10 הדיברות לעשות אסאדו טוב

עשרת הדיברות לעשות אסאדו טוב

  1. אסאדו מומלץ לעשות במקום פתוח, זאת צלייה שאורחת לא מעט זמן והשיטה היא שונה לחלוטין ממה שאנו מכירים כ"מנגל" ישראלי סטנדרטי. האסאדו בעקרון נעשה על רשת ברזל ענקית מעל אש פתוחה, חשוב שתהיה לכם אפשרות להזיז את הרשת ברזל ובעיקר להגביה או להנמיך אותה מעל האש.
  2. טמפרטורת אש נכונה היא קריטית ביותר לאסאדו מוצלח. כמו כן, תתכוננו לזה שאתם הולכים ליד שעות ליד האש, צליית הבשר באסאדו היא תהליך מתמשך של שעות.
  3.  את האש והלהבות תשמרו בצד, את הבשר עצמו תצלו רק מעל פחמים חמים ולא ישירות מעל אש ככה שלא יהיה חום ישיר אל הבשר.
  4. תדאגו לאגור כמות של עצים, כפי שציינו בסעיף מספר 1, הצלייה היא תהליך מתמשך של שעות.
  5. בשרים שמומלץ להשתמש לגריל אסאדו – צלעות בקר, נתח ראמפ סטייק ונתח פלאנק סטייק, נתחים שמוגשים במסעדות אך לא באסאדו סטנדרטי מסורתי יכולים להיות פילה וסירליון.
  6. למנות פתיחה אפשר להגיש קורקבנים כמיטב המסורת הארגנטינאית וכמובן אמפנאדאס ממולאים בבשר, נקניקיות דם ונקניקיות צ'וריסוס.
  7. מומלץ מאוד לשלב יין אדום ארגנטיאני עם הארוחה, יין כמו Malbec או Por cheval des andes יתאימו מאוד עם הבשר.
  8. אתם בטוח תזמינו חברים לאירוע אסאדו פרטי שאתם עושים, לכן מומלץ מאוד להיות ערוכים בהתאם, במיוחד אצל הארגנטינאים שהם ידועים כצורכי בשר גדולים, מומלץ מאוד לוודא שאתם שקניתם מספיק בשר, להישאר עם אורחים רעבים ומחסור של בשר באמצע אירוע יכול להיחשב כדבר מאוד לא מכובד.
  9. יש מספר דיונים לגבי והמלחה ותיבול של הבשר, קחו בחשבון שאם אתם ממליחים את הבשר לפני אז הוא יאבד נוזלים משום שהמלח מוציא את הנוזלים, כמו כן לאחר שהבשר עצמו מוכן ישנם כאלה שטוענים הכי טוב לאכול את הבשר נקי כפי שהוא בלי תוספת של רטבים.
  10. אם כבר ציינו את הרטבים בסעיף 9, במידה והחלטתם כן להכין רוטב לבשר אז הרוטב המומלץ לאסאדו הוא רוטב צ'ימיצ'ורי, רוטב אשר נועד להשלים את הטעם של הבשר, וניתן למצוא לו מספר גרסאות ומתכונים משום שהוא נחשב לעתיק יומין.

לאירועי קייטרינג אסאדו אתם מוזמנים לבקר באתר:
קייטרינג-אסאדו/www.afakabateva.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *