10 דרכים לחסוך בעלות תחזוקת הרכב

1. נהיגה בטוחה יותר – זה הרגל שיכול לחסוך לכם לא מעט כסף וחשוב מכך, לשמור עליכם בטוחים הרבה יותר. הרגלים כמו שמירה על מרחק, נסיעה במהירות המותרת, שימוש קבוע במראות הרכב וכדומה הן פעולות שיעזרו לכם להימנע מפגיעה בגוף וברכוש.

2. רכב עם צריכת דלת מופחתת – בחירה נכונה של רכב היא נקודה חשובה שמדובר בהוצאות החודשיות הכרוכות בתחזוקה, ישנם רכבים אשר יחסכו לכם בצריכת הדלק לא מעט אם תשקיעו מעט מחשבה בבחירה בהתאם לצורך האישי שלכם.

3. חלקי חילוף זולים – שוק חלקי החילוף הנו עצום ומשתנה בהתאם לכמות הרכבים מאותו דגם, היצרן ומודל הרכב. שאתם רוכשים רכב כדאי מאוד לבדוק קודם לכן את העלויות של חלקי החילוף ביחס ליצרנים אחרים. ישנם סוגי רכבים שבלאי שלהם פשוט יעלה לכם פחות!

4. בדיקת מחירים של עלות הביטוח – ביטוח הרכב מהווה הוצאת די משמעותית בשוק הישראלי ומסתכם באלפי שקלים מידי שנה, על מנת לחסוך מאות שקלים בחידוש פוליסת הביטוח מומלץ לבצע סקר שוק קצר שיעזור לכם לגלות אצל איזו חברת ביטוח ישתלם לכם יותר לרכוש ביטוח.

5. מגרש לפירוק רכבים – זו דרך די טובה לחסוך כסף בעת תיקון ובלאי של הרכב, תוכלו למצוא חלפים משומשים אך תקינים במחיר משתלם. חשוב לציין כי ישנם מקרים שבאמת עדיף חלקי חילוף חדשים אך במקרים רבים תוכלו למצוא את אותו החלק ואפילו מקורי במחיר משתלם הרבה יותר. חפשו אחר מגרשים לפירוק רכבים וברזל באזור מגורכם.
6. בין גיר אוטומט לידני – יש גם הבדל אשר יכול להתבטא בצריכת הדלק החודשית ויכולה להשתנות בהתאם לצורך. גיר ידני ברכב מאפשר לנהג שליטה גבוהה יותר בשלב העברת ההילוכים לכן נהיגה נכונה יכולה גם לחסוך כסף.

7. נפח מנוע עושה את ההבדל – ככל שנפח המנוע של הרכב גדול יותר כך צריכת הדלק שלו גדלה בהתאם. אם לא מדובר ברכב עבודה הדורש נפח מנוע גדול ההמלצה היא לבחור ברכב בעל נפח מנוע מתאים אשר יתאים את צריכת הדלק לצרכים שלכם. באותו נושא כדאי לציין כי ידוע שיש רכבים מסוימים שצורכים יותר דלק מרכבים אחרים, פשוט בדקו אחת לכמה קילומטרים הרכב צורך ליטר דלק (זה המדד הרלוונטי במקרה זה).

8. תחזוקה מונעת – האופן שבו אתם מתחזקים את הרכב שלכם ישפיע באופן ישיר על העלויות הכרוכות בהוצאות המוסך. שמרו על הרכב, דאגו לבצע טיפולים בזמן ותחזקו אותו לפי הוראות היצרן ותחסכו לא מעט כסף בהוצאות תיקון מיותרות שאפשר למנוע.

9. תוספים מיוחדים לרכב – מאפשרים לשפר את תהליך שרפת השמן או את צריכת הדלק ועל ידי כך לשפר את תפקוד המנוע, פעולה זו יכולה להתבטא גם בהורדת מחירים.

10. לעבור לרכב חשמליזו אלטרנטיבה הקיימת כבר בשוק אך עדיין צוברת תאוצה ומועדות בקהל הישראלי, רכב המשלב פעולה על חשמל או כזה שעובד רק על חשמל צורך הרבה פחות דלק מידי חודש!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *