10 טיפים לפני שבוחרים צלם לאירוע שלכם

 1. תיעוד האירוע שלכם הוא אחד הדברים הכי חשובים באירוע, אם לא החשוב שבהם. חשוב לזכור כל הזמן שגם אם האירוע שלכם היה הכי מרגש בעולם והכי שמח בעולם אם לא יהיה לכם צלם מקצועי ובעל ניסיון הזיכרון היחיד שיישאר לכם מהאירוע יישאר רק בזיכרון ולכן אל תתפשרו בבחירת הצלם.בחרו צלם אירועים מקצועי מאתר טופ צלמים: https://www.eventsphotographers.co.il

   

 2. כמו בכל תחום אחר, גם צלמי אירועים מתחלקים לצלמים מקצועיים וצלמים בינוניים. המטרה העיקרית שלכם היא לחקור ולבדוק לעומק את הצלמים הפוטנציאליים טרם הבחירה ולא לבחור בצלם הראשון או השני שאתם פוגשים.
 3. בקשו מהצלם המיועד לראות עבודות שצילם לפני, בהרבה מאוד מקרים כאשר רואים את האיכות של הצילום בעיניים מצליחים לקבל את ההחלטה הנכונה.
 4. אל תבחרו בצלם שהוא גם חבר שלכם או בן משפחה, בחירה בצלם שאתם מכירים והקשר ביניכם הוא לא מקצועי בלבד מוביל ברוב המקרים למצבים שהיינו רוצים להימנע מהם.
 5. סגרו מראש את כל הפרטים ואל תשאירו שום דבר באוויר. לפעמים אנחנו לא סוגרים את כל הפרטים לרבות המחיר, כמות התמונות, איכות הצילום של הוידיאו וכו' ואומרים לעצמנו שנסגור את כל הפרטים לאחר החתונה- זו טעות. מומלץ מאוד לסגור הכל מראש כדי שלא יהיו אי הבנות ביניכם לבין הצלם המיועד כאשר זה כבר מאוחר מדי.
 6. צילום אירועים זו אינה עבודה רגילה, מדובר בעבודה שאם לא עושים מהלב והנשמה אז גם תוצאה תראה בהתאם ולכן בחרו בצלם שאתם מרגישים שמצלם לא רק בשביל הכסף אלא גם כי זה חלק בלתי נפרד מחייו.
 7. שאתם באים לבחור צלם אירועים מומלץ קודם כל לקבוע לעצמכם טווח מחירים שאתם לא חורגים ממנו. המחירים של הצלמים משתנים מאוד בין צלם לצלם ואם לא תקבעו לעצמכם סכום מקסימאלי מראש אתם יכולים למצוא את עצמכם בהרפתקה כלכלית שלא תדעו איך לצאת ממנה.
 8. הסבירו לצלם מה אתם רוצים אבל גם תנו לצלם את החופש האומנותי שלו. הרבה מאוד חוגגים טועים שמכתיבים לצלם מה לעשות מההתחלה ועד הסוף ואז למעשה הצלם רק מבצע הוראות ולא מביא את הזווית המקצועית שלו. זכרו שזו העבודה שלו ולכן הוא יכול להעצים את הצילום בעזרת הראייה המקצועית שלו ומומלץ לתת לו חופש מסוים בצילום.
 9. בחרו צלם גם לפי הלב ולא רק לפי הראש- הכוונה היא שאם כבר בחרתם צלם וכל התנאים נראים לכם אבל משהו בתחושה מרגיש לכם לא נכון, שקלו שוב את הבחירה כי יכול להיות שהיא לא הבחירה הנכונה.
 10. צלם טוב הוא צלם שמבין את הראש שלכם ושיש חיבור טבעי מלכתחילה, אם אתם לא מצליחים ליצור את האינטראקציה הנכונה עם הצלם שמולכם זה לא אומר בהכרח שהוא לא צלם טוב אבל זה כנראה כן אומר שהוא לא הצלם הנכון עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *