10 דברים שכדאי לדעת בנושא גישור גירושין

 1. אפשר להתגרש בשלום
  הנחת הייסוד של תהליך גישור גירושין הינו שתקשורת נכונה בין בני הזוג יכולה להוביל להבנות משותפות שיכולות להפוך את הליך הגירושין לקל ומהיר בהרבה. ברוב המקרים קצרים בתקשורת או חוסר הסכמה בין בני זוג מוביל למלחמות ארוכות שיכולות להימנע בקלות על ידי הבנה אמיתית ותקשורת טובה בזמן הנכון.
 2. להתגרש בפרק זמן קצר
  בשונה מהליך שמתבצע באמצעות בתי משפט היכול לקחת שנים ארוכות, גירושין באמצעות מגשר תקצר משמעותית את התהליך ויכולה להסתכם בחודשים בודדים בלבד. סביר להניח כי אף אחד לא מעוניין להיכנס למלחמות מיותרות לכן ההמלצה היא תמיד לנסות להגיע להבנה ולתקשורת טובה יותר לפני שבוחרים במסלול של בתי משפט.גישור לגירושין
 3. מגשר המתמחה בענייני משפחה
  חשוב לציין כי אין ממש פיקוח בתחום המגשרים ולכן תמצאו לא מעט אנשי מקצוע שיציעו לכם את שירותיהם אך לא תמיד מדובר במי שמתמחה בענייני משפחה. שאתם מחפשים אחר מגשר חשוב מאוד לוודא מה ההסמכה המקצועית שלו רגע לפני שמתאמים פגישה.
 4. עורך דין שהוא מגשר גירושין
  בחירה במגרש שהוא גם עורך דין יכולה לסייע ולהעניק לבני הזוג ערך כפול בזמן התהליך, המגשר יוכל לסייע גם בתהליך הגישור אך מצד שני גם בצד של החוקי של הדברים מבלי לערב איש מקצוע נוסף לתהליך. במילים אחרות, תקבלו מענה מלא בתהליך ולא חלקי.
 5. על גירושין וילדים
  במידה ומעורבים ילדים בתמונה הבחירה במגרש גירושין הופכת משמעותית הרבה יותר, הליך פרידה בין הורים ברוב המקרים משפיע באופן מהותי על הילדים בעיקר ומדובר בגירושין המלווים בכעסים ומלחמות. יש ילדים? האחריות של ההורים להיות אחראיים מספיק לנקוט בצעדים תוך התחשבות קודם כל בטובתם, מה שהופך את הבחירה במגרש לנכונה יותר מתמיד.
 6. השלב הראשון, החלטה
  החלק החשוב והקשה ביותר בתהליך של גישור הוא החלטה מצד בני הזוג, דרוש המון בגרות מצד בני הזוג לבחור להיפרד בצורה נקייה. הדבר המצער הוא שהרוב הגדול מאפשר ליצרים לשלוט בהם ומה שמניע את הדברים הוא עקרונות כמו עצבים, טינה הדדית וחוסר אמון אשר מפריעים לרוב לבני הזוג להגיע למצב בו הם מצליחים "לראות מעבר" ולאפשר לעצמם להעזר בנותן שירות.
 7. אפשר לפרוש בכל שלב מהתהליך
  נקודה חשובה שכדאי לציין היא שהתהליך הוא בחירה חופשית של בני הזוג לכל אורכו, אין מדובר בהליך מחייב או בהסכם כבר בשלב הראשוני. מטרת התהליך היא להגיע להסכם בין בני הזוג בסופו.
 8. נושאים ראשיים בתהליך גישור
  ברוב המקרים תהליך גישור מסייע בנושאים עיקריים הכוללים חלוקת רכוש, תשלומי מזונות, מגורים ודיור, הסדרי משומרת וכן הסדרים כלליים שצריך לתאם בין בני הזוג לצורך תקשורת ותיאום ציפיות טובים יותר בהמשך הדרך.
 9. על בחירה של מגשר
  שאתם מחפשים אחר מגשר, חשוב מאוד שתהיה ביניכם לבינו כימיה טובה והרגשה של פתיחות. יש לזכור כי הוא אמור ללוות אתכם בתהליך רגיש וכי בטח במהלכו ייחשף למידע פרטי שלכם ולכן חשוב עבור הצלחת התהליך שתרגישו בנוח להעלות את הדברים על פני השטח במטרה להגיע להבנות.
 10. מצאו מגשר גירושין נגיש
  מאחר ותהליך הגישור מתבצע באופן פיסי, מומלץ לחפש אחר נותן שירות באזור הגאוגרפי בו אתם נמצאים. בעניין זה האיכות עולה על הנוחות הגיאוגרפית, גם אם תמצאו מישהו טיפה יותר רחוק אך אתם מרגישים "נכון" איתו, הערך ישתלם גם אם הנוחות היא לא מרבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *