10 דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שקונים זיכיון לקפה ארומה

דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שקונים זיכיון לקפה ארומה

1. האם זכיינות מתאימה לך?
אם אתם חושבים על קניית זיכיון של ארומה אין ספק כי אתם יזמים, אך למרות זאת חשוב לציין כי זכיינות הוא לא מודל שמתאים לכל יזם. זכיינות לעסקים קיימים דורשים מימכם לנהל עסק על פי עקרונות קיימים ללא גמישות מלאה המאפיינת את חופש הפעולה של יזם שהוא מנהל עסק ללא מודל זכיינות. וודאו כי מודל זכיינות מתאים לכם לפני שאתם עושים את הצעד.

2. מה כוללת חבילת זכיינות…
זכיינות למעשה כוללת בתוכה פרמטרים שונים שכדאי להכיר מלבד האפשרות לפתוח סניף ארומה שרשום על שמכם. במקרה של ארומה הזכיינות כוללת דמי זיכיון, תמלוגים חודשיים ודמי פרסום שיש לשלם לרשת כהשתתפות בפרסום הכללי שהיא עושה (מדובר באחוז קטן, אך כדאי להכיר את המספרים)

3. הדרכה מקצועית היא חלק מהעסקה.
הסכם זיכיון לארומה כולל הדרכה מקצועית מצד הרשת על מנת לאפשר לכם לעבוד בקו אחיד עם שאר הסניפים. תהליך זה חשוב שמדובר בזכיינות מאחר והלקוחות רגילים לקבל שירות באופן מסוים ולכן זה חשוב שבכל הסניפים הם יוכלו ליהנות מחוויית השירות והמוצר אליה הם רגילים.

4. הרשת מספקת את חומרי הגלם.
אם היה לכם ספק בעניין, את כל חומרי הגלם הנדרשים להכנת המוצרים השונים שהרשת מספקת יש לקנות ישירות מהרשת עצמה. גם כאן, על מנת לספק ללקוח מוצר אליו הוא רגיל יש להשתמש בכל הסניפים בחומרי גלם ותהליך הכנה זהים.

5. הרשת מחליטה על מחירי המוצרים.
שאתם קונים זכיינות לארומה אתם לא יכולים למכור את המוצרים באיזה מחיר שאתם רוצים, המשמעות של רשת היא לתת ללקוח מחיר זהה ואין זה משנה לאיזה סניף הוא נכנס. אל אף שסניפים שונים נמצאים בבעלות שונה, יש לכולם אינטרס זהה (לחזק את הרשת) ולא ליצור תחרות פנימית בין הסניפים השונים.

6. בדקו את היסטורית הסניף.
במידה ואתם רוכשים הסכם זיכיון לסניף שכבר קיים חשוב לבצע מחקר ולהבין את ההיסטוריה שלו: האם הוחלפו בעבר זכיינים, האם המיקום שלו טוב וכד'. על ידי מחקר ייסודי יהיה בידכם המידע המתאים לקבלת החלטה נכונה ושקולה הרבה יותר.

7. מדיניות הרשת לגבי גדילה בעתיד.
דמיינו לכם שאתם רוכשים זיכיון לרשת ארומה והעסק עובד מצוין, חשוב לוודא כי יש באפשרותכם לרכוש זכיינות נוספת במידה ויש את הרצון מצידכם וכי העסק הזה יכול לאפשר לכם לצמוח כלכלית בעתיד. אם אתם בעלי חזון לטווח רחוק, מדובר בנקודה חשובה ביותר שיש לבדוק לפני שמקבלים החלטות.

8. מיקום גיאוגרפי.
בתחום הנדל"ן נהוג לומר שיש שלושה דברים חשובים ביותר שמשפיעים על הצלחתו של עסק: מיקום, מיקום ומיקום. זכיינות של עסק כמו ארומה מושפע באופן ישיר בכמות האנשים אליו הסניף נגיש באופן שוטף, ככל שהסניף יהיה במקום מרכזי יותר כך יגדל הסיכוי להצלחתו.

9. תקופת הזיכיון.
אם חשבתם שאתם משלמים פעם אחת על זכיון, אין הדבר תמיד נכון. חשוב לבדוק היטב את הסעיפים הקשורים לתקופה הזיכיון. האם יש תאריך סיום, מה הוא והאם הוא מתאים לתוכנית העסקית של העסק. מדובר באחד הפרמטרים הכי בסיסיים שחשוב להבין לפני רכישת הסכם זיכיון לבית קפה.

10. כך ניתן להשיג מידע נוסף.
לרציניים מביניכם המעוניינים לדעת יותר מידע על רכישת זכיינות של ארומה, ניתן לפנות במייל Info@aroma.co.il. במידה ואתם מעוניים דווקא בפעילות בחו"ל, יואב הוא האיש אותו תרצו להשיג במייל Yoav@aroma.co.il.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *