10 הדיברות להעלמת כתמים מהשטיח

שטיח הוא הרהיט שהכי מועד לפורענות בבית, בין אם זה יהיה על ידי בוץ שירד מהנעליים, אוכל שנפל לנו מהשולחן, משקה שנשפך מהכוס, שעווה או כל דרך אחרת בה השטיח יוכתם ויתלכלך, את כתמים אלו לא תמיד יהיה אפשר להסתיר על ידי כורסא או שולחן והם יהוו בעיה אסתטית רצינית שתמשוך את העין, אך לא צריך להשלים עם הכתמים ובטח שלא צריך לזרוק את השטיח, באמצעות עשרת הטיפים הבאים שנעניק לכם כעת תוכלו לנקות את הכתמים מהשטיח ללא כל בעיה.

את הטיפים הבאים קיבלנו מחברת אשר ניקוי שטיחים, חברה בעלת הניסיון העשיר ביותר בארץ ( פועלת מאז 1945 ) בתחום של ניקוי ותיקון שטיחים וזאת בכדי להבטיח כי השיטות המומלצות במאמר זה יהיו הי אפקטיביות והכי מקצועיות שאפשר.

10 דרכים לניקוי כתמים שונים

  • כתמי משקה על השטיח- כתמי משקה הם בדרך כלל הכתמים הקשים ביותר להסרה ( בעיקר כאשר מדובר על יין אדום או קפה שחור שהם בעלי צבע חזק ודומיננטי ) אך גם אותם ניתן להסיר על ידי שימוש בחומץ באופן הבא: ראשית שפכו מעט חומר ניקוי נוזלי כלשהו ושפשפו היטב עם מטלית לחה, לאחר מכן שפכו על הכתם מעט חומץ ושפשפו שוב עם המטלית הלחה, במידה והכתם עדיין לא נעלם המשיכו את שתי פעולות אלו שוב ושוב עד אשר הכתם ייעלם.
  • הוצאת שערות בעלי חיים מהשטיח- שערות של חתולים וכלבים בדרך כלל נכנסות אל בין סיבי השטיח ונתקעות שם באופן שיהי קשה מאד להסירן, בכדי להוציא אותן בצורה יעילה וקלה יש לקחת מטאטא בעל שערות גומי ופשוט לעבור איתו על כל השטיח, פעולה זו תגרום לשערות לצאת החוצה ואז תוכלו לאסוף אותם בקלות.
  • כתמי אוכל מהשטיח- הפרי נפל מהיד הישר אל השטיח? הצלחת עם המרק נפלה מהשולחן אל השטיח? אל דאגה, שפכו על הכתם אבקת סודה לשתייה והמתינו 10 דקות, לאחר ההמתנה שטפו את האזור עם כוס מים פושרים, נגבו היטב והכתם נעלם.
  • כתמי שוקולד- הילד מרח את הצבעותיו המלאות בשוקולד על פני השטיח? אל תתעצבנו זה ניתן להסרה באופן פשוט וקל, שפכו מעט נוזל למדיח כלים בתוך כוס מים, ערבבו היטב שהחומר ימהל במים ושפכו זאת על פני הכתם, לאחר מכן שפשפו היטב עם מטלית לחה והכתם ייעלם.
  • כתמי שעווה- עשיתם לעצמכם ערב רומנטי והנרות טפטפו על השטיח? לא נורא…. קחו קוביית קרח קטנה הצמידו אותה לשעווה למספר שניות ולאחר מכן גהצו את השעווה עם מגהץ בטמפרטורה נמוכה ומעל שקית בכדי שהיא תטפטף החוצה מהשטיח הישר לתוך השקית עצמה והחוצה מהבית, חוש כוש.
  • כתמי בוץ- כתמי הבוץ הם הכתמים הנפוצים ביותר שקיימים על פני שטיחים, אך ההסרה שלהם קלה ומהירה כך שאין מה להתרגש מהם, שפכו מעט חומץ על פני הכתם ושפשפו היטב, הכתם ייעלם מהר ובקלות.
  • דבק- הילדים הדביקו גזרי נייר והדבק נזל על פני השטיח? אל דאגה מעט אצטון ושום זכר לא יישאר מהדבק.
  • ניקוי יסודי ומעמיק של אבק הנמצא בתחתית הסיבים של השטיח- אבק לעיתים קרובות נוטה להיתקע בקרקעית השטיח בין סיביו הצפופים ושום שואב אבק בעולם לא יוכל להוציאו משם, בכדי להוציא בכל זאת את אותו אבק יש להפוך את השטיח ולדפוק עליו בחוזקה עם מטאטא או דופק שטיחים מיוחד, האבק הכלוא ישתחרר מהמכות ויצא החוצה רק שימו לב כי אתם עושים זאת בחוץ ולא בבית כדי שהאבק לא יתפזר בתוך הבית.
  • הסרת כתמי רטבים- קטשופ, חרדל, רוטב מהסלט או כל רוטב אחר שנשפך על השטיח עלול להפוך לכתם חזק שיהיה קשה מאד להסיר, שפכו אבקת סודה לשתייה מהר ככל הניתן על אזור הכתם  ( השתדלו לעשות את עוד בטרם הכתם מתייבש ) המתינו 10 דקות ואז שפכו על האזור מעט מים פושרים ושפשפו היטב.
  •  כתמי גלידה- הגלידה נפלה מהיד והגיעה יישר אל השטיח? מהלו מעט נוזל למדיח כלים בתוך כוס מים, ערבבו היטב ושפכו על כתם הגלידה וממש כמו כתם השוקולד שפשפו עם מטלית לחה עד שהכתם ייעלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *