10 שיטות טיפול קונבנציונאליות שכדאי לך להכיר…

1. רייקי.
שיטת טיפול אלטרנטיבית המתבצעת על ידי מגע יד בלבד ובמקרים רבים ללא מגע כלל. השטיה מבוססת על שימוש באנרגית החיים שקיימת ביקום ואצל כל אחד מאיתנו. הרייקי התפתח בתחילת שמאה ה-20 על ידי מיקאו אוסיאי ביפן. מקור השם רייקי הוא למעשה "ריי" – רוח, תודעה ו"קי" שהמשעות זה אנרגיה.

2. הילינג.
ניתן להגיד ששיטת הטיפול הילינג די מזכירה את הרייקי מאחר וגם כאן הטיפול בנוי על אנרגיות שמועברות במגע או ללא מגע כלל. הטיפול מתבסס על שימוש באנרגיות לצורך איזון וטיפול של הגוף והנפש. שיטה זו נחשבת עמוקה יותר והיא כוללת שלבים כמו: מודעות עצמית, תקשור וראיית הנסתר וכן ההילינג עצמו.

3. שיאצו.
שיטה שמקורה ביפן אך מתבססת על עקרונות הרפואה הסינית. השיטה מבוססת על ההנחה כי בגוף שלנו יש ערוצי אנרגיה בלתי נראים המכונים מרדיאנים אשר מושפעים ומשפיעים על שאר חלקי הגוף. על ידי יצירת איזון במרדיאנים השונים ניתן למעשה לאזן את הגוף עצמו. הטיפול מתבצע באמצעות מגע יד תוך ביצוע לחיצות באזורים מוגדרים בהתאם לבעיה הקיימת. (לפני הטיפול יש שלב של אבחון)

4. אוסטיאופתיה.
שיטת טיפול שמקורה בארצות הברית ובימים אלה תופסת מודעות גם בישראל.
מדובר בשיטת טיפול טבעית המתבצעת על ידי מגע יד בלבד ויכולה לתת מענה למגוון רחב של בעיות. אוסטיאופתיה נמצאה יעילה ביותר עבור בעיות הקשורות בעמוד השדרה (כולל כאבי גב שונים), במפרקים ועוד…

5. רפלקסולוגיה.
שיטת טיפול אלטרנטיבית המבוססת על הפעלת לחץ בכפות הידיים, הרגליים או האוזניים. למעשה, ישנם טכניקות טיפול שונות המבוססות על לחיצות, חימומים והנעות של אזורים מסוימים במטרה לשחרר אנרגיה חסומה שלא זורמת היטב וכתוצאה מכך להשפיע לטובה על חלקים אחרים בגוף.

6. הומיאופתיה.
שיטה שהחלה כבר במאה ה-18 וגם כן נחשבת ממשפחת הרפואה האלטרנטיבית.
מטרת השיטה היא ליצור לחולה אורח חיים בריא ומאוזן יותר במטרה לאזן את הנפש אשר תשפיע על תפקוד הגוף.

7. יוגה.
אומנם יוגה לא ממש מוגדרת כטיפול אך נמצאה יעילה ביותר לאיזון של הגוף והנפש ולשיפור המצב הבריאותי. יוגה דורשת חיזוק של שרירים מנטאליים ופיסיים, דבר שמחזק את הנפש והגוף כאחד ועוזרת לגוף להיות בריא וחזק יותר.

8. נטורופתיה.
שיטת טיפול המבוססת על עידוד דרך חיים בריאה יותר תוך התחשבות בתזונה, פעילות גופנית, שימוש בצמחי מרפא ועוד. שיטת טיפול זו מבוססת על מקורות ידע שונים תוך שילוב הרפואה המסורתית במטרה ליצור איזון בין הגוף לנפש.

9. איור ודה.
פירוש הביטוי הוא מדע החיים, שיטה וותיקה מאוד אשר החלה את דרכה לפני יותר מ-5000 שנה ומציעה מענה למגוון רחב של פעיות הקשורות בנפש ובגוף. אם מתחשק לכם לקבל טעימה מאיור ודה, בפעם הבאה שאתם הולכים לקבל מסאג' בספא בקשו מסאג "איור ודה"…

10.  ארומתרפיה.
לא סתם השם מכיל את המילה "ארומה", מדובר בשיטת טיפול המבוססת על טיפול בעזרת ריח. נעשה שימוש בצמחים שונים אשר כל אחד מספק סוג אחר של שמן אשר מעורר תגובה אחרת של הגוף…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *