימוד השייט איזה סוג של רישוי מקבלים ואיפה הוא בתוקף.

בחינות הסמכה

בתום קורס לימוד השייט תצטרכו לעבור בחינות של משרד התחבורה כדי לקבל רישיון סקיפר ישראלי מוכר ורשמי. הבחינות לא מאוד קשות, אבל ודאו שבית הספר לשייט יאכטות שבו בחרתם מכין אתכם לכל מה שצריך כדי לעבור את הבחינה ושאחוזי ההצלחה בבחינה בקרב תלמידיו הוא גבוה.

להיות מדריך מוסמך

מי שרואה בחיי הסקיפר יותר מרק תחביב יכול למצוא את מקומו בענף גם כמדריך מוסמך. בתי הספר השונים מעבירים גם קורסים מתקדמים שבסופם תוכשרו כמדריכי שייט מוסמכים ותוכלו להשתלב בעבודה בתחום.

 

להיות קברניט

לימוד שייט הוא חוויה ייחודית ומעצימה. קשה להתחרות בתחושת הגאווה שבלהיות קברניט של ספינה קטנה או יאכטה ובשילוב עם רוממות הרוח שמעניק הים הפתוח והרוח החופשית ועם העובדה שתוכלו להזמין את החברים הקרובים או המשפחה לשייט ביאכטה תחת הנהגתכם המקצועית כסקיפרים – קורס שייט ביאכטה יכול להיות בחירה מצויינת.

===>לקבלת שיעור ניסיון חינם בשיא-גל הקלק כאן<===

 

הכותב הוא יוסי רוט, סקיפר ולקוח מרוצה של שיא-גל

מאמר זה אינו מבוסס על ידע מקצועי והנאמר בו הוא בגדר המלצה בלבד.