10 דרכים לעזור לחיית המחמד לעבור את הקיץ המאוד חם הזה??

 

  1. בראש ובראשונה שתייה מרובה! כמו האדם גם חיית במחמד זקוקה למים ובכמות גדולה גם היא סובלת כמונו מהחום ועשויה להתייבש חלילה, לכן חשוב לטפל בה נכונה.
  2. כמו שציינו קודם מה שאתם מרגישים חיית המחמד מרגישה, חם לכם??? גם לה חם! דאגו לא להשאירה זמן רב במרפסת, גינה היכן שהיא ממוקמת באם מדובר במקום שנמצא בשמש הכניסו את חיית המחמד הביתה במהלך היום.
  3. יום עמוס לפניכם לקחתם את חיית המחמד אתכם ברגל או ברכב?? הימנעו ! אין להם אפשרות לומר שחם, שהם מותשים והחום הכבד מקשה עליהם.
  4. שימו לב! אם כבר בסידורים ובנסיעה ברכב עסקינן…עם לחצי היום יום כפי שקורה להורים עם ילדיהם קורה גם עם בעלי חיים לפעמים הם נרדמים ברכב וקשה לזכור ברצף היום יומי שהם אתנו ואז הגרוע מכל אנחנו שוכחים אותם בטמפרטורה האיומה והלוהטת.
  5. אתם מחוץ לבית ולמשל הכלב שלכם אוהב מרחב , אחד כזה שהוא סופר תזזיתי? השאירו לו מקום מוצל ליד המלונה שלו או האזור בו הוא אוהב לשהות.
  6. חוזרים לעניין השתייה, אם אתם מבלים שעות רבות מחוץ לביתכם וחיית המחמד ללא השגחה השאירו מים טריים בכמות מספקת באזור נגיש לחיית המחמד.
  7. חייה בעלת פרווה? גשו לווטרינר ( ראה וטרינר בדרום ) הווטרינר יסיר חלק מהפרווה בכדי לתרום להרגשה הנעימה והקלילה יותר של חיית המחמד בחום הלוהט.. (לא לעשות זאת לבד ללא עזרה מקצועית)
  8. חיית מחמד שמצריכה יציאה לטיול וכ' ? אך ורק בשעות נעימות – בבוקר מוקדם או אחר הצהריים !
  9. שימו לב כמו שלנו חם ללכת יחפים גם לחיות המחמד יכאב ללכת על מדרכות למשל..שהן חמות עד מאוד בימי קיץ.
  10. שימו לב לדבר החשוב ביותר לסימני התייבשות..שינוי התנהגותי, תשישות שינוי ביציאות וכ' כל דבר העשוי להצביע על התייבשות גשו מיד לבית חולים וטרינרי בבאר שבע , בתל אביב כל מה שהכי קרוב למקום מגוריכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *